Tiskovka po zápase na Slovácku

Vracíme se ještě k vítěznému zápasu Baníčku na Slovácku bezprostředními dojmy trenérů a hráčů po skončeném zápase. Jako první slovo trenérů na tiskovce.

Přítomni: Moderátor tiskovky, trenér Miroslav Koubek, trenér Josef Mazura

Takže dobrý podvečer, i když pro nás moc radostný není, vítám trenéra Miroslava Koubka a domácího trenéra Josefa Mazuru a první dostane slovo trenér hostí Miroslav Koubek.

M. Koubek: Viděli jsme bojovné utkání, dramatické utkání, myslím si, že z našeho pohledu to mělo očekávaný scénář. Samozřejmě my jsme dobře věděli, že Slovácko má velkou motivaci, tohle utkání vyhrát, dokonce do médií byly proklamace za každou cenu. Ten kontaktní způsob, v některých momentech na hraně, nám dělal potíže z počátku, ten vstup do utkání, nasazení, dojíždění, dohrávání, agresivita soupeře byla to, co jsme jen tak tak ustáli, pomohl nám v ten moment brankář Baránek, který tam excelentně chytil vyloženou šanci. Pak jsme se postupem času dostávali do hry, museli jsme se tomu přizpůsobit, já si myslim, že zase tolik šancí
se nerodilo. Slovácko mělo takovou územní převahu, my jsme v těch předních pozicích neudrželi balon, tak jak jsem si představoval, ale tušili jsme, že tento způsob není možné aplikovat celý zápas s přicházející únavou. My jsme si tam taky museli něco vysvětlit z taktického hlediska, trošku jsme to takticky učesali o poločase, vysvětlili jsme si věci, zdůraznili jsme to, že to musíme ještě více odbojovat a že věříme tomu, že se dostaneme postupem času do hry, což se potvrdilo, ve druhém poločase jsme tam měli několik gólových šancí.

Díky za hodnocení, domácí trenér Josef Mazura.

J. Mazura: Tak já si myslím, že jsme do tohoto zápasu vstoupili velice dobře a já lituji, že jsme nešli do vedení, protože určitě by ten zápas vypadal jinak. V tom prvním poločase si myslím, že jsme byli lepší, hráli jsme agresivněji. Musím říct, že nás zase zlomila branka, která, viděli jste sami, je taková nějaká trma vrma, nějaká dorážka, kdy mi to tam nevyřešíme, od stavu 1:0 už Baník začal dominovat a už jsem nám to nepovedlo změnit střídáním ani jinými způsoby se nám to nepovedlo a zápas jsme nezvládli.

Díky za úvodní slova, teď je prostor pro vaše otázky.

Já bych se zeptal obou trenérů, jak viděli výkon Lukáše Zelenky.
M. Koubek: Myslím, že Lukáš hrál dobře, nevím jaké má kondiční parametry, proč byl střídán, ale určitě nás zlobil a měli jsme s ním problémy. Myslím, že je to velká posila pro Slovácko a i když nebyl pořádně připravený, tak dokázal, že tady tomu hodně pomůže. Mě se líbil.
J. Mazura: Já souhlasím s trenérem, myslím si, že hrál dobře, škoda jen, že jak tam měl to sólo, že jsme to nedotáhli.

Ty chyby v obraně se při brankách hodně opakují.
J. Mazura: Já vám teďka nedokážu říct, viděli jste to tam, že tam je trma vrma, já si myslím, že dneska hráli oba celky v obraně slušně, my takové situace máme třeba dvě, s Baníkem jsme tam taky měli takovou dorážku, my to nedáme a Baník to dal. A nemůžu říct, jak jsme říkali v jiných zápasech, že hráli ti špatně, ti špatně, ale dneska nemůžu říct, že by to byla nějaká vina vyloženě obrany.

I přesto tam dneska bylo několik ztrát míčů...
J. Mazura: Samozřejmě, za stavu 1:0 nebo 2:0, kdy Baník dostal křídla, my jsme se dostali pod tlak, tak jsme dělali chyby. To už je vyústění té situace, která tady je, kdy potřebujeme každý bodík a nedaří se nám to tu situaci zvládnout.

Já bych měl ještě otázku na pana Koubka, vy jste střídal o poločase Zehera, bylo to proto, že nehrál dobře?
M. Koubek: Tak musím říct, že jsem s jeho výkonem nebyl 100% spokojený, myslím si, že měl trošku problém s důrazem domácích obránců, ale navíc je zraněný, on má zhmožděné koleno a dokonce i kotník, takže ten důvod zdravotní převažoval.

Pokud ano, už tady máme Petra Vaška, takže já poděkuji oběma trenérům.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 06. 10. 2009 | 692 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek