U21 zvládla existenční zápas

FC Baník Ostrava U21 – FC Dosta Bystrc-Kníničky 2:0 (0:0)

Hráno 23. května 2010 v 10:15 hodin na Bazalech (hlavní hřiště)

Čtyři kola před koncem MSFL došlo konečně k odvolání neúspěšného trenéra Chytrého, ale s ním to bohužel odskákal i baníkovský srdcař Chalupa. Přesto Milan usedl v hledišti, aby sledoval, jak si jeho nedávní svěřenci povedou v pravém záchranářském duelu posledního s předposledním. Baník měl za sebou hrůznou sérii pěti porážek a bylo jasné, že pokud nebude plně bodovat, bude se muset poohlížet po tom, kdo hraje v divizi. Utkání se vzhledem k podmáčenému vřesinskému hřišti hrálo na Bazalech, došlo 400 lidí a mnozí z nich se občerstvili pivem/kofolou a párkem zdarma jako bonus ke vstupence/permanentce.

Sestava Baníku: Pietrzkiewicz – Zawada, Frydrych, Coufal, Križan – Vašenda, Wojnar, Lee (79. Bartl) – Zeher (79. Dressler), Strnad (88. Lukáš), Kraut
Soupiska Bystrce: Krajíček, Lajcman, Břežný, Jirásek, Šíma (K), Doubek, Fous, Bubeníček, Outrata, Zábalcký, Veselovský, na lavičce Sedláček, Logara, Veselý, Janíček, Moučka

Rozhodčí: Žádník – Trávníček, Dorušák

Dá se říct, že Baník byl po celé utkání lepším týmem, ale nemohl se dostat do pořádného zakončení. Hned zkraje zápasu jsme si sice vytvořili několik nadějných šancí, ale Zeher zklamal dvakrát, Strnad se netrefil v těžkém skluzu po centru zprava, hlavičkou se v hodně dobré pozici netrefil ani Frydrych. Strnad by vystřelil snad jenom v případě, že by před ním nikdo nebyl a brankář odešel z kysny také... Pálit totiž mohl – stejně jako ve druhé půli několikrát – ale často to končilo stejně: místo střely klička či hledání spoluhráče.

Hráči Bystrce nepředvedli vcelku nic, ale přesto mohli jít do vedení, když po jedné z mála útočných akcí vystřelili a tečovaný míč se kutálel po zemi opravdu kousek od naší pravé tyče... Naši se i přes hodně nepřesností ve hře dostali ke dvěma šancím kolem šedesáté minuty, když nejprve střílel po samostatné akci z úhlu Kraut těsně vedle a pak to zkusil z velké dálky sympatickou střelou Križan – i ta ale minula branku.

Remíza 0:0 nic neřešila, Baník se snažil i nadále, ale vše k bezbrankové plichtě směřovalo... Až v 78. minutě dostal Kraut rychlý míč nalevo, potáhl do šestnáctky a konečně překonal hostujícího obránce. Bystrc vylezla z obrany, uvolnila tím trochu místa a nastal čas na naše brejky. Proměnili jsme až ten posledním, ve kterém našel Wojnar na hrotu Krauta a ten krásným obloučkem přehodil vyběhnutého brankáře.

Závěr:
Nesmírně důležité body, za které je nutno klukům poděkovat. Teď hrajeme dvakrát venku a zejména hned příští zápas v Mutěnicích bude dalším prubířským kamenem. Jakýkoli bodový zisk by nás ... no raději ještě nepsat.
V neděli brankář a obrana moc práce neměli, záloha se snažila, ale šance připravovala hodně těžko. Ligový útok? Koordinátor Páník děkoval za výkon Zeherovi a Strnadovi, prý tam byla vidět zkušenost. Hmmm... Já bych to viděl rozdílně, ale budiž.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 24. 05. 2010 | 1018 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek