Tisková konference po zápase v MB

V hezkém nedělním utkání byl tentokrát šťastnější lepší tým a s tímto vědomím přišli na tiskovou konferenci po zápase i oba trenéři. Zápas se hodnotil určitě hůře trenéru Baníku Koubkovi, domácí kouč Uhrin měl roli přece jenom jednodušší.

Miroslav Koubek: „Utkání se mi líbilo, výsledek už pochopitelně méně. Pro diváka to byla strhující podívaná, ve které rozhodčí nechala hráče hrát a moc nepískala – o to víc mě mate velice přísná penalta... Nás se nepovedl vstup do utkání, udělali jsme v něm několik větších chyb. Nápor domácích jsme očekávali, dostavil se, ale my jsme si s ním neporadili podle mých představ. Výsledkem byla výhra soupeře - uznávám, že jeho hra měla vyšší kvalitu než naše.

Z mého pohledu jsme nesplnili náš taktický záměr a nechali jsme soupeři hodně prostoru zejména v přechodové fázi. Také individuální výkony některých hráčů nebyly
podle představ. Prohrávali jsme hodně osobních soubojů, ale přesto jsme to do poločasu uhráli na 1:1. Musím ale poznamenat, že k tomuto výsledku nám hodně pomohl brankář Baránek, který předvedl hned několik výborných zákroků.

Ve druhém poločase jsme si chtěli počkat na brejky. Utkání se vyvíjelo podle našich představ, ale bohužel jsme v době začátku ochabování domácího tlaku dostali branku na 2:1... V kabině sice byla nějaká polemika ohledně ofsajdu – musím se podívat na video. Už to ale nikterak neovlivníme. Třetí branka už byla pouhou kosmetickou úpravou výsledku, který pro domácí znamená zaslouženou výhru.“

Dušan Uhrin: „My jsme dobře vědělki, co nás čeká – rozjetý Baník, který je kvalitním ofenzivním manšaftem. Letos jsem ho viděl dvakrát na Slavii a na Spartě a zejména Slavia nám ukázala, jak hrát. Podařilo se nám přehrát Baník zejména ve středu hřiště - i když podpora po stranách byla také výborná – a zatlačili jsme ho na jeho půli. Mrzí mě zejména dvě věci – vyrovnávací branka Baníku ze standardky (i když jsme se na to připravovali) a to, že jsme měli dát dříve druhý gól. Měli jsme v zápase také jednu hluchou desetiminutovku.

Jinak měl zápas vysoké tempo od začátku do konce, obě mužstva se snažila hrát
fotbal a například my jsme se nezatáhli ani v době, kdy jsme vedli. Dneska jsme podali svůj nejlepší domácí výkon a oceňuji zejména plnou koncentraci po celý zápas. Výborně nám dnes zahrála i obrana, která stoprocentně sbírala brejky soupeře. Nedělali jsme ani chyby v osobních soubojích a to celé v souhrnu je příčinou toho, proč jsme dnes vyhráli.“

| Autor: kulajar | Vydáno dne 24. 11. 2009 | 692 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek