U21: Po smolné teči přišla prohra

FC Baník Ostrava U21 – FK TVD Slavičín
Hráno 20. 9. 2009 v 10:15 hodin ve Vřesině.

Na závěr „anglického týdne“ hostil celek U21 nováčka ze Slavičína.

Slavičín, vítěz Divize E v ročníku 2008/2009 vstoupil do soutěže nad očekávání dobře a po sedmi zápasech je na 5. místě s třinácti body. Start do soutěže měl dnešní soupeř excelentní, po třech kolech soutěž dokonce vedl. Ve středu, kdy se předehrávalo 15. kolo porazil Fulnek na jeho hřišti 1:2. V sestavě Slavičína je možno nalézt mnoho hostujících hráčů, především ze Zlína a Slovácka. Zajímavostí bylo, že se hosté dostavili v počtu 11+3.

Domácí Baník U21, vedený Jiřím Chytrým se po nepovedeném začátku soutěže pomalu zvedá, aktuálně je na první nesestupové, 13. pozici se sedmi body. Má za sebou sérii dvou venkovních zápasů, v tom prvním si nečekaně hladce poradil s Fulnekem 4:0, ve středu pak v důležitém souboji podlehl Jihlavě B 0:1. Dnes měl trenér Chytrý z A týmu k dispozici Metelku, Lee, Greguše, Boháče a Wojnara. Na lavičce byl pak Pietrzkiewicz.

Diváci: 175
Rozhodčí: Plesar – Pochylý, Duda

Sestavy:
FC Baník Ostrava U21: Andrejko – Cverna, Frydrych, Coufal (K), Križan, Metelka, Lee (77. Dressler), Greguš, Boháč (60. Christu), Wojnar (46. Kosňovský), Lukáš

FC TVD Slavičín: Mendl – Bělaška, Šamánek, Hnaníček, Švach (K), Otépka, Kříž (90. Samko), Lysáček, Fábry, Holek (78. Železník), Školník

Průběh zápasu:
Výkop měl domácí Baník U21, který nastoupil v bílých dresech. Hostující Slavičín hrál v zelenočerné.

Hned ve druhé minutě utkání zahrozili hosté. K odraženému míči se dostal Holek, jeho střelu ale zneškodnil Andrejko. Ve třetí minutě pálil z dvaceti metrů mimo kapitán hostí, Petr Švach. Hosté zahrozili také v sedmé minutě, když po rohovém kopu míříl opět nad z hranice vápna Školník. Domácí se k útočné akci dostali v 13. minutě, po centru do vápna střílel z úhlu do gólmana Lukáš. Velkou smůlu měl Baník U21 o tři minuty později, to na centr Wojnara jen tesně nedoskočil ve skvělé pozici Greguš. Po jedenadvaceti minutách hry o sobě dali vědět hosté, Otépka velice pěknou střelou, ze zhruba pětadvaceti metrů jen o centimetry netrefil branku. Ve 26. minutě našel Boháč ve vápně Lukáše, ten podobně jako v předchozí situaci mířil do gólmana. O několik málo okamžiků později se po chybě v obraně hostí řítil Boháč sám na gólmana Mendla, který nakonec střelu mladého baníkovce vyrazil. Po přihrávce Wojnara ve 34. minutě střílel Lukáš přesně do náruče gólmana Slavičína. O dvě minuty později se zkoušel individuálně prosadit Cverna, i po jeho střele ale míč zůstal pevně v držení gólmana Mendla. Ve 41. minutě nečekaně prošel do vápna Švach a střelou z úhlu orazítkoval tyč Andrejkovy brány. To byla také poslední akce prvního poločasu, který sudí bez nastavení ve 45. minutě ukončil.

Do druhé půle poslal Jiří Chytrý na trávník Tomáše Kosňovského za Petra Wojnara.

Druhý poločas byl, co se šancí a vůbec pohledného fotbalu týče horší, než první. Hra se převážně odehrávala ve středu hřiště a nějakému vážnějšímu ohrožení se hráči dostávali zřídka. I nadále byl lepším celkem Slavičín, který byl prvních deset minut v permanentním tlaku. V 55. minutě zachránil Baník U21 fantastickým zákrokem Andrejko, když po rohovém kopu chytil hlavičku Bělašky z pěti metrů. Na téměr nulovou útočnou aktivitu svých svěřenců reagovala domácí lavička po hodině hry střídáním, Christu nahradil Boháče. Do slibné možnosti se ve 64. minutě dostal Metelka, z 25 metrů ale střílel nad bránu. I nadále měl sice tlak Slavičín, do šancí se ale dostávali mladí baníkovci. V 72. to zkoušel opět Metelka, v dobré pozici ale neuspěl a poslal míč mimo. O čtyři minuty později se do vápna dostal Cverna, při pokusu zbavit se u brankové čáry obránce hostí však o míč přišel. O minutu později vystřídal Lee Dressler. U hostů došlo v dalším přerušení také ke změně, hřiště opustil Holek a nahradil jej Železník. V 82. přišla jediná gólová akce utkání. Hnaníček nečekaně vystřelil zhruba na hranici a po míči, který byl jedním z baníkovců tečován se Andrejko natahoval marně. Závěrečné minuty se nesly v zaufalém náporu Baníku U21, který však nedokázal vymyslet kloudnou akci a tak, když sudí po minutě nastavení, kterou ještě rozpůlil hosté střídáním Samka za Kříže odpískal konec, mohli hosté spolu se skupinkou fandů oslavovat zisk tří bodů.

Jiří Chytrý: V prvním poločase mi chyběla z naší strany mnohem větší agresivita a nasazení v osobních soubojích a celkově v zápase. Tam jsme zbytečně nechali soupeře hrát, i když bych řekl, že ten zápas byl vyrovnaný, oni i my jsme měli šance. V první půli jsme měli vyloženější šance, Boháč, Greguš, tam vlastně byly dvě tutové hlavy, pak jsme tam měli přečíslení. Ve druhé půli jsme přidali v poctivosti, ten zápas jsem viděl jako remízový , chtělo to uhrát nulu vzadu, ale bohužel jsme inkasovali.

Marek Frydrych: Je škoda, že jsme prohráli. Ta hra dopředu.... V obrané fázi, je to celkem v pohodě si myslím, ale potom v útoku nic nevymyslíme, žádné střely... Strašně málo gólů jsme dali.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 20. 09. 2009 | 829 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek