Baník vyhrál díky první půli 2:1

FC Baník Ostrava – Banská Bystrica 2:1 (2:0)

Hráno na vyhřívaném trávníku stadionu na Bazalech v 17:30 hodin

Přesně dva měsíce uplynuly od okamžiku, kdy Wojnar neviděl zcela volného Vydru a dvě minuty pře koncem zápasu s Mladou Boleslaví přihrávkou na obsazeného Mičolu dal směr věcím příštím... Už je to pryč, mávněme nad tím rukou. Baník se v generálce na předkolo Evropské ligy utkal s Banskou Bystricí a mnozí z 2234 diváků (dost dobré, všem díky) byli zvědaví zejména na to, jak se podařilo začlenit do manšaftu neskutečné množství devíti nových hráčů. Kupovali jsme hlavně pro lavičku? I na to měl dát zápas ráznou odpověď.

Baník: Daněk (46. Baránek) - Řezník (46. Šmejkal), Neuwirth, Bolf (62. Koukal), Neves - Frejlach (62. Hušbauer), Marek (46. Greguš), Lukeš (77. Wojnar) – Varadi (63. Zeher), Šenkeřík (74. Fantiš), Vrťo (46. Pilík)
BB: Boroš – Brašeň (78. Gonos), Adámik, Poljovak (K), Savič – Pančík, Pleva, Považanec (67 Hinka), Hučko (88. Uškovič) – Ďuriš (78 Filo), Gajdoš (67 Ďurica)

Rozhodčí: Býma – Slavík, Lakomý
Diváků: 2234

Na začátek zápasu se bohužel na hlavní tribunu nedostali mnozí z těch, kteří ještě stále váhají s koupí permanentky. Dobře jim tak... Fronta u pokladny, ve které se brala hotovost, byla nepoměrně větší oproti té, ve které stačilo ukázat plastovou kartičku. Poučte se, na Slavii ve druhém kole třeba zmeškáte celý poločas... A za ty prachy.... Každého volba Na druhou stranu chápu, že ekonomická krize stále trvá – třeba na tribuně chudých bylo možno spatřit na přípraváku plných pět fans. Snad jim na tom přímém slunci nehrozilo nic zdravotně vážného :-)

Řepka ještě nebyl v Kaprsuperpoháru Sparta – Plzeň vyloučen a Baník už vedl 1:0, když se v (ne)šťastné třinácté minutě trefil z hranice vápna Frejlach. Chvilku jsme se na tribuně dohadovali, zda tam nebyla teč, ale po ujištění hlasatele jsme přistoupili na jeho řešení. Nutno říct, že bylo na dlouhou dobu jediným správným... Na každého přijde blbý den, ale sakra kolik mu za to platíme? Chápu, že může být problém se zápisem, ve kterém má Hušbauer číslo 17 a nakonec nastoupí se sedmičkou... Ale dneska bylo těch přehmatů příliš. OK, generálka i pro frajera u mikrofonu, příště (alespoň) po prémiích. V Karviné hlásí tentýž borec dost dobře, tak na Bazalech zkrátka totéž a nemusíš poslouchat potutelný chichot...

No nic, vraťme se k vedení Baníku 1:0, které bylo na úvod zápasu celkem povzbudivé. Naše množství endorfinů ale hodně srážela hra naší obrany. Já nevím – nebyl jsem na tribuně sám, kterému se zdálo, že čtveřice borců hrála s vědomím, že má zkrátka svoje jisté a nic je nemůže ohrozit... Důkazem budiž rázný postup pravého beka Brašeně kolem sedmnácté minuty a jeho křižná střela zprava těsně kolem pravé Daňkově tyči. Celkem hodně štěstí na naší straně, ten pokus byl dost dobrý.

O pět minut později jsme útočné slovenské choutky dokonale zmrazili při rohu zprava, když posadil Lukeš neskutečně přesně míč na hlavu Nevese, který ze středu z osmi metrů nekompromisně zakončil. Ještě, že to neviděl trenér Germánie – to už by byl Nando v jeho celoeurovském německém výběru včetně geologického přemístění Nevesových rodných ostrovů do teritoria evropského kontinentu.

Ve 22. minutě se připomněl Řezník – všechny čtyři fanynky jeho fan klubu včetně řidiče sledovaly, jak se po akci Frejlacha vydal na výlet středem (!!!) hřiště, ale zakončení střelou z dvaceti metrů bylo nepřesné. O pět minut později střílel celkem pohyblivý Vrťo dokonce z 25 metrů, ale jeho střela se taky mezi tyče nevešla. I proto nám zamrazilo pět minut před pauzou – Ďurišovi se podařilo velice šikovně posunout míč kolmo mezi naše statické beky a Gajdoš se rázem ocitnul sám před Daňkem První větší akce soupeře skončila pro našeho navrátilce úspěšně – Gajdoš ho chtěl obloučkem přehodit, ale Michal v pádu stačil vystrčit pravou ruku a zabránil tak jistému gólu.

V závěru poločasu se ještě děly věci. Nejprve centroval Vari na Dugeho, ale ten bohužel míč ve skluzu při zakončení netrefil a pak se ještě v poslední minutě nečekaně objevil na hrotu Alda – jeho přihrávku pod sebe nikdo ze spoluhráčů nečekal... Do šaten za stavu 2:0.

Po přestávce nastalo zejména v našem týmu přeskupení sil a nutno říct, že bylo po fotbale. Z trávníku jakoby odešla zkušenost a hned to bylo vidět – 56. minuta 2:1 poté, co se celkem pomalá akce přelila zleva podél šestnáctky do středu hřiště, Pleva vystřelil a nešťastná teč Nevese nadzvedla míč tak, že Baránek neměl šanci zasáhnout...

Varování celkem důkladně odmítl Šenkeřík, který se vrhl nebojácně do průniku středem hřiště a byl zastaven až za cenu faulu asi 20 metrů od branky. Míč si stavěl Lukeš a ke cti soupeře nutno napsat, že zeď zůstala stát v takové distanci, na kterou ukázal hlavní sudí. Ani krok vpřed – na Slovensku se prý za to platí pokuty (povedal ammy)... Ke střele napřáhl Lukeš, ale trefil celkem lehce do středu prostor, ve kterém stál i přichystaný brankář Boroš.

No a pak už se místo hry více střídalo. Po jedno, po dvou i po více hráčích. Střídal i Zeher, ale dvě minuty po svém příchodu na hřiště si musel vyslechnout z tribuny již obehranou písničku – Lukeš mu dal po průniku středem napravo, Zehi střílel křížně mimo tyče, i když měl na druhé straně dva volné spoluhráče... Pilík a Šenkeřík se durdili asi oprávněně.

Čekání na třetí gól nám trochu zpestřil třeba Alda, který dával dvanáct minut před koncem Víťovi tak přesnou malou domů, že Víťa zahrál s vypětím všech sil na roh... V osmdesáté ale probudil možná ospalé beky soupeře Fantiš přízemním centem podél obrany na Zehera. Robo mohl dorážet sám do prázdné – nebýt nohy posledního beka,která posunula míč na roh. Minutu poté přešel Pilík opravdu luxusně zleva do vápna přes dva obránce – přihrál ale naprosto tragicky. Poslední akce zápasu pak byla darovaná hlavním sudím ve formě přímého kopu – Wojnar pálil z 25 metrů mimo tyče.

A to je vše. Viděl jsem první přípravný zápas, proto držím hubu a nehodnotím. Snad přinesu trochu více objektivních informací z Gruzie – pokud tedy stihnu úterní/středeční automobilový přesun z Bukurešti přímo na mošnovské letiště. Bude to naknap, držte palce. Anebo možná budete nakonec rádi, že neprudím z Tbilisi svými blbými kecy :-) :-) Budu se vás ale snažit zklamat a být v hale mošnovského letiště just in time. Za ty prachy... :-D

| Autor: kulajar | Vydáno dne 08. 07. 2010 | 1301 přečtení | Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek