Tiskovka po sobotním utkání

Baník dal zatím v každém domácím utkání branku, ale pouze jednou k ní přidal i druhou. Přesto přicházel jeho trenér Koubek na tiskovou konferenci potřetí ze čtyř pokusů jako vítěz. Trenér Střížkova Jaromír Jindráček byl v roli hlavního kouče na Bazalech poprvé a i když se jeho tým snažil, přicházel na tiskovku jako poražený.

Jaromír Jindráček: „Mi se utkání hodnotí špatně, protože podle mého názoru jsme předvedli výkon, za nějž bychom si zasloužili bod. Bohužel jsme ale nedali gól a ten byl k bodu potřebný. V úvodních dvaceti minutách jsem viděl opatrnou hru z obou stran, ale brzo poté vstřelil Baník vedoucí gól. Pak si ještě vytvořil další dvě šance, jednu jsme mu darovali sami špatnou domluvu obránce s gólmanem. My jsme začali hrát zejména ve druhé půli, Baník jsme zatlačili, měli jsme i některé šance, ale gól jsme z nich nevstřelili. Musím ale tým pochválit za dobrý kombinační výkon, z kterých pramenily naše příležitosti. Musíme litovat jejich neproměnění.“

Miroslav Koubek: „Já si dovolím mít na utkání jiný pohled. Obecně se nehraje dobře proti týmům, proti kterým očekávají fanoušci výhru jaksi samozřejmě... Člověk pořád slyší slova slabí, povinnost, nutnost, 3:0, 4:0... Tak to ale není,
soupeř minule porazil Liberec a to bylo varovným signálem. Liga je vyrovnaná, žádné dramatické rozdíly v ní nejsou. Soupeř má ve svém středu zkušené hráče, má nový impuls v podobě změny na trenérském postu.

My jsme samozřejmě po úspěchu toužili, věděli jsme, kam nás body za výhru mohou posunout. Náš scénář byl ve znamení energie, se kterou jsme chtěli do zápasu jít. Měli jsme s její pomocí velkou počáteční převahu, vzadu jsme hráli trochu otevřeněji na riziko. Měli jsme šance, dali jsme gól, zahodili Varadim neuvěřitelnou možnost vedení potvrdit. Adam byl z toho v šatně velice špatný, hodně toho litoval.

Když se nám nepodařilo vedení zvýšit, museli jsme bojovat dál... Nesouhlasím ale s kolegou v tom, že měl územní převahu. Jejich šance vznikaly i tím, že Zawada zdravotně v závěru poločasu nestačil na Macha, některé šance byly po hlavičkách.

Pane Jindráčku, jak se vám hraje, když na vás všude diváci křičí „Nejste Bohemka“?
J. Jindráček: „My už jsme na to zvyklí, bereme to jako motivaci. My hrajeme za sebe a chceme ukázat, že fotbal hrát umím.“

Poměrně brzo jste střídal Demetera. Proč?
J. Jindráček: „Neplnil zcela taktické pokyny, které měl. Navíc hrál asi od dvacáté minuty se žlutou kartou a to je pro defenzivního hráče těžká situace.“

Pane Koubku, vy jste střídal Zawadu. Proč?
M. Koubek: „Dostal bolestivého koňara a měl to zejména v závěru poločasu s Machem hodně těžké. Asi mu měl více pomoci křídelní záložník. V podstatě jsme čekali na poločas a museli jsme tuto nepříjemnost nějak přečkat.“

| Autor: kulajar | Vydáno dne 13. 09. 2009 | 869 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek