Evropské střípky č. 1

V tomto týdnu to u nás konečně vypukne. Přípravy na novou sezonu vrcholí i v Evropě. Na Ukrajině již nejvyšší soutěž začala.

Francie, příprava
FC Sochaux odehrálo v minulém týdnu tři přípravné zápasy. S Nuechatel Xamax a kostarickou Saprissou to skončilo 0:0 (obě utkání se hrála pouze na jeden poločas) a třetí zápas prohrálo FCSM se švýcarským Bale 0:5. Svěrkoš nastoupil ve dvou zápasech.

Brest – Istres 2:1
Mario Lička a Tomáš Mičola odehráli první poločas. Čolek nahrával na gól a měl i další příležitosti.
Na čtyřech fotkách ze sedmi najdeme Maria a Tomáše.

Dánsko, příprava
FC Kodaň – Jablonec 3:0 (1:0). Pospěch hrál první poločas.
FC Kodaň – Sigma Olomouc 0:1 (0:1). Pospěch hrál celý zápas.

Itálie
Jak již bylo uvedeno v prologu, v Itálii začne liga a tudíž i ostrá příprava později než ve zbytku Evropy. Na webu AC Milan se zatím o změnách v kádru nepíše. Udine zveřejnilo zprávu, že Matěj Vydra prošel zdravotními testy a stal se definitivně hráčem Udinese Calcio.

Rumunsko, soustředění ve Flachau
FC Timisoara – Znojmo 3:2
FC Timisoara – Bischofshofen 15:0
Magera nastoupil v obou zápasech.

Turecko
Galatasaray začne hlavní část přípravy na novou sezonu 11. července soustředěním v Holandsku, kde odehraje 5 zápasů.

O Petrovi Pavlíkovi zatím nemám žádné zprávy.

Ukrajina, 1. liga, 1. kolo:
Dněpr Dněpropetrovsk – Karpaty Lvov 1:0 (0:0), 17406 diváků.
Honza Laštůvka začal sezónu na lavičce.

Nizozemí
Heerenveen je v tomto týdnu na soustředění, přípravné zápasy ještě nehrál.

Belgie, příprava
Malmedy – Eupen 0:7
Tienen – Eupen 0:1
Radek Petr odchytal v každém zápase jeden poločas.

Slovinsko, příprava
František Metelka nastoupil v každém z posledních čtyř přípravných zápasů. Liga začne v sobotu.