Rozhovor s Tomášem Markem

Ještě jedno ohlédnutí za zápasem s Bolkou. Tomáš Marek musel ještě během první půle opustit svůj post v záloze a zaskočit za zraněného Aldu na postu stopera. Stejně jako Lukimu mu (pochopitelně) do řeči vůbec nebylo...

Tomáši, ten dnešní výsledek asi hodně bolí.
T. Marek Určitě. I s ohledem na výsledek, který byl v Liberci.

Přišli jste tím o titul?
T. Marek Asi ano. Pochybuji, že si to Sparta doma s Teplicemi nechá vzít.

V zápase jste měli hodně vynucených ztrát, musel střídat Aleš Neuwirth, pak Mario Lička. Mělo to velký vliv?
T. Marek Už před Kladnem vypadl René Bolf… a teď ještě tohle. Těch ztrát bylo hodně a v nejméně vhodnou dobu!

Jaké to bylo zvyknout si, že najednou hraješ stopera?
T. Marek Jsem na to zvyklý ze zimní přípravy, kde jsme to trénovali, protože jsme věděli, že taková situace může snadno nastat. V zápase samotném mi to chvíli trvalo, ale pak si myslím, že to bylo v pohodě.

Musel jste na to hodně myslet?
T. Marek Občas jo, občas mě kluci krotili, že hraju stopera a ne záložníka.

Díky zraněním jste hodně změnili zálohu, vy jste tam hodně dirigoval Greguše.
T. Marek Sem tam ano. Hrál po delší době, tak potřeboval trošku srovnat, aby věděl co má hrát.

Co se stalo při gólu na 2:2?
T. Marek Hlavně jsme před tou jejich akcí mohli jít sami na bránu, kdyby tam Wojny přihrál Vydrysovi, který by pak šel sám. Bohužel to Wojny vyřešil druhou variantou a skončilo to takhle.

Co jste si řekli, když to bylo 1:1?
T. Marek Měli jsme před sebou ještě celý poločas. V první půli jsme měli několik šancí, docela jsme je tlačili… Řekli jsme si, že zůstaneme u stávající hry a že nějaký gól přidáme, což se potvrdilo. Ovšem pak jsme zbytečně dostali na 2:2 (sklesle).

To že nebudete znát průběžný výsledek z Liberce bylo přání hráčů, nebo se tak rozhodlo vedení?
T. Marek To se asi ani nedělá, že by se hlásily průběžné výsledky – neměli jsme o zápase v Liberci žádné info. Dozvěděli jsme se to až po zápase. Chtěli jsme vyhrát, abychom šli do posledního kola s nějakou nadějí a to se nepovedlo.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 10. 05. 2010 | 830 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek