Poslední info o Ondrášovka Cupu

Baníček včera nezvládl otočit skóre z úvodního utkání a tak pro tuto sezónu můžeme šuplík s názvem Ondrášovka Cup zavřít. Než se tak stane, můžete si přečíst poslední dojmy našeho trenéra a ty postupové trenéra hostí.

I. Bruzl: Vítám vás na tiskové konferenci po skončeném utkání Ondrášovka cupu mezi Baníkem Ostrava a 1. FK Příbram. Vítám mezi námi oba trenéry, pana Marka a pana Koubka. Tímto bych poprosil pana Marka o zhodnocení zápasu.

K. Marko: Já si myslím, že už v předzápasových rozhovorech jsme my dva určili charakter tohoto zápasu, protože toto jsou zápasy, která se hrají jinak jako zápasy v lize, v poločase jsme měli nahrané, proto jsme zvolili takovou taktiku. Musím říct, že jsme nebyli v úplně dobré herní pohodě po nevydařených ligových zápasech. Naopak Baník je v takovém určitém laufu, je vidět, že herně je to velmi dobré mužstvo, podle mého názoru mají jednu z nejlepších záloh v lize, sestava je stabilizovaná a hrají velmi trpělivě. Myslím si, že obě mužstva hráli dnes trpělivě, Baník do ofenzivy, my do defenzivy a byla otázka, jestli dají nějaký gól nebo my využijeme nějaký brejk. V prvním
poločase jsem nebyl spokojen se hrou našich dvou středových hráčů, byli velmi daleko od hráčů, tam jsme trošku propadávali a bylo to takové alibistické, ve druhém poločase už byla větší aktivita, ale samozřejmě Baník vsadil vše na jednu kartu, logicky v tomto zápase. Mě mrzí, že jsme nedotáhli ty protiútoky, co jsme měli a neuzavřeli jsme toto dvojutkání a až do konce zápasu jsme se museli strachovat. Jsem rád za výsledek, ale nejsem spokojen s přechodem do ofenzivy. Pohár se hraje s jinou mentalitou a svou úlohu jsme splnili.

I. Bruzl: Děkuji a poprosil bych o zhodnocení trenéra Baníku, pana Koubka.

M. Koubek: Já samozřejmě pociťuji zklamání z vyřazení z Českého poháru, to je jedna strana, druhá strana věci je, že jsem dnes spokojený s výkonem, trošku jsme tu sestavu oživili, bylo to důležité i z hlediska zdravotního stavu hráčů, nasadili jsme nové síly a ty mě nezklamali, takže dobré zjištění z tohoto zápasu je, že se nám ta lavička přibližuje té požadované kvalitě i té požadovené herní koncepci. My jsme ten pohár ztratili především v Příbrami. Dneska jsme věděli, že to bude složité, soupeř umí bránit, použil všechny taktické triky, aby nás ubrzdil. My jsme tam měli šance, první poločas, na úvod zápasu byla určitě klíčová situace, kdy Róbert Zeher nepřekonal po
krásné kolmici Marka ve stoprocentní šanci Krbečka, to jsme si přáli, rychlý gól a věřili jsme, že ho můžeme dát, že jsme ho nedali, to byla velká škoda pro ten vývoj. Byli jsme trpěliví, věděli jsme, že můžeme dát gól v 80. minutě a pak to bude ještě otevřené, času by bylo pořád dost, můžou chybovat, dostat branku. Já až obdivuji na to jaký jsme hráli vabank, že jsme pochytali všechna přečíslení soupeře, jakým způsobem jsme tam dokázali zahrát, byl tam fenomenální Neuwirth, podal opět vynikájící výkon, Marek. Ve druhém poločase tam zase byly možnosti, spousta křídelních akcí, od Řezníka, spousta finálních přihrávek, bohužel i gólman Krbeček měl dobrý, šťastný den a také nás zabrzdili některé velice sporné výroky rozhodčích. Takže jsme to nedokázali, ale na výkonu se dá stavět a s výkonem jsem spokojený.

I. Bruzl: Já děkuji a otevírám prostor pro vaše otázky.

Vy jste tady hráli v prvním ligovém kole. Viděl jste oproti tomu v dnešním zápase nějaké rozdíly, pokroky ve hře Baníku?
K. Marko: Samozřejmě je vidět na hře Baníku pokrok, je to dané i těmi výsledky, ale z herního hlediska vidím, že Baník je technicky možná tak jako Plzeň, ale i směrem dozadu hraje komplexnější fotbal, mě se hra Baníku velmi líbí, protože je tam velmi málo slabin, druhá věc je, dnes jsem si přečetl ve Sportě, jak radí Bílkovi, reprezentačnímu trenérovi, Neuwirth a Lička, dva chlapci, kteří tam jednoznačně patří, Lička, to je velmi nebezpečný hráč, nejlepší záložník v celé lize, já nepovažuji za záložníka někoho, kdo umí jen do ofenzivy,
ale on umí i do defenzivy, umí standartky, je velmi silný jeden na jednoho, na což jsem upozorňoval před zápasem – chlapci, Lička nesmí jít jeden na jednoho, protože pak je problém. A Neuwirth, dnes jsem ho pozoroval, šel velmi nahoru i z hlediska rozehrávky a mužstvo má dobrou kondici, velmi dobře pracuje celých 90 minut a to je velmi důležité, to je základ a myslím, že Baník je schopný pracovat 90 minut. No a samozřejmě standartní situace, mají hodně vysokých hráčů, takže já vidím jedinou slabinu u Baníku, že má možná trošku slabší lavičku. Říkám, to co vidím, je opravdu velmi dobré.
M. Koubek: Děkujeme.
K. Marko: Neděkuj, ty víš, že já povím i kritickou věc slušně, ale myslím to skutečně vážně. Jinak já jsem v české lize fanoušek Baníku, já jsem tu bydlel dva roky.

Já bych měl na trenéra Koubka, zrovna dneska ty standartky moc nešli. Co tomu chybělo?
M. Koubek: Já chci zase říci kompliment na druhou stranu, Příbram má taky řadu silných faktorů ve hře, jedna z nich je určitě v defenzivě hájení standartek. To jsme pocítili již v Příbrami, že se těžko prosazujeme ze standartek a dneska se to potvrdilo znova. Obranný vzorek má pan kolega Marko určitě dobrý a hráče, kteří jsou srdnatí, hrajou velice dobře ve vzduchu, skáčou, jsou nebezpeční při útočných standartkách, je to poctivé mužstvo, složené z hráčů, kteří jsou ochotni pracovat, kteří jsou ochotni akceptovat metody mého kolegy, já ho znám
z Jihlavy, když jsme loni oba dva působili ve druhé lize, takže i já musím říci, že jsem na mužstvu Příbrami zaznamenal významný pokrok, i když se jim teď v té poslední etapě ligy nedaří, ale to jsou kolikrát smolné porážky, já jsem studoval jejich DVD s Teplicemi, ti byli marní, neměli vůbec nic a potom udeřili, dali branku a všechno je jinak, takže i tam byl dobrý výkon. Pozoruji to, vidím to, každý se pozorujeme navzájem, všichni se už známe a Příbram udělala veliký pokrok pod vedením mého kolegy.

Pane Koubku, já nerozumím té sestavě, je to tak, že vzhledem k tomu, že jste prohrávali 2:0, tak jste nevěřil, že by bylo možné postoupit, proto ty změny v sestavě?
M. Koubek: Ty změny v sestavě byly proto, abychom postoupili, protože ti hráči, kteří nehráli byli zranění.

I. Bruzl: Pokud nejsou žádné další otázky, děkuji moc, hostům přeji šťastnou cestu domů.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 28. 10. 2009 | 813 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek