Stará garda FCB zase prohrála

Tuším, že už pošesté se na Silvestra utkali bývalí hráči Baníku se svým odvěkým rivalem z Vítkovic. V předchozích zápasech se Baníku nedařilo a asi i proto letos vyrukoval s velice silnou sestavou, ve které se objevili například Radek Slončík či Radek Látal. Při pohledu na složení týmu si řekli mnozí fanoušci Baníku: "Tak teď už to musí vyjít."

Baník hrál celý v bílém a nastoupil v této základní sestavě:
Bernady - Veselý, Šlachta, Mašlej, Korytář - Fryč, Látal, Slončík, Drozd - Sourada, Poštulka
Střídání byla celá řada a do hry postupně naskočili Šrainer, Kubánek, Mačák, Svatonský, Pěcháček. Hrálo se od 11:00 hodin na umělé trávě Městského stadionu ve Vítkovicích

Baník vstoupil do utkání velice aktivně, měl výraznou převahu a hrálo se v podstatě pořád na polovině domácích Vítkovic. Vypracovali jsme si i výborné brankové příležitosti, ale Látal, Slončík a Drozd je zahodili. Okolo třinácté minuty zahrávaly Vítkovice standardní situaci po nešťastné ruce Látala v hloubi pole a první míč, který letěl na naši branku, se po dlouhém nákopu Baránka zatřepetal v síti...

Také v dalším průběhu prvního poločasu jsme měli výraznou převahu, ale branka nám přána nebyla. Půlhodiny po začátku to zkoušel dělovkou z 30 metrů Mašlej, ale míč zasvištěl nad břevnem. O pět minut později střílel ze střední vzdálenosti Fryč a po něm Veselý, ale ani oni se mezi tři tyče netrefili. První poločas tak skončil nezaslouženým vedením 1:0 pro domácí.

Také do druhého poločasu jsme vstoupili plní odhodlání, ale v prvních pěti minutách jsme zahodili opět tři velké šance... Ujal se až oblouček Sourady a průběžný výsledek byl alespoň trošku přijatelnější. Netrvalo to ale dlouho - Vítkovice nás vyučili z produktivity a brankami Vozníka a Grussmanna z centrů z pravé strany (jedna branka hlavou, druhá doklepnutí nohou) zápas rozhodli ve svůj prospěch. Tradičně :-(

Všem aktérům zápasu patří poděkování za zpestření silvestrovského poledne, příště si určitě přijdeme zavzpomínat zase. Kluci dík a ať vám to kope ještě dlouho! A vaše ratolesti ať rychle dorostou do toho nejhezčího dresu...

| Autor: kulajar | Vydáno dne 31. 12. 2009 | 1360 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek