Domácí remízy dorostů

Výsledkovou bídu A týmu i naší potácející se U21 zachraňovali o víkendu alespoň áčka dorostů. Někdo by sice mohl říct, že remízy na domácím (vlastně vítkovickém) hřišti jsou málo, ale je nutno se podívat také na kvalitu soupeře. Vysočina Jihlava je v obou celostátních ligách hodně vysoko – její U19 je druhá a U17dokonce tabulku vede!

FC Baník Ostrava U19 – Vysočina Jihlava U19 1:1 (0:0)

Baník: Pavlenka - Velner (75. Balažovič), Kaizar, Šimáček, Stromšík – Stránský (82. Bajger), Socha, Repa, Varkoček (72. Vaněk) - Musiol, Juřena
Jihlava: J. Procházka – Göth, Ptáček, Fadrný, Príborský – Přibyl, Málek (60. Zeman), Vacek, Kosak (88. Busta) – T. Kučera, D.Černý

Čtvrtý Baník jako jediný v soutěži ještě neprohrál a tuto bilanci si drží i po sedmém kole. V tom narazil na Jihlavu, která si vedla v šestém kole výborně doma proti silné Olomouci (remíza 1:1). Po bezbrankovém poločase se dostal do vedení v 60. minutě Baník, když zakončoval po hezké akci Repa a domácí Ptáček si vstřelil ve snaze odvrátit gólovou střelu ve skluzu vlastní gól. Jihlava ale stačila vyrovnat v 72. minutě, kdy se dostala míčem za naši obranu a po přihrávce Přibyla skóroval Černý.

Utkání nakonec slušela remíza, i když se hostující trenér Procházka vztekal nad údajně neodpískanou penaltou ve prospěch hostů a údajným nesprávně odpískaným ofsajdem a tutíž neuznanou brankou. Naštvaný ale mohl být i trenér Baníku, Saňák, protože jeho svěřenci zase nastřelili dvakrát břevno, jednou tyč a neproměnili ještě další tutovky.

FC Baník Ostrava U17 – Vysočina Jihlava U17 0:0

Baník: Skřížala - Kryštof, Baránek, Kolenko, Tobola - Tobiáš, Fehervári, Červeňák (35. Foltýn), Chromečka (50. Cieciotka) - Jurča, Viktory (45. Juranek)
Jihlava: Nacházel – Mlčoch, Hráček, Rozmahel (41. Vonásek), Dvořáček (41. Kyzlink) - Masopust (54. Čech), Šuta, Štancl, Kliment – Kelbler (41. J. Kučera), Císař

Proti vedoucímu celku tabulky jsme se neprosadili, ale potěšitelná je skutečnost, že se to nepodařilo ani soupeři. Příležitosti na to byly, ale ani jeden ze soupeřů je neproměnil, když nás podržel hned několikrát výborný gólman Skřížala - Jihlava je druhým nejlépe střílejícím celkem dorostenecké ligy... Tabulka je však – podobně jako u U19 – opravdu hodně vyrovnaná a až další kola ukáží, jak na tom opravdu kdo je.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 23. 09. 2009 | 578 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek