Mladíci otočili skóre a porazili HFK

1. HFK Olomouc – FC Baník Ostrava U21 1:3 (1:2)

Hráno 28. července 2010 v 11:00 hodin v Holici.

Poslední týden přípravy načal Baník U21. Do ostrého startu příští neděli v Brumově jej čekají ještě dva duely. Dnes odehrál první, v Holicích nastoupil proti tamnímu HFK. Fanoušci baníkovských mladíků si určitě vybaví poslední vzájemné měření sil, ve kterém 25. dubna tým Petra Uličného uštědřil Baníku U21 ve Vřesině debakl 5:0.

V sestavě FCB U21 byly k vidění i tři hráči širšího A týmu – Zdeněk Koukal, Petr Wojnar a Tomáš Vrťo. A na stavu se hodně podepsali.

Vyrovnaný zápas začli lépe domácí a v osmé minutě šli do vedení, když se křižnou střelou k tyči prosadil Stanislav Zedníček, v dřívějších dobách kanonýr Bystrce. Poté přišel podle trenérů klíčový moment zápasu, jeden z holických totiž v jasné příležitosti hlavou netrefil bránu. V 18.minutě vyrovnal Petr Wojnar a po půlhodině hry dostal Baník do vedení, po využitém přečíslení 2 na 1, Tomáš Vrťo.

Druhý poločas zahájilo mládí Baníku využitým rychlým protiútokem po ztrátě míče HFK, který zakončil opět Wojnar, s vydatným přispěním domácího Tögela. Holice se do šancí dostávaly sporadicky, když už, tak ovšem zahrozily. Zvláště nebezpečným hráčem byl Zedníček, všechy pokusy ale lapil výborný Andrejko. A když se z voleje netrefil ani Wojnar skončil zápas 1:3 z pohledu domácích.

Sestavy:
FC Baník Ostrava U21: Andrejko – Cverna, Kaizar (60. Velner), Šimáček, Koukal (60. Michal Kosňovský), Vašenda (60. Vaněk), Vrťo (65. Dostál), Vaněk (30. Varkošek), Musiol (46. Juřena), Wojnar (60. Lukáš), Lukáš (46 David Balažovič)
* Uvedené změny bez záruky.

1. HFK Olomouc: Šrom – Kovář, Lukášek, Vajda, Onofrej, Zedníček, Kobylík, Dadák, Čtvrníček, Richter, Polák. Ke střídání byli připraveni: Tögel, Krejčí, Hořava, Žondra, Kopecký a gólman Petar Aleksijevič.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 28. 07. 2010 | 953 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek