Baník porazil HFK 5:0

V rámci dalšího zápasu zimního přípravného období se Baník Ostrava utkal s účastníkem MSFL, 1. HFK Olomouc. Ten je po loňském sestupu z druhé ligy v třetí nejvyšší soutěži nováčkem. Po podzimu patří svěřencům trenéra Petra Uličného osmé místo s jedenadvaceti body.

Pro Baník se jednalo o třetí utkání ve Frýdku-Místku a druhé po návratu z kondičního soustředění ve Velkých Karlovicích. V předchozích dvou utkáních vyhrál 1:0 nad týmem Baníku U21 a ve středu porazil 5:1 Havířov.

Sestava Baníku
I. poločas: Baránek – Varadi, Neuwirth, Coufal, Zawada – Lee Hyung-Sang, Frydrych, Wojnar – Jerry Adriano, Strnad, Zeher.
II. poločas: Buček – Řezník, Bolf (85. Coufal), Neves, Tchuř – Lukeš, Marek, Lička – Mičola, Kraut, Vydra.

Utkání začalo na hřišti pokrytém tenkou vrstvou sněhu. V první půli se představila méně zkušená jedenáctka, na stoperu s Neuwirthem se tak představil Coufal, v záloze pak hráli Frydrych s Wojnarem. Na netradiční pozici pravého beka se představil Varadi. Další příležitost dostal také Kapverďan Jerry Adriano, na levé záloze doplňoval útočníky Strnada se Zeherem.

Aktivnější nástup měl Baník, už ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou po zemi Zeher. Po zhruba deseti minutách hry přestalo sněžit, což jakoby dalo impuls hostům, kteří se také začali osmělovat k útočné aktivitě. Chvíli poté, co přestalo sněžit míč po pěkné akci hostí zastavil Varadi až na brankové čáře. Ve dvaadvacáté minutě stanovil přesnou, tvrdou ranou poločasový výsledek Wojnar. Nutno říci, že Olomouc měla hlavně v prvním poločase útočné tendence a několikrát se tak musel vyznamenat gólman Baránek, po rohovém kopu zhruba po půlhodině hry zachytil míč až na brankové čáře.

Do druhé půle nasadil trenér Koubek zkušenější sestavu a na hře se to projevilo. Baník převzal otěže hry a jako první to dokumentoval svou brankou po hodině hry Mičola. O čtyři minuty později se poprvé trefil sedmnáctiletý talent Vydra, když zblízka překonal brankáře hostí. Mičola v další akci pak hlavou orazítkoval břevno olomoucké svatyně. Šanci ke vstřelení branky zazdil dvakrát Kraut, napoprvé mu míč utekl, podruhé si míč nezpracoval ideálně a nestihl jej doběhnout. Ve dvaasedmdesáté minutě utekl obraně Mičola a před prázdnou branku naservíroval míč Vydrovi, pro kterého nebyl problém skórovat. Stínem zápasu bylo zranění Reného Bolfa, který zhruba v osmdesáté minutě musel nuceně opustit hřiště poté, co se z jeho hlavy spustila krev po zásahu kopačkou protihráče. Posledních pět minut utkání tak dohrál Coufal, ten je také jediným hráčem Baníku, který zasáhl do obou poločasů.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 23. 01. 2010 | 1167 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek