Finále Přeboru ČR U13: Baník – Sparta 1:4 (0:2)

Finále přeboru České republiky v kategorii U13 – mladší žáci – se hrálo ve středu 23.6.2010 od 10 hodin v Břeclavi. Hrací doba v této kategorii je 2 x 30 minut.

Naši mlaďoši prohrávali od 20. minuty 0:1. Po nešťastném odkopu brankáře následovala střela z dálky, která skončila v síti u pravé tyče. Další gól jsme dostali prakticky v poslední sekundě prvního poločasu, kdy po chybě v pokutovém území se dostal sparťanský útočník lehce k balonu a zhruba z penalty přehodil našeho brankáře.

Na začátku druhého poločasu jsme nevyužili brejk ze snížení a z následného rohu taky nic nebylo. Sparťané v 16. minutě 2. poločasu dali gól hlavou po rohu k přední tyči (v této kategorii se kopou zkrácené rohy z hranice velkého čtverce) a bylo rozhodnuto. Čtvrtý gól jsme dostali ve 22. minutě – opět po rohu, tentokrát však gól padl nohou a ke vzdálenější tyči.
Dvě minuty před koncem jsme vybojovali na pravé straně velkého čtverce balón, následovala hezká přihrávka na volného Dominika Grossmanna, který asi ze sedmi metrů obhodil brankáře a dal čestný gól Baníku.

Utkání bylo zpočátku vyrovnané, ale v druhém poločase se už hrálo mnohem častěji na naší půlce. Sparťani měli výškovou a vůbec fyzickou převahu, přesto některé akce Baníku byly docela pohledné – dokud je soupeř „silou“ nezastavil. Bohužel Sparta využila našich chyb a stala se přeborníkem České republiky. V hledišti však zcela jasně vyhráli fanoušci Baníčku.

Kluci, nevadí! Máte celý život, včetně toho fotbalového, před sebou. A hlavně ho máte ve vlastních hlavách! Bude záležet jen na vás, jak svůj talent využijete.

| Autor: Vita | Vydáno dne 23. 06. 2010 | 795 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek