Evropské střípky 9

Výsledkový servis z Evropy v týdnu od 31.8. do 6.9.2009 je podstatně chudší než obvykle, protože o víkendu byla ve většině soutěží reprezentační přestávka.

Francie, Ligue 1, po 4. kole:
11. FC Sochaux-Montbéliard, 2-0-2, 4:5, 6 b.

Svěrkoš hraje stabilně v základní sestavě. Obě výhry FCSM 1:0 zajistily právě Vencovy góly.

Dánsko, SAS Ligaen, po 7. kole:
5. FC Kodaň, 3-2-2, 14:7, 11 b.
11. FC Midtjylland, 1-1-5, 6:14, 4 b.

Pospěch hraje jak v lize tak v evropských pohárech v základní sestavě. Dal po jednom gólu v lize a v předkole Champions League.
Sionko kvůli zranění odehrál jen část utkání v předkole Champions League.

Martin Raška se dostal do sestavy jednou – v zatím posledním 7. kole.

Anglie, Premier League, po 4. kole (jeden zápas odložen):
11. West Ham United, 1-1-1, 3:2, 3 b.

Luděk Mikloško (Ludo) je ceněným trenérem brankářů WHU.

Rakousko, Bundesliga, po 6. kole:
9. KSV Superfund Kapfenberg, 1-0-5, 3:15, 3 b.

Heinz hrává v základu, občas byl střídán. Gól v rakouské Bundeslize ještě nedal.

Skotsko
Scottish First Division, po 4. kole:
4. Dundee FC, 1-3-0, 6:5, 6 b.
Opět se díky Marošovi Klimplovi vracíme do Skotska. 5. kolo se ale taky hraje až za týden.

Alba Challenge Cup
Stirling Albion ¬– Dundee FC 1:2
Klimpl odehrál celý zápas. Ke konci utkání pravděpodobně za jeho hru loktem byla penalta, ze které Stirling snížil na 1:2. Maroš k tomu dostal žlutou.

Itálie, Serie A, po 2. kole:
Jedna výhra a jedna ostudná prohra 0:4 doma s největším soupeřem Interem určitě nejsou důvodem ke spokojenosti AC. Marek Jankulovski odehrál oba zápasy na svém tradičním místě levého obránce s tradičním číslem 18.

Rumunsko,
Liga 1, po 5. kole:
6. FC Timisoara, 2-3-0, 6:4, 9 b.

Magera dal svůj jediný letošní ligový gól (a také jediný gól utkání) hned v prvním kole. Pak dvakrát střídal, jeden zápas vypustil kvůli zdraví úplně a v 5. kole se vrátil do sestavy na posledních cca 20 minut.

Přátelsky:
FC Timisoara – Vojvodina Novi Sad
Výsledek utkání hraného v neděli večer se mi zatím nepodařilo zjistit.

Turecko Superliga, dohrávka 4. kola:
Ankaraspor – Galatasaray 0:2 (0:0)
Baroš hrál celý zápas. Gól tentokrát nedal.

Po 4. kole:
1. Galatasaray, 4-0-0, 13:4, 12 b.
18. Kasimpasa, 0-0-4, 2:11, 0 b.
Petr Pavlík hrává v základní sestavě. Bohužel jeho týmu, nováčkovi Superligy, se zatím vůbec nedaří.

Ukrajina, Premier League, po 6. kole:
5. Dnipro Dnipropetrovsk, 3-2-1, 5:2, 11 b.

Honza Laštůvka po přestupu do Dnitropetrovsku odchytal zatím jedno utkání. Jediný gól dostal hned ve druhé minutě.
Ukrajinská liga má přestávku 2 týdny.

Nizozemí, Eredivisie, po 5. kole:
15. Heerenveen, 1-1-3, 2:8, 4 b.
Papadopulos kromě jednoho utkání hrál vždy alespoň část zápasu. Dal také jeden ze dvou gólů svého nového týmu v této sezoně.

V minulých článcích jsem zapomněl na utkání v Evropské lize. Díky dvojzápasu
PAOK Saloniki – Heerenveen 1:1 a odvetě Heerenveen – PAOK Saloniki 0:0 postoupil Heerenveen do skupinové fáze.

Belgie, 2. liga, 4. kolo:
4. Eupen, 2-1-0, 6:2, 7 b.

Renaix – Eupen 0:3
Ani zde sestavu ještě nemám. Ale ve všech předchozích kolech byl Petr v brance.

Slovensko, Corgoň liga, po 8. kole:
2. Dukla BB, 4-4-0, 12:3, 16 b.
7. Senica, 3-1-4, 8:15, 10 b.

Pavol Michálik je stále trenérem brankářů Dukly.
Tomáš Vrťo zpravidla začíná v základní sestavě a bývá střídán v druhém poločase. Gól ještě nedal.

Česko,
2. liga, 6. kolo:
4. Zlín, 3-1-1, 7:5, 107 b.
9. Karviná, 2-0-3, 6:5, 6 b.
10. Opava, 1-3-1, 2:3, 6 b.

Sparta „B“ –¬ Zlín 1:2 (1:0), 208 diváků.
Žůrek hrál do 88. minuty.

Karviná – Hlučín 2:0 (2:0), 3164 diváků.
Slončík stále nehraje. Ficek a Mišinský hráli.

Opava – Třinec 0:1 (0:0), 2055 diváků.

Ondrášovka Cup, 1. kolo:
Rousínov – Zlín 0:3 (0:1)
Podle webu vařečkářů hrál Žůrek do 70. minuty, kdy byl vystřídán Žůrkem. Nevím, jestli se jedná o omyl nebo jestli opravdu 16tiletý dorostenec Zlína Žůrek vystřídal Foresta. Případně dokonce jestli Forest nastoupil na posledních 20 minut za dorostence Žůrka.

| Autor: Vita | Vydáno dne 06. 09. 2009 | 692 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek