Rozhovor s Václavem Svěrkošem

Ještě před os(t)udným zápasem proti Valenciennes FC vyšlo třetí číslo "Allez Sochaux!", jehož internetovou podobu najdete zde. Zároveň můžete i na této stránce ihned hlasovat pro nejlepšího hráče měsíce - ikona Élisez le joueur du mois!
A na druhé stránce buletinu (po kliknutí na obrázek se rozbalí) je rozhovor s Vencou, jemuž se toto utkání bohužel moc nevyvedlo. Mimo jiné bude ve středu 23.9. chybět v utkání Ligového poháru proti Stade Rennais FC. No a ve čtvrtek ho čeká disciplinární komise.

Být rozhodný a vyhrát
Václav Svěrkoš, zachránce FCSM proti Valenciennes v minulé sezóně, letos zaznamenal již dvě rozhodující branky proti Auxerre a Monacu.

Jak jsi překonal prohru v Lille?
Hráli jsme dost dobře v prvním poločase, bohužel jsme však nedali gól. To nás nepříznivě ovlivnilo, takže jsme pak hráli o něco hůř. Chtěli jsme z Lille aspoň jeden bod. Prohráli jsme, musíme se tedy soustředit na to, abychom vyhráli proti Valenciennes, i když to nebude lehké.

Bylo jednoduché vrátit se zpět do první ligy po přestávce (v národním týmu), když jsi s mužstvem netrénoval téměř dva týdny?
Pro hráče to nebyla úplně ideální situace a hlavně taky pro trenéra. Tato přestávka nám brání v nacvičování situací - získávání potřebných reflexů. Charlie (Davies) navíc musel strávit 10 hodin v letadle. Není to jednoduché, ale je to tak.

To, že si s Charliem Daviesem rozumíte je slibné...
Charlie je dobrý hráč, velmi rychlý, který jde ihned za záda soupeřovy obrany. Naše styly hry se velmi liší, ale doplňujeme se. Velmi dobře si rozumíme a jsem si jistý, že se nám spolu bude hrát velmi dobře a budeme spolu moci realizovat krasné věci.

V této sezóně jsi dal dva góly, myslíš si, že jsi na 100% svých možností?
Vždy se můžeme zlepšovat, samozřejmě. Dal jsem dva góly, z toho jeden z penalty a pokaždé nám přinesly vítězství. Jsem rád, že byly tak důležité. Doufám, že vyhrajeme i tentokrát a že budu znovu skórovat.

Jak vzpomínáš na zápas z loňské sezóny proti Valenciennes?
Nezahráli jsme tenkrát moc dobrý zápas. Navíc jsme hráli v deseti po vyloučení Teddyho (Richerta). Naštěstí tam byla penalta v poslední minutě, což nám pomohlo vyrovnat (Pozn: Svěrki vyrovnával na 1:1 z penalty v 94. min).

V takovém okamžiku zápasu a sezóny to byl na Tebe dost velký tlak...
(Pozn: do konce sezóny chybělo 5 kol).
Vždy je to težké kopat penaltu v úplně posledních vteřinách zápasu. Cítil jsem tlak, ale to je součásti zaměstnání fotbalisty. Ale takový je sport.

(Omlouvám se za pozdní zveřejnění, bylo zapříčiněno víkendovým nedostatkem času překladatelky).

| Autor: Emil | Vydáno dne 21. 09. 2009 | 1001 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek