Není dva nula jako dva nula

Bláznivý víkend... 2:0. Pak zas pro změnu 0:2. Poté zase 0:2. Potřetí 0:2 (i když jenom napůl). No a nakonec – pro změnu - 0:2. Deja vu? Nikoli – skutečnost. Zatímco ty sobotní repre výsledky 2:0 (Polsko) a 0:2 (Slovinsko) mě nechaly celkem klidným, ty další z víkendu se už týkaly i Baníku a proto se o nich trochu rozepíšu.

Sigma Olomouc B – Baník Ostrava U21 2:0 (1:0)
Na Hanou jedu v neděli dopoledne s nadějí, že se naše rezerva konečně zmátoří a třeba i zabojuje. Sestava s některými jmény z A týmu tomu dává šanci, ale zároveň je diskutabilní – pomůžou „áčkaři“ nebo budou naštvaní z toho, že jim start za U21 zhatí plány na volno v repre pauze? No uvidíme...
Začátek se nám nevyvedl, když domácí Brazilec Caihame povodil ve dvanácté při průniku ze strany Cvernu, Brunclíka a Coufala a najednou byl sám před Bučkem, kterého přehodil. I v dalším průběhu prvního poločasu byli domácí lepší, ale asi po dvaceti minutách měl možnost slibné standardky Zeher. Bohužel ale potvrdil střeleckou formu posledních dnů - střílel asi pět metrů nad branku. V podobném duchu jsme nakládali se šancemi i nadále – jmenovat lze Krauta, Lee nebo znovu Zehera. Nakonec nás musel Buček zachránit dokonce před gólem do šatny, když předvedl nádhernou robinzonádu při střele k tyči.
Zeher vydržel na hřišti ještě tři minuty ve druhém poločase, pak šel dolů. Ačkoli jsme byli aktivnějším týmem po pauze my, zahazovali jsme naše šance dále – Kraut nedal jasnou tutovku. Naděje nám tak svitla až při vyloučení Dreksy, vlastní nešikovností jsme se o ni ale sami připravili. Při rozehrávce ve vlastní šestnáctce (nejbližší olomoucký hráč byl od našich minimálně pět metrů) poslal Brunclík neskutečně přihrávku Cvernovi na ruku a i když ten ji měl u těla, kopala se penalta. Buček vystihl směr, natahoval se jak mohl, ale Šichor to kopnul k tyči velice přesně. Připočteme-li smůlu Wojnara ze standardky (horní síť branky) i naši celkovou nemohoucnost v zakončení, byla konečná podoba skóre 2:0.

Karviná – Žižkov 0:2 (0:0)
Tak jsme se zase jednou šli podívat na Slončíka, Ficka, Hoffmanna, Mišinského. Celkově to byl hezký zápas, ve kterém bylo k vidění hodně slibných příležitostí zejména z domácí strany. Žižkov měl pouze tři – dvě z nich ale proměnil v branku. Karviná měla šancí mnohem více, ale neproměnila žádnou... Nepsal jsem si poznámky, ale rozmazaně si vzpomínám na hlavičku Hoffmanna, střelu z křídla Ficka, několik příležitostí Opice, jeho nepochopitelné hamounění se a nenahrání dvěma spoluhráčům před prázdnou branku, příležitost Milosavljeje... Bylo toho opravdu hodně, ale hostující branka byla pro Karvinou zakletá. Konečná podoba skóre 0:2...

FC Tescoma Zlín U17 – FC Baník Ostrava 2:2 (0:2)
Tady už bylo to 0:2 příjemnější, bohužel ale nevydrželo až do konce zápasu :-( Baník se na hřišti celku z konce tabulky dostal do utkání velice dobře a poté, co jsme dvakrát skórovali, reálně hrozilo, že prodloužíme zlínskou dlouhou sérii šesti porážek v řadě. Bohužel se tak ale nestalo – vůbec jsme nezvládli začátek druhého poločasu a po jedenácti (!!!) minutách bylo vyrovnáno. Škoda – ztráta bodů ve spojitosti s výhrou Olomouce znamená aktuálně čtyřbodovou ztrátu na první příčku.

FC Tescoma Zlín U19 – FC Baník Ostrava U19 0:2 (0:2)
Konečně výsledek 2:0 nebo 0:2, který potěšil. Nebylo to ale nikterak jednoduché... Ačkoli i devatenáctka Zlína je v tabulce dorostenecké ligy dosti nízko, do zápasu vstoupila aktivněji. Své šance ale neproměnila a zásluhou dvou branek Stráského za to ještě do přestávky pykala. Druhá naše branka padla těsně před pauzou a domácí psychicky dost rozhodila... Přesto se dali dohromady, ve druhé půli byli aktivnější, ale Baník si výhru uhlídal. Stejně jako U17 je naše U19 čtvrtá, také v soutěži U19je první Olomouc, ale Baník zde ztrácí už šest bodů.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 12. 10. 2009 | 989 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek