SK Líšeň – FC Baník Ostrava U21 1:0 (1:0)

SK Líšeň: Sedmidubský - Čampa, Hebron, Král, Nosko - Pecha - Polák, Oprchal (67.Šudoma), Belej (83.Kolář), Bednář - Vrtěna (88.Široký)
Baník U21: Pietrzkiewicz – Zawada, Frydrych (K), Pelán, Križan – Bartl, Vašenda, Lee – Dressler (58. Lukáš), Boháč (58. Dostál), Kraut

Rozhodčí: Ogrodník – Hulcký
Diváků: 340

Baníkovská rezerva "potvrdila" na kraji Brna své postavení v tabulce MSFL, když podlehla místní Líšni 1:0 brankou Bednáře ze standardky ve 12. minutě zápasu. Zatímco Baník si prakticky nevytvořil žádnou brankovou příležitost, mohli domácí nejméně dvakrát náskok zvýšit. Sami před naším gólmanem se totiž ocitli Vrtěna (střela do Pietrzkiewicze) a Oprchal (výborný zákrok polského brankáře pádem pod nohy).
Do konce soutěže ještě zbývá hodně kol, ale situace je více než kritická.

Jedinou branku zápasu můžete shlédnout na odkazu

Zbyněk Zbořil, trenér SK Líšeň: "Dnes to byl z mnoha pohledů těžší zápas, než proti Znojmu. Viděli jsme hrát juniorku Baníku v Břeclavi, kde odehrála výborný zápas a hráče jsme připravili na kvalitu mezihry a rychlost soupeře. Cílem bylo zmenšit hřiště a nepustit za sebe kolmé míče za obranu. Po utkání musím říct, že se nám to podařilo, nenechali jsme se přehrát, nepustili jsme soupeře za celý zápas do šance a na bránu nám prošla jen jedna střela. Toto byl základ k úspěchu. My naopak si vytvořili 6 šancí a neproměněním jsme si udělali drama až do závěru. Zápas se lámal na začátku druhé půle, kdy nedali sólový nájezd Vrtěna a Oprchal a to bylo pro nás pro vývoj utkání špatně, jinak by jsme utkání dohráli v klidu. Až do konce jsme pak trnuli kam se odražený míč po nákopech ve vápně odrazí nebo jestli tam neprojde nějaká tečovaná střela. Nakonec to dopadlo dobře a pro nás to jsou zlaté body. Někteří hráči si i díky terénu hrábli na dno svých sil, někteří dohrávali se sebezapřením kvůli zranění, takže pochválit musím celý tým, ale vyzdvihnout chci výkon obranné čtverky spolu s Petrem Pechou, který odehrál opět výborný zápas."

Trenér Baníku U 21 Jiří Chytrý: "Gól přišel trochu náhodně, balón prošel nečekaně přes bránícího hráče. Na těžkém terénu se nám moc nedařilo kombinace, nevyhrávali jsme ani souboje. Spíše to byl zápas o ojedinělých akcích a standardkách. Líšeň ve druhé půli bránila a hrozila brejky. My se v podstatě do zajímavých možností dostali jenom dvakrát, ale nastřelili jsme jen protihráče, takže to vyložené šance ani v podstatě nebyly.“

(s využitím oficiálních webových stránek obou klubů)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 21. 03. 2010 | 709 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek