Ohlasy domácích hráčů po zápase

Do press-centra se po zápase přišli postupně o dojmy podělit dva naši bývalí hráči a s nimi čerstvá posila křtěná Vltavou. Filip Racko byl u největší šance domácích, Petr Vašek bral souboj hodně prestižně a osobně, Lukáš Zelenka byl hodně rozčarován výsledkem...

Po hattricku proti divizní Horním Počernicím, jsi vletěl do utkání docela dravě. Jak jsi viděl ten zápas?
F. Racko: Tak já si myslím, že to rozhodlo to, že jsem nedal tu první šanci, kdybych to dal, bylo by to 1:0 a ten zápas by určitě vypadal jinak. Bohužel, ale i tak si myslím, že první poločas jsme měli víc ze hry a nějaký gól jsme mohli dát, ale do druhého poločasu jsme nevstoupili tak dobře a i přesto jsme se dostali do druhé šance, tam kdybych si lépe přebral, tak bych šel zase sám na golmana, bohužel nestalo se a potom jsme dostali blbé góly jako už klasicky.

Tu svou šanci, kterou jsi měl, byla to sehraná akce nebo to vyplynulo ze hry?
F. Racko: Jo, určitě tak my máme nabíhat za Chmelíčka a vlastně to vyšlo přesně jak mělo, jsem se tam dostal, nečekal jsem, že golman bude tak brzo venku a kdybych se podíval, tak bych to asi řešil úplně jinak.

Jak to tam bylo u toho prvního gólu?
P. Vašek: Ten první gól to byla standartka, někdo to tam hlavičkoval, skákal jsem, potom to někdo přede mnou odkopl, bylo to všechno moc rychle, odkop trefil našeho hráče a od něho to šlo do brány.

Bylo to hodně za lajnou?
P. Vašek: Hodně ne, ale bylo to za lajnou.

Byl to pro tebe specifický zápas s Baníkem?
P. Vašek: No, tak to je snad jasné, ne? Strávil jsem tam posledních 5 let, odešel jsem zadním vchodem a byl to pro mě zápas, kdy jsem chtěl hodně, záleželo mi na
tom, abychom vyhráli a bohužel to tak nedopadlo.

Zklamání je asi hodně velké i proto, že jste byli Baníku vyrovnaným soupeřem.
P. Vašek: Pro mě osobně je to velké zklamání, protože jsme dostali dva góly jako hlupáci. Kdyby to byly nějaké akce, které byly vypracované, kdyby to někdo trefil třeba do víka ze šestnáctky, tak neřeknu ani popel, protože výkon jsme podali, snažili jsme se, dřeli jsme, zkazili jsme si to dvěmi hloupými chybami.

Jak hodnotíš výkon Lukáše Zelenky?
P. Vašek: Vlastně prožil to co já, je tu 3 nebo 4 dny a myslím si, že je to osobnost a že ná určitě pomůže, že ty jeho výkony půjdou ještě nahoru.

P. Vašek: No, tak Švanci se vrátí a doufám, že nám pomůže, že to pomůže celému týmu, že se nějak vzchopíme a budeme vyhrávat.

Je to náhoda, že jste bez něj 5 zápasů nedali góla?
P. Vašek: Vy mě tlačíte do toho, abych říkal to, co je každý týden v novinách, prostě takové hráče nenahradíte kus za kus, toho musí nahradit těch 10 hráčů co jsou na tom hřišti. A to, že my nejsme schopni se s tím vypořádat, to je naše chyba.

Co s těma velkýma chybama v obraně, které jsou v každém zápase? Budete to probírat?
P. Vašek: Tak určitě to budeme probírat, je jedno kdo tu chybu udělá, jestli já nebo kdokoliv jiný, kdo tam chytá, nebo obránce, vždycky se to probírá. Jenže u nás, co jsem tady, vlastně ty 4 zápasy, tak to je každý zápas.

Co říkáte prvnímu zápasu, asi na něj nebudete vzpomínat v dobrém?
L. Zelenka: Nejsem spokojený s výsledkem, hra celkem ušla do nějaké 65. minuty, kdy jsme si dali vlastní gól, myslím si, že do té 65. minuty jsme byli lepším týmem, ale těch posledních 25 minut už to byla bída, už jsme hráli špatně, nebyli jsme tam organizovaní, ztráceli jsme spoustu míčů a už to bylo špatné. Je to škoda, protože jsme tam měli dvě šance, Baník prakticky neměl nic, první gól jsme si dali sami. Ta kvalita v rozhodující fázi, kdy se ten zápas láme, tady není v tomhle okamžiku, my jsme měli dvě šance, které jsme nedali, soupeř neměl nic, dal první gól po naší
hrubce, pak nás teda mohl ještě potrestat a mohl ještě jeden, dva góly stoprocentně přidat.

V tomhle okamžiku znamená, že čekáš až se vrátí Petr Švancara?
L. Zelenka: Je vidět, že když tady byl Švanci, že se dělali výsledky, byl schopný tady něco udělat, vzít to na sebe, bez něj nejsme schopni, sice si nějakou jakž takž šanci vytvoříme, ale nedokážeme ji proměnit, myslím si, že dneska to bylo o tom prvním gólu, kdybychom ten první gól dali my, tak si myslím, že bychom ten zápas zvládli, bohužel se nepovedlo, pak jsme si dali ten vlastní gól, od té doby už byl Baník lepším týmem, kontroloval hru.

Ty ses tím zápasem do toho gólu hodně bavil, že?
L. Zelenka: Tak já si myslím, že jsem nehrál až tak špatně, bohužel nedostal jsem se ještě úplně, může to být ještě lepší. Musím teďka máknout těch 14 dní, pak máme další dva těžké zápasy a myslím si, že když se dáme trošku do kupy a budeme hrát to, na co máme a nebudeme dělat hloupé chyby, tak jsme schopni na Bohemce, i Kladno tady doma porazit.

Co ti chybělo v té útočné fázi?
L. Zelenka: My jsme jednoznačně do té 65. minuty byli lepší tým, ale nedokázali jsme udělat žádnou kloudnou akci po straně, měli jsme tam teda dvě šance, nevím, pak už nám chyběla organizace, už jsme byli rozházení a hrozně po tom prvním gólu už jsme hráli vabank, už jsme to jenom nakopli, takové bez ničeho, prostě jenom nakoplý míč, ztráta do brejku, už tam nebyla kvalita.

Může být ta změna daná i tím, že tomu týmu se úplně nedaří získávat body?
L. Zelenka: Tak jako určitě, já jsem tady, nemůžu tady nikoho hodnotit, něco kritizovat, samozřejmě jsem nespokojený s výsledkem, myslím si, že je to hodně o psychice. Myslím si, že kdybychom toho góla první dali my a šance jsme na to měli, tak ten výsledek vypadal jinak, ale to je jenom kdyby, na to se nehraje, my jsme si ten zápas dneska, dá se říct, prohráli tak nějak sami. První gól nás položil.

Co třeba atmosféra?
L. Zelenka: Atmosféra dobrá, fanoušci Baníku mě hned povzbuzovali, jak jsem si všiml, takže dobré. Osobně si myslím, že jsem hrál docela solidně, ale bohužel výsledek to žádný nepřineslo.

Co jsi zjistil o své fyzičce, myslíš si, že by jsi zvládl celý zápas? Co jsi říkal na střídání?
L. Zelenka: Já jsem byl docela překvapený, já si myslím, že bych to vydržel, žádný problém jsem neměl, myslím si, že bych to zvládnul. Trenér mě vyndal, to je jeho právo, dal tam jiného hráče. Myslím si, že jsem připraven byl docela dobře. Samozřejmě ono po té 65. minutě už jsem nebyl tolik u balónu, už jsme to nakopli, hráli jsme takový hurá styl mi to přišlo, bylo to takové na náhodu. Získat ve prostředku nějaký balón, hodit ho na kraj a udělat nějakou akci, to se nám vůbec nedařilo.

Za toho stavu, v jakém teď Slovácko je, bylo to šikovné hrát na 5 záložníků?
L. Zelenka: To já nemůžu hodnotit, já jsem hráč, trenér to postavil takhle, do té 65. minuty se nám to dařilo, myslím si, že jsme byli aktivnější tým, že jsme byli určitě lepší než byl Baník do té 65. minuty, ale fotbal se hraje na 90 minut a to jsme nezvládli.

V 57. minutě jsi obečel tři hráče, myslíš, že jsi měl rovnou střílet po bráně?
L. Zelenka: Já když nad tím tak přemýšlím, tak asi příště už budu muset střílet sám, protože pak klukům nahraju a nic z toho není. Bohužel.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 06. 10. 2009 | 1031 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek