Nepískejte! Věřte až do konce.

Onehdy jsem tady psal o třech hrubých brankářských chybách soustředěných do jediného ligového kola, poté jsem dal k dispozici rozbor zápasu v Jablonci, pak jsem se zamýšlel nad tím, jak hrubě Baník nezvládá standardní situace soupeře (a kolik už z nich dostal gólů), a dnes přidám pro zájemce další úvahu. Tentokrát se to týká závěrů zápasů.

Přiznám se bez okolků, že nemám takovou paměť jako třeba ammy a nevychrlím ze sebe na požádání střelce Baníku v tom či onom zápase té které sezóny. Teď si uvědomuji, že vlastně ani nevím, kdo třeba dal první gól proti Příbrami... Ale to navadí, mohu s tím žít :-)

Z výše popsaného důvodu si proto i pouze matně vybavuji, že Baník dostával celkem nedávno hodně gólů v posledních fázích zápasu, zejména v poslední desetiminutovce. Velice často to znamenalo ztrátu vítězství nebo dokonce porážku. Napadá mě třeba gól Zbožínka ve Zlíně pět minut před koncem, Vaněčkova branka deset minut před koncem při přestřelce 3:3 s Boleslaví, Abrahamova trefa v 83. minutě se Slavií (i když pak ještě Magera srovnal na 2:2), Kročův gól v dubnu na Bazalech v 81. minutě, gól sparťanské naděje Kadlece sedm minut před koncem, vyrovnání Melinha tři minuty před koncem v jarním předposledním kole. A takových případů by se možná dalo najít více.

Poslední dobou se ale stal pravý opak – Baník začal utkání v posledních deseti minutách rozhodovat anebo dokonce i otáčet! Vše začalo nenápadně už v katastrofální loňské jarní části ligy, kdy vstřelil v posledním kole na Kladně vítěznou branku Zeher tři minuty před konečným hvizdem rozhodčího Kocourka. Pro Baník to bylo něco jako svítání na lepší časy – a ty za vlády nového trenéra skutečně nastaly. Zde jsou příklady z letošního podzimu:

1. kolo, Baník – Příbram 2:1
90. minuta – Baník se dostal do vedení poté, co Lukeš poslal směrem na branku předlouhý míč snad z poloviny hřiště a balón skončil k naší obrovské radosti za zády překvapeného (a poté zoufalého) brankáře Krbečka

3. kolo, Baník – Plzeň 1:0
84. minuta - Baník vstřelil jedinou branku utkání, když Zeher dostal ze středu od Ličky míč před šestnáctku a nádhernou falšovanou střelou vymetl pavučinu v Daňkově vinklu!!!

6. kolo, Budějovice – Baník 1:2
84. minuta a Baník vyrovnal na 1:1 - po dlouhém nákopu se domácí zadáci dívali na Mičolu tak dlouho, až si míč na zemi zpracoval a z otočky ho poslal podél padajícího Kučery k jeho levé tyči
89. Baník otočil zápas na 1:2 ! Neskutečný obrat ve chvílích, kdy se domácí naprosto sesypali!!! Lukeš kopal roh zprava, poslal ho na signál před vápno Ličkovi a ten napálil míč z voleje ke vzdálenějčí tyči!!!

Z výše uvedeného vyplývá, že Baník si nyní závěry zápasů hlídá a ještě v nich stupňuje tempo. Hlad po úspěchu je pod vedením nového kouče značný a neutuchá ani ve chvílích, kdy se týmu v předchozím průběhu zápasu góly vstřelit nepodařilo. V sobotu se dá očekávat, že falešný Klokan zaleze dozadu a Baník bude bušit do plných... Pokud se mu nepodaří vstřelit branku dříve, vzpomeňte si na mé dnešní zamyšlení, nepískejte a nečastujte hráče v modrobílém šťavnatými nadávkami. Věřte do poslední minuty – zdá se, že v nich je letos Baník opravdu silný.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 10. 09. 2009 | 1109 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek