Co řekli po zápase naši?

Smutné tváře domácích vystřídali naši - Aleš Neuwitrth (podruhé za sebou v sestavě kola) a Mario Lička - motor naší zálohy, aktuálně náš nejlepší střelec i nejlépe hodnocený ligový hráč.

Jak bylo Slovácko nebezpečné, když tam mělo vepředu jenom Chmelíčka? Byla to pohoda?
A. Neuwirth: Tak já si myslím, že zase taková pohoda to určitě nebyla, oni sice hráli na jednoho hrotového útočníka, ale hodně ho podporoval Zelenka, Racko a z druhé strany Cleber, ještě je doplňoval Peroutka, takže já myslím, že oni byli v ofenzivě hodně silní, což dokázali hned na začátku hry, kdy jsme je svou nekoncentrovaností dostali do 100% šance a v tu chvíli nás hodně podržel gólman.
Slovácko hrálo na hraně agresivity, bylo těžké se s tím vyrovnat, trenér říkal, že jste s tím měli problémy?
A. Neuwirth: No, my jsme s tím měli ze začátku určitě problémy, i když jsme tohle od nich čekali, jde vidět, že jim chybí Švanci a oni vsadili na agresivitu a chtěli za každou cenu získat tři body a my jsme se s tím dlouho nedokázali vyrovnat, ale myslím si, že potom už se hra vyrovnala a ve druhé půli už jsme to měli ve svých rukou.

Ty jsi tam měl jednu velkou šanci u té tyče, jak jsi hlavičkoval těsně mimo, jak to tam přesně bylo?
A. Neuwirth: To byl nějaký odražený balon, který ještě tečoval domácí obránce a já jsem stál před Peťou Vaškem, ale stál jsem zády k němu a z otočky jsem to trefil vedle.

Byl jsi autorem obou těch branek?
M. Lička: S tou první jsem neměl nic společného, tam myslím obránce odkopával z lajny míč a bohužel trefil dalšího svého spoluhráče a spadlo to do branky.

Moderátor: Já do toho vstoupím, v zápise je vlastní gól, takže tam není autorství nikoho.

V prvním poločase to bylo takové opatrné, co jste si řekli v kabině?
M. Lička: Já si myslím, že Slovácko první poločas hrálo velmi dobře, vysoko nás napadali a hráli opravdu bojovně, řekl bych, že všechno vsadili na jednu kartu a to na
první poločas, nepodařilo se jim rozhodnout nebo alespoň vstřelit branku, my jsme to ustáli, věděli jsme, kde byly příčiny a o poločase jsme si řekli, že musíme trošku jinak a šlo v tom druhém poločase vidět, že Slovácku už pomalu docházely síly a my už jsme pak měli tu hru jakž takž pod kontrolou.

Přesto do té doby než si dali vlastní gól jste si příliš šancí nevypracovali.
M. Lička: Určitě je to pravda, přece jenom bylo to 0:0, tak Slovácko bylo spokojeno s tím, že je ta remíza a bod jim vždycky v takových situacích pomůže, měli tam smůlu při té standartce, pak to museli více otevřít.

Ty ses v záloze potkával s Lukášem Zelenkou, který za Slovácko odehrál první zápas. Jak bys hodnotil jeho výkon?
M. Lička: Tak já to bohužel nemůžu nijak hodnotit, protože jednak jsem v té chvíli protihráč a nesoustředím se na jeho výkon, ale určitě je to kvalitní fotbalista, který Slovácku pomůže.

Byli to body za 5 miliónů?
M. Lička: (smích) To nevím, to se musíte zeptat jinde.

Jak jsi cítil příchod Varadiho? Hodně to tam rozhýbal?
M. Lička: Jo, určitě to hodně oživil, my víme co je jeho předností, rychlost, dravost a to nám určitě pomohlo a taky jak říkám, jim už docházeli síly, takže to byl ideální stav pro něho a on toho dokonale využil a určitě nám hodně pomohl v tom druhém poločase.

Prožíval jsi ten zápas nějak speciálně tím, že jsi tu hrával?
M. Lička: Strávil jsem tu hezký rok, to je jasné, ale už je to delší dobu a beru každý zápas jako každý jiný.

Nezatrnulo tobě osobně v té 20 vteřině, kdy měli velkou šanci?
M. Lička: Určitě, kdyby tam Racko nebo kdo to byl proměnil tu šanci, tak by to bylo 1:0 a Slovácko by se mohlo zatáhnout a soustředit se na defenzívu a pro nás by to bylo mnohem složitější, ale golman nás tam podržel. Určitě to byl špatný začátek z naší strany.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 06. 10. 2009 | 1029 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek