Skvělý Buček a vyměněný tým v druhé půli

FC Baník Ostrava U21 – SK Uničov 3:1 (0:1)
Hráno 8. 11. 2009 v 10:15 hodin ve Vřesině.

Baník U21 hrál podruhé v řadě doma, tentokrát proti Uničovu.

Hosté, vedeni Zdeňkem Strouhalem přijeli do Vřesiny v pozici 4. celku MSFL a s nejlepším útokem – společně se Znojmem nastříleli v dosavadních čtrnácti utkáních 29 branek, což činí průměr přes dvě branky na zápas. V sestavě hostí bylo možno nalézt jména jako Novosad, nebo Fiala, oba bývalí hráči Sigmy. Ze Sigmy zde hostuje také gólman Šustr. Pokud Vám jeho jméno něco říká, je to ten gólman, který chytal za Sigmu odvetu v loňském ročníku Gambrinus ligy na Bazalech. Z Baníku Ostrava hostuje v Uničově Marek Kyselý.

Domácí se pod vedením Jiřího Chytrého oklepali ze špatného vstupu do soutěže a tabulkou stoupají vzhůru. Před dnešním zápasem byli s patnácti body na jedenáctém místě, od poslední sestupové pozice je dělil jeden bod. V minulém zápase doma porazili mladí baníkovci 2:1 v důležitém zápase Mutěnice. Do dnešního zápasu zasáhli z A týmu Buček, Lee, Metelka, Boháč, Wojnar, Kraut a na lavičce byl připraven Zawada.

Diváci: 140
Rozhodčí: Ondráš – Hulcký, Chramcov

Sestavy:
FC Baník Ostrava U21: Buček – Križan, Brunclík, Coufal (K), Cverna, T. Kosňovský, Lee, Metelka (29. Greguš), Wojnar, Boháč (90. Dostál), Kraut (88. Frydrych)

SK Uničov: Šustr – Vejvoda (K), Kyselý, Fiala, Hrubý, Švajda, Řehák, Novosad, Toman, Žmolík, Ondrušík (88. Vybíhal)

Průběh zápasu:

Baník nastoupil v modrobílém, hosté z Uničova v červenočerném. Výkop měli domácí.

2) Hrubý vystřelil po zemi z 25 metrů, míč lapil Buček

3) Uničov vedl 0:1 – Žmolík prošel středem hřiště, narazil si s Řehám a střelou těsně za hranicí vápna po zemi k pravé tyči otevřel skóre.

7) Aktivní Žmolík pálil tentokrát z dvaceti metrů nad Bučkovu bránu.

8) Po autu se Coufalovi nepovedlo odkopnout Coufalovi, k míči se dostal Hrubý a odcentroval, před dotírajícími hráči Uničova míč chytil Buček.

14) Wojnar poslal do vápna přihrávku Boháčovi, toho ale míč trefil pouze do zad a za ním stojící Kraut mířil mimo.

16) Po souboji u postraní lajny následoval první roh zápasu, dva centry Švajdy si ale pohlídala domácí obrana.

19) Ondrušík promarnil nadějnou situaci, když bez cizího přičinění spadl ve vápně.

22) Žmolík získal na polovině míč, přihrál Hrubému, jehož střelu vytáhl Buček na roh, po kterém pálil z hranice vápna do náruče ostravského gólmana Ondrušík.

26) Toman sestřelil na polovině Krauta, k velké nespokojenosti domácích ale kartu neviděl.

29) Další střelecký pokus Ondrušíka se tentokrát nevešel mezi tři tyče.

29) Překvapivě brzy střídal Metelka, nahradil jej Greguš.

33) Po přihrávce Kyselého pálil v dobré pozici nad bránu Žmolík.

35) Boháč dostal centr do vápna, v dobré pozici ale nezpracoval míč.

36) Centr Hrubého jen tak tak vyboxoval Buček.

40) Po faulu na Kosňovského měli možnost volného kopu domácí, Wojnarův centr ale skončil vedle levé tyče.

41) Opět se vytáhl Buček, když vytěsnil na roh střelu Řeháka z deseti metrů.

45) V závěru poločasu musel opět zasahovat Buček proti střele Kyselého, následoval by roh, ale sudí bez nastavení ukončil první půli.

Do druhé půle trenéři neudělali změnu.

48) Volný kop Uničova poslal Žmolík do zdi.

51) Po výkopu přihrál Wojnar Leemu, tomu ale nevyšel krok a šance tak vyšuměla do prázdna.

54) Bylo vyrovnáno – po výkopu prodloužil míč Greguš, do úniku se dostal Kraut, proti kterému vyběhl gólman Šustr, který se k míči sice dostal první, nakopl ale Krauta od kterého se míč odrazil a dokutálel za čáru.

56) Po faulu na autora branky měl Baník možnost volného kopu, ten ale nakonec skončil v Šustrově náruči. Faulující Řehák viděl žlutou kartu

60) Chybu Bučka při výkopu nedokázal Uničov potrestat.

64) Po přihrávce Wojnara pálil nebezpečně Kraut, Šustr vyrazil na roh.

67) Baník U21 vedl 2:1 – po Bučkově výhozu prošel přes Švajdu s Tomanem na pravé lajně Kraut vřítil se do vápna a vystřelil. Šustr míč sice vyrazil, ale o chvíli později se totéž povedlo Wojnarovi s tím rozdílem, že na jeho centr si rybičkou naskočil Boháč a poslal míč do sítě.

73) Fiala vypálil nad bránu z hranice vápna.

76 – 78) Baník U21 vedl 3:1 – Rychlý únik Krauta s Wojnarem skončil rohem, který obrana sice odvrátila, následně byl ale u postraní čáry faulován jeden z domácích a Križan se postavil k volnému kopu. Jeho rozehrání zdržovali hosté neustále špatným postavením zdi, za což si Žmolík vysloužil žlutou kartu. Když Križan konečně rozehrál, tak nezvolil očekávaný centr, ale přihrávku Krautovi, který střelou z hranice vápna do levého růžku branky upravil skóre.

81) Znovu skvělý Buček, tentokrát zneškodnil po rohovém kopu hostí hlavičku z bezprostřední blížkosti.

86) Po dalším rohu Kyselého pálil Žmolík, Buček akrobaticky vyrazil.

88) Dominika Krauta nahradil Marek Frydrych a hostujícího Ondrušíka Vybíhal

90) Boháče nahradil Dostál. Sudí nastavil jednu minutu.

90+1) Konec zápasu FC Baník Ostrava U21 vs SK Uničov.

Řekli po zápase:

Jiří Chytrý: První půli jsme nehráli dobře, byli jsme hodně pasivní v tom výkonu, byla tam spousta nepřesností a to nás limitovalo. Ve druhé půli jsme se zlepšili prakticky ve všem, hráli jsme dobře v útočné fázi, dali jsme tři branky a zaslouženě vyhráli.

Antonín Buček: Nezačali jsme zrovna dobře, do té doby než jsme dostali gól ve třetí minutě tak to bylo špatné. Pak jsme se vyrovnali, o poločase jsme si něco vytkli a řekli si, jak to máme hrát. Druhý poločas byl už markantně lepší, takže si myslím, že celkově jsme v tom zápase byli lepší než Uničov a zasloužená výhrali

Dominik Kraut: První půli jsme hráli špatně, oni nás přehrávali, rychle přistupovali k hráčům a tvořili si z toho převahu. Do druhé půle jsme si vyříkali jak máme hrát, už to bylo lepší a urvali jsme to těma třema gólama.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 08. 11. 2009 | 982 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek