Tiskovka po zápase Baník – Slovácko

Nervydrásající zápas se špatným začátkem a dobrým koncem, který nás na dva dny vynesl na první místo tabulky je za námi. Jak ho viděli trenéři?

J. Mazura Myslím si, že do zápasu jsme vstoupili velice dobře. Hned z první standardní situace jsme dali gól, ale přesto musím říct, že první poločas byl z naší strany hodně ustrašený. Báli jsme se, vzadu jsme udělali nějaké chyby, po kterých jsme dostali dva góly.

Domnívám se, že druhá půle už byla herně trochu lepší, dostali jsme se k vyrovnání, ale bohužel, síla Ostravy v zakončení, ve standartkách a v útočné fázi je velká a myslím si, že Ostravané zaslouženě vyhráli.

M. Koubek My jsme předem tušili, že nás zase čeká tvrdý oříšek. Ono žádné utkání není jednoduché a Slovácko není žádný lehký soupeř. Za posledních 5 zápasů Slovácko jenom jednou prohrálo, často hraje zápasy s nulou - jako poslední zápas doma.

Opětovně jsme si dneska zkomplikovali život sami, ačkoliv se celou dobu upozorňujeme, že nenecháme jít soupeře do vedení, zvláště po standardní situaci, jako v zápase s Budějovicemi. Gól v první minutě, z první standardní situace, to byla velká kaňka v našem plánovaném scénáři. Byli jsme zaskočeni, ale cením si mužstva,
že nezpanikařilo a že si dokázalo v prvním poločase vytvořit slušný tlak a řadu nadějných finálních situací, ze kterých pramenily i naše standartky a postranní auty. Tímto jsme si velmi pomohli a utkání jsme začali otáčet.

Další komplikace přišla ve druhém poločase, kdy Víťovi Baránkovi nevyšel odkop, po zbytečné malé domů od stoperů, i když situace byla přehledná. Víťovi balon nesedl a doslova „namazal“ hráčům Slovácka. Fujerik, který je velice dobrý střelec, pak zakončil senzačně. Přesto jsme nadále toužili po vítězství. I když hrajeme poměrně kompaktně zezadu, celý náš systém byl dneska hodně otevřený, s povinností a snahou dobývat. Ocitali jsme se v riskantních pozicích a Slovácko toho dokázalo dobře využívat. Byli velmi nebezpeční. Hodně situací se řešilo přes dnes velmi dobře hrajícího Švancaru, ale i další hráče. Ve srovnání s Budějovicemi bylo Slovácko daleko nebezpečnější. Hráči toho měli plné zuby a vítězství bych nazval vydřeným.

Třetí branka, to byla situace, kdy všichni tři stopeři - protože i Nando je stoper - sehráli biliár a zaplať pánbůh, pro nás velice radostná branka, velice radostné vítězství a znovu opakuji vydřené.

Čím si vysvětlujete, že i když jste vedli 2:1, že tam bylo to riskantní postavení?
M. Koubek My jsme si o poločase řekli, že naše ofenziva by měla být kontrolovanější. Vyrovnávací branka padla z nešťastné situace a nejsem si jistý, jestli Slovácko vůbec do této situace nějakou šanci v druhé půli mělo. Ale vždycky hrají dva a podle mého názoru dneska Slovácko podalo velmi dobrý i útočný výkon.

Já bych se zeptal pana trenéra Mazury. Překvapil Vás dneska mančaft, jednak tím, jaké chyby dělal vzadu, což na začátku jara moc neplatilo a naopak jak se vám jevil v útoku?
J. Mazura Dnes se opět projevilo, že v obranné fázi to není sehrané a to tím, že dostáváme góly jaké dostáváme…i když tlak Baníku byl obrovský. V útočné fázi jsme hýřili dobrým pohybem. Švancara podržel balón, Svízela dobře doplňoval a Valenta se společně s Fujerikem dobře zapojovali do útočné fáze. V útoku tedy vše v pořádku, ale v obraně, tam nám to pořád ještě skřípe. Body neděláme jenom proto, že inkasujeme takové góly - nechci říct laciné góly, to nebyly laciné góly. Třeba první gól, kdy Filipko vyráží míč před sebe, to jsou situace, které kdybychom řešili lépe, tak aspoň bod bychom si dnes odváželi.

Ten poslední gól byl možná také laciný.
J. Mazura Je to nacvičená věc soupeře, o které víme. Lukeš dává centry ze strany na Nevese, který to sklepává. Bohužel jsme to nezachytili, přistoupili jsme pozdě k hráčům, prohráli jsme hlavičku a následně padl gól

Jak moc vás ovlivnil gól do šatny na 2:1?
J. Mazura Samozřejmě, že nás to ovlivnilo. Ale sami jste mohli vidět, že jsme se z té situace, v jaké jsme za stavu 2:1 byli, dokázali dostat. I když trenér Koubek říká, že to bylo po chybě - samozřejmě, že to bylo po chybě - tak jsme se nevzdávali, bojovali jsme a zaslouženě vyrovnali. Celou druhou půlku jsme hráli daleko odvážněji než tu první. Zlomil nás třetí gól, dobře sehraná situace od Baníku, kterou jsme nezachytili.

Nepomohl gól na 2:2 paradoxně tomu, že jste hru více otevřeli?
J. Mazura Myslím si, že potom jsme začali hrát, jelikož nám začali hrát i stopeři lépe rozehrávku. V půli jste to viděli. To byl výkop, odražený balón, standartka na nás, ve druhé půli tam přece jenom byla nějaká mezihra a už to z naší strany vypadalo trošku jinak.

Na pana Koubka, dostali jste se na první místo, asi je to příjemné. Budete třeba sledovat derby v pondělí s větším napětím?
M. Koubek Podívám se určitě, to je povinností dívat se na derby Sparta – Slavia. Ale jak stále říkám, je to jen dílčí stav, nesmíme být v nějaké euforii. Nyní jedeme 2x na hřiště soupeřů – do Liberce a na Bohemku - takže dnešní vítězství před cestou dvakrát ven jsme potřebovali jako sůl. Věřím, že nás to nás psychicky posílilo. Kdybychom nevyhráli, tak před těmi těžkými zápasy, které nás čekají, by to bylo opačně.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 12. 04. 2010 | 726 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek