U21: V generálce desítka Janovicím

TJ Janovice – FC Baník Ostrava U21 0:10 (0:6)
Hráno 31. července 2010 v 15:30 hodin v Janovicích.

V rámci oslav postupu místního TJ do krajského přeboru se konala nejen exhibice Kubina Teamu a Staré gardy FCB, ale také zápas Janovic s „mladou gardou“ - Baníkem U21. Pro mladé baníkovce to zároveň byla generálka na ostrý start Divize E příští týden v Brumově.

Domácí obdrželi před utkáním pohár pro vítěze 1. A třídy – skupiny B a rozloučili se s ikonou klubu, Janem Žižkou, jehož statistika 75 branek v 69 zápasech jistě zaslouží respekt.

V sestavě domácích pak bylo možno nalézt například Petera Drozda, kouč Janovic je pan Onufer. Baník U21 nastoupil posílen o Frydrycha, Wojnara, Koukala a Fantiše, kmenové hráče A týmu.

Janovice začaly nebojácně a hned po výkopu ohrozil domácí hráč branku Hlaváče, ale mířil mimo. Bohužel to byla akce nadlouho poslední a od té doby aktivnější Baník šel do vedení v sedmé minutě, když přetavil chybu gólmana v centr Fantiš, a míč do prázdné usměrnil Milan Lukáš. O minutu později si dvojce prohodila role a skóroval Fantiš. Poté nastaly velké chvíle Zbyňka Musila, který zaznamenal do konce poločasu hattrick. Jednou se trefil také Petr Wojnar. Právě Wojnar s Fantišem (ten mimochodem nastřelil dvakrát tyč) donutili domácího gólmana k místy fantastickým zákrokům, díky kterým skóre ještě nenarostlo. V samotném závěru poločasu se blýskl skvělým zákrokem také Hlaváč.

Po prostřídání o poločasové pauze se hra vyrovnala a janovičtí měli míč častěji na kopačkách. Nicméně góly střílel zase jen Baník. Třikrát se trefil netradičně útok podporující Zdeněk Koukal, který také chvíli před pauzou završil kýženou hattrick, gól přidal také Václav Juřena - jedna branka ve druhé půli byla navíc odmávána jako offside. Jiří Hlaváč v brance Baníku předvedl ve druhé půli jeden skvělý zákrok, když po hodině hry zneškodnil přímý kop Pařenicy z hranice vápna.

Celkově tak Baník U21 v generálce zvítězil na poměrně zničeném janovickém pažitu 10:0.

FC Baník Ostrava U21: Jiří Hlaváč – David Balažovič, Patrik Kaizar, Marek Šimáček, Ondřej Cverna, Tomáš Dostál, Petr Wojnar, Dalibor Vašenda, Zbyněk Musiol, Antonín Fantiš a Milan Lukáš.

Ke střídání připraveni: Jakub Andrejko – Jan Stránský, Radek Pelán, Michal Frydrych, Michal Velner, Michal Kosňovský, Richard Vaněk, Martin Repa Adam Varkoček, Václav Juřena a Zdeněk Koukal.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 31. 07. 2010 | 1004 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek