Mičolova trefa znamenala tři body

FC Baník Ostrava – FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Hráno 17. 10. 2009 v 18:15 hodin na Bazalech

V 11. kole přivítal na Bazalech Baník liberecký Slovan.

Miroslav Koubek, hlavní kouč Baníku Ostrava mohl kromě zraněného Bolfa využít všechny hráče A týmu. Bylo co napravovat, po ostudné prohře 2:0 v Příbrami totiž rapidně klesly šance Baníku na postup do další fáze Ondrášovka Cupu.

Hostující Liberec se od vypadnutí z Evropské ligy zmítá v krizi, ze které se mu nedaří dostat. Navíc v týdnu musel díky nenadálému přívalu sněhu řešit, kde si vůbec zatrénuje.

Diváci: 3 200
Rozhodčí: Jílek – Večeřa, Pospíšil

Sestavy:
FC Baník Ostrava:
Baránek – Řezník, Neves, Neuwirth, Tchuř, Lukeš (K), Marek, Lička, Zeher (69. Kraut), Strnad (56. Varadi), Mičola (85. Wojnar)

FC Slovan Liberec:
Hauzr – Gebre Selassie, Polák, Dejmek, Liška, Dočkal (63. Nezmar), Holeňák (81. Frejlach), Gecov, Papoušek (K, 75. Bosančič), Blažek, Kerič

Průběh zápasu:

Domácí Baník nastoupil v bílem, hosté, kteří měli výkop v černém.

V úvodu zápasu měl možnost dvou rohových kopů Liberec, první ohrožení neznamenal s druhým ale měla obrana FCB co dělat. V sedmé minutě fandům na Bazalech zatrnulo, když Baránek tak dlouho otálel s výkopem, až 11. minuta znamenala další roh pro hosty, po kterém vystřihl nepřesné nůžky Gebre Selassie. O dvě minuty později napřáhl z dobrých dvaceti metrů Blažek a Baránek míč vyškrábl na roh, se kterým si už obrana Baníku poradila. Za minutu se mohl radovat Baník – Zeher přihrál Mičolovi, ten ale v samostatném úniku trefil vyběhnuvšího Hauzra. V sedmnácté minutě se do dobré pozice po souhře Zehera s Lukešem dostal Strnad, Hauzr jej však vyhnal do úhlu, ze kterého sice Strnad poslal míč směrem na bránu, dobrý obraný zákrok Dejmka na čáře gólu zabránil. Poté se hra uklidnila a hrálo se bez výraznějších šancí, až v 28. minutě Hauzr musel zakročit proti dalekonosné střele Ličky. Zachvíli spálil další tutovku Mičola, když prováhal vhodný okamžik ke střele a poté mířil nepřesně. O další čtyři minuty později Lička parádně prošel do vápna a našel Lukeše, jehož střelu z pěti metrů na poslední chvíli tečoval jeden z hostujících beků na roh, ten zůstal nevyužit. Dvě minuty poté hlavičkoval po rohu Neves jen těsně nad pravý růžek Hauzrovy branky. O minutu později, se po další standartce dostal k odraženému míči Marek, tvrdou střelu z dálky liberecký gólman zkrotil jen s obtížemi. V závěru poločasu pak Lička v dobré pozici trefil ke smůle Baníku pouze před ním stojícího Tchuře. V prvním poločase tak gól nepadl.

Do druhé půle nastoupily oba celky v totožných sestavách.

Opět, stejně jako v první půli zahrozili jako první hosté, centr Papouška po dvou minutách hry jen tak tak lapil Baránek. O čtyři minuty se k hodně nepřesné hlavičce dostal Strnad. Po deseti minutách druhé půle padla jediná branka zápasu – zdánlivě ztracený míč ve vápně doběhl Lukeš, odcentroval na Mičolu, ten s problémy a nadvakrát dokázal do odkryté brány skórovat.
V 56. minutě vystřídal Varadi Strnada a po minutě na hřišti se mohl radovat, kdyby Mičola v dobré pozici nepálil mimo tři tyče. V 63. minutě se uvolnil Zeher, ale na hranici pokutového území se rozhodl pro střelu, která nebyla vůbec přesná a neznamenala ohrožení branky. V 63. minutě nahradil Jan Nezmar Bořka Dočkala. Po šestašedesáti minutách hry se blýskl Hauzr, když neuvěřitelně dokázal chytit hlavičku Varadiho. 69. minuta byla konečnou pro Zehera, nastoupil Kraut. O pět minut později zamířil do kabin Papoušek, toho nahradil Bosančič. První žlutou kartu obdržel v 78. minutě za faul Marcel Gecov. Do poslední desetiminutovky již nezasáhl Holeňák, kterého nahradil Tomáš Frejlach. O dvě minuty později dobře přečetl hru Hauzr a překazil vyběhnutím akci Varadimu. Posledních pět minut utkání již neodehrál Mičola, nastoupil účastník MS do dvaceti let, Petr Wojnar. Za minutu po nástupu mladého Baníkovce na trávník to mohlo být dva nula, ale Varadiho hlavička po Lukešově centru minula o pár čísel tyč. V dvouminutovém nastavení byl ještě potrestán za tvrdý zákrok žlutou kartou Neves. Až po závěrečném hvizdu dostal žlutou kartu také střídající Bosančič.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 17. 10. 2009 | 1158 přečtení | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek