U21: Krauta nezastavila ani facka soupeře...
a juniorka slaví tři body!

FC Baník Ostrava U21 – 1. SC Znojmo 2:0 (1:0)
Hráno 18. 10. 2009 v 10:15 hodin na středním hříšti Bazalů.

Souboj posledního celku s prvním, to byl duel Baník U21 – Znojmo.

Hosté, vedeni Michalem Sobotou přijeli k utkání bez své největší hvězdy, Milana Pacandy, i přesto však šli do utkání jako jasní favorité.

Domácí, pod vedením Jiřího Chytrého vstupovali do utkání v pozici posledního celku MSFL, protože včera porazil Fulnek 1:0 Lišeň. Z A týmu dnes pomáhali v základní sestavě Buček, Zawada, Lee, Metelka, Wojnar a Kraut. Na lavičce byl připraven Greguš

Rozhodčí: Páral – Nenadál, Nádvorník
Diváci: Nenahlášeno

Sestavy:
FC Baník Ostrava U21: Buček – Zawada, Brunclík, Coufal (K), Cverna, Kosňovský (81. Greguš), Lee (89. Dressler), Metelka, Wojnar, Boháč (63. Christu), Kraut

1.SC Znojmo: Hladký – Vavřík, Yonov (K), Mička, Minarech (72. Švarc), Doubek, Kováč, Podzemský (72. Zifčák), Zapalač, Lukáš, Šilinger

Průběh zápasu:

Výkop měl v bílém hrající Baník, hosté nastoupili ve žlutém.

1-4) Znojmo bylo aktivnější celek a zkoušelo se prosadit dlouhými nákopy za obranu.

5) Z 25 metrů vypálil nebezpečně Vavřík.

8) Wojnarův centr zablokoval Doubek na roh, ten gólman Hladký vyboxoval.

12) Aktivní Wojnar pálil po přihře na hranici vápna mimo.

16) Zapalače tvrdě fauloval Kosňovský a dostal žlutou kartu.

19) Po zhruba dvaceti minutách hry byl delší dobu ošetřován hostující Lukáš.

21) Bučkův výkop prodloužil Wojnar Leemu, ten poslal míč Krautovi, který trefil z dobré pozice hráče na brankové čáře.

25) Tentokrát poslal Wojnar parádní míč Leemu, ten šel sám na gólmana, ale v stoprocentní šanci selhal, jeho střela se nevešla mezi tři tyče.

27) Baník vedl 1:0 – Centr Leeho poslal z voleje do sítě u tyče stojící Metelka.

29 – 30) Hladký zlikvidoval střelecké pokusy Leeho a Krauta z dvaceti metrů.

33) Rychlý protiútok Znojma zakončil Podzemský hlavičkou nad.

37) Hladký vyboxoval volný kop Wojnara.

45) Nastavovala se jedna minuta.

45+1) Konec první půle

Do druhé půle nastoupily oba týmy ve stejných sestavách.

V padesáté minutě střílel mimo ze třiceti metrů Vavřík. O minutu později se po dobré práci Krauta dostal ve vápně ke střeleckému pokusu Boháč, trefil ale pouze náruč hostujícího gólmana. Dominik Kraut byl v hlavní roli i o tři minuty později, když přečíslení 4 na 3 vyřešil zbytečně střelou, se kterou neměl Hladký problém. A Dominik Kraut potřetí, po hodině hry nejprve sestřelil Yonova, po chvíli se na něj jako včely sletěli ostatní hráči Znojma, hostující Mička mu dokonce uštředřil facku (!!!), za což byl nakonec k velké nelibosti potrestán pouze žlutou kartou, stejně jako Kraut. O pár minut později se Dominik Kraut zjevil z čista jasna osamocen za obranou Znojma a křižnou střelou k tyči nedal Hladkému šanci – 2:0. V šedesáté šesté minutě mířil z voleje Mička nad bránu. V sedmdesáté minutě opět plály emoce, když Doubek tvrdě u praporku zajel do jednoho z domácích. K nelibosti domácích pak dostal žloutou kartu Zawada, který znojemskému hráči důrazně vynadal. O minutu později přišlo dvojí střídání hostí – odešli Podzemský s Minarechem, nastoupili Švarc s Zifčákem. 74. minuta a další šance hostů se nevešla mezi tři tyče, tentokrát rána Vavříka. V 78. minutě zastavil na hranici vápna centr Leeho rukou Šilinger, výhodu volného kopu zmařil špatný centr. Do poslední desetiminutovky vběhl na hřiště Greguš, vystřídal Kosňovského. Pět minut před koncem mohl vyrovnat Zapalač, z hranice vápna ale mířil Bučkovi do náruče. 89. minuta byla konečnou pro Leeho, nastoupil Dressler. Baník si již vítězství pohlídal a po tříminutovém nastavení mohl slavit nečekaný tříbodový zisk. Již po odpískání konce byla dodatečně udělena žlutá karta Šilingerovi, který se dostal do hádky s pomezním sudím.

Trenér Jiří Chytrý byl po zápase spokojen s tím, že se solidní herní projev Baníku U21 konečně vyjádřil také bodovým ziskem. Konstatoval, že důležitá byla první branka, po které se družstvo dostalo do hry a naopak nepouštělo do příležitostí hráče Znojma. Z jednotlivců vyzdvihl výkon Krauta.

Několik fotografií ze zápasu najdete zde.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 18. 10. 2009 | 993 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek