U21 překvapila výhrou v Brně

1. FC Brno B – FC Baník Ostrava U21 2:3 (1:1)

Hráno 4. dubna 2010 v 10:15 hodin na stadionu V Srbské

Minulý týden zabralo naše béčko konečně pořádně za provaz a porazilo ve Vřesině nebezpečné Zábřeh. Ve velikonočním 18. kole jelo do Brna, aby se pokusilo odvézt body i z hřiště týmu, který má jednu z nejhorších bilancí z pohledu úspěšnosti na domácím hřišti. Proti byla zase naše katastrofální bilance venku, ve které jsme úplně nejhorší s soutěži (0-1-7 6:18).

Trenéři juniorky neměli pro utkání – vzhledem k pondělnímu utkání A týmu Baníku v Teplicích – výrazné posily z áčka, nastoupili jsme ve stejné základní sestavě jako před týdnem proti Zábřehu.

Brno B: Hladký D. - Polák, Pašek (76. Michňa), Dos Santos, Paděra, Šamánek, Chlup, Pejič, Sus (35. Cupák), Borák, Šural
Baník U21: Pietrzkiewicz – Zawada, Pelán, Coufal (K), Križan – Bartl (90. Cverna), Frydrych, Vašenda – Lee, Strnad (46. Kraut), Lukáš

Rozhodčí: Kondler - Jahoda, Sedláček
Diváků: 95

Hodně cenné vítězství Baníku, který dokázal dvakrát bleskově odpovědět na branku domácích a nakonec přidal navrch ještě vítěznou branku. Poprvé jsme zareagovali kolem páté minuty, když se domácí dostali střelou Chlupa z osmnácti metrů do vedení, ale my jsme kontrovali okamžitě křížnou střelou Strnada z deseti metrů ke vzdálenější tyči.

Obdobná situace nastala v šedesáté minutě, kdy šli nejprve do vedení domácí brankou Boráka hlavou po centru Pejiče ze standardky na zadní tyč. Prakticky z výkopu se ale dostal k odraženému míči Kraut a bylo znovu vyrovnáno.

V 76. minutě jsme zápas otočili Lukášem, který skóroval střelou k tyči po rohovém kopu. A mohlo být ještě veseleji, když v 86. minutě už mířil míč z kopačky Lukáše do sítě, ale Polák jej ještě stačil vykopnout. Domácím povolili nervy a výsledkem byla červená karta v poslední minutě pro Chlupa.

Branky: 5. Chlup, 60. Borák – 6. Strnad, 60. Kraut, 76. Lukáš
Žluté karty: 66. Paděra, 70. Borák, 81. Chlup – 86. Frydrych
Červená karta: 90. Chlup

Tohle je opravdu hodně důležité vítězství, za které patří klukům velký dík. Získané body nám pomohou nejen v tabulce, ale určitě i psychicky. A to je pro další kola hodně důležité. Samozřejmě platí ono milionkrát omílané – výhru je třeba potvrdit domácím plným bodovým ziskem.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 04. 04. 2010 | 925 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek