Holice v druhé půli rozstřílela baníkovské mladíky

FC Baník Ostrava U21 – 1. HFK Olomouc 0:5 (0:1)
Hráno 25. 4. 2010 v 10:15 ve Vřesině u Ostravy.

Po dlouhé době se mladí baníkovci představili doma, za soupeře měli loni ještě druholigové HFK Olomouc.

V pozici trenéra hostí přijel do Vřesiny kouč Petr Uličný, který tým převzal po nepovedeném vstupu do třetí nejvyšší soutěže. V aktuální tabulce MSFL patří HFK 6.místo s třiceti body, kádr se přes zimu příliš nezměnil, výraznější posilou je pouze Kopecký, který hostuje ze Sigmy Olomouc. HFK ovšem disponuje velmi zkušeným kádrem, za vše hovoří jména jako Kovář, Lukášek, kapitán Vajda, nebo exslávista Michel Costa. Respekt budil také poslední výsledek soupeře mladých baníkovců, Holice si 4:0 poradily s Bystrcí.

Jiří Chytrý na lavičce Baníku prožívá mnohem úspěšnější start do jara, než tomu bylo na podzim. Baník U21 se vytáhl už na desáté místo, navíc z posledních tří utkání vytěžil sedm bodů. Dnes měl trenér Chytrý z A týmu k dispozici Bučka, Coufala, Lee a na lavičce mohl využít také Zehera.

:Sestavy:
FC Baník Ostrava U21: Buček – Zawada, Frydrych, Coufal (K), Križan (79. Cverma), Pelán, Lee, Bartl (65. T. Kosňovský), Dressler, Vašenda, Lukáš (46. Zeher)

1.HFK Olomouc: Šrom – Kovář, Lukášek, Vajda (K), Zlatohlavý, Zedníček (86. Čtvrtníček), Costa (79. Šturma), Dadák, Filipský (84. Zmeškal), Žondra, Kopecký

Rozhodčí: Jahoda – Proske, Pustějovský

Diváci:160

Průběh zápasu:
Hosté nastoupili v zelenomodré kombinaci, domácí Baník U21 v bílém a měl výkop.

2) Po chybě hostující obrany míč prošel až k Lee na hranici vápna, korejský záložník ale mířil nad Šromovu bránu.

4) Hlavičku hostujícího Lukáška po volném kopu lapil Buček na brankové čáře.

7) Po volném kopu zahrozili také domácí. Križanův pokus hosté odvrátili na hranici šestnáctky k Vašendovi, jeho pokus zneškodnil Šrom.

Následovala pasáž s mnoha pokusy o akci, kdy ovšem vždy scházelo zakončení. Dobrou příležitost pro Baník zazdil Lee, když nepochopitelně před šestnáctkou odkopl balón.

18) Hosté měli nadějnou možnost. Po rychlé akci prošli do vápna, ale Costa trefil pouze obránce.

23) Po faulu na Lee následoval volný kop a po něm střelo mimo tři tyče v podání Baníku U21.

28) Samostatný průnik ukázal Dadák, jeho střelu po zemi k tyči chytil Buček.

29) Lukášek předvedl minelu, zahrál rukou a daroval soupeři volný kop z hranice vápna. Križanův pokus lapil Šrom.

30) Napravo se uvolnil Bartl, přihrál do vápna, Lee ale místo okamžité střely volil zpracování a bylo po akci.

33) Hosté vedli 0:1 – Volný kop z totožné pozice jako před chvílí pro Baník nasměroval Vajda do břevna, pohotovou dorážkou se následně prosadil Zedníček.

36) Po déle trvající územní převaze pálil Bartl z pěti metrů do gólmana Šroma.

38) Žlutou kartu za ostrý faul zezadu viděl Frydrych.

Do konce půle už diváci zajímavou akci neviděli, v samém závěru nedoskočil na centr Lee Lukáš a Kamil Jarina následně první část utkání ukončil.

Do druhé půle nastoupil v dresu Baníku Zeher místo Lukáše.

Druhý poločas nabídl hned čtyři branky. Předzvěst věcí příštích ukázal po dvou minutách druhé půle Costa, když jeho centr z hranice vápna skončil na tyči. Buček musel zasáhnout o dvě minuty později, když vyrazil volný kop. V 51. minutě to bylo 0:2. Costa vyzkoušel totéž, co před chvílí, ale tentokrát se míč zastavil až za Bučkem v síťi. Za dvě minuty tentýž hráč zvýšil na 0:3 poté, co nikým nehlídán z pěti metrů akrobaticky nedal Bučkovi šanci. Za následné oslavy, kdy svlékl dres vyfasoval žluté napomenutí. Za tři minuty poslal Lee míč Dresslerovi, ten našel Zehera, který ale z blízkosti netrefil branku. Korejec ve službách Baníku si připsal střelecký pokus v 58.minutě, ale také se nevešel mezi tři tyče. Po hodině hry to bylo již 0:4, Zedníček se prosadil tvrdou střelou k tyči. Poslední půlhodina moc fotbalové krásy nenabídla. V 65. minutě nahradil Bartla Kosňovský. Čtvrt hodiny před koncem skončila nadějná akce mladých baníkovců nedorozuměním ve vápně. Do poslední desetiminutovky pak vběhla na obou stranách čerstvá krev – Križana nahradil Cverma, Petr Uličný nahradil Šturmou dvoubrankového Costu. Sedm minut před koncem prošel neuvěřitelně do vápna Zedníček, byl faulován Pelánem a nařízenou penaltu proměnil bezpečně Lukášek – Buček skočil doprava, leč holičan zvolil střed branky – 0:5. V posledních pěti minutách hosté už jen dvakrát vystřídali – na hřiště se dostali Zmeškal a Čtvrtníček, sudí Kamil Jarina poté, snad ze soucitu ukončil utkání ještě před vypršením devadesáti minut.

Jiří Chytrý: My jsme v dnešním utkání odehráli dobrý první poločas, kdy jsme dobře bránili, chodili jsme do brejkových situací a byly zde i příležitosti, které jsme nevyužili. Obdrželi jsme hloupou branku, kdy jsme nedohráli standardní situaci. V momentě kdy jsme prohrávali, tak ve druhé půli jsme zkusili vysunout hru a udělat něco s tím výsledkem, ale bohužel se ukázalo, že soupeř byl nad naše síly a potrestal nás za naše naivní chyby.

Několik fotografií ze zápasu najdete zde

| Autor: Patriot | Vydáno dne 25. 04. 2010 | 940 přečtení | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek