U21: Mladíci třemi góly za 6 minut otočili zápas

FC Baník Ostrava U21 – MFK Havířov 3:1 (0:1)

Hráno 26. září 2010 v 10:15 hodin ve Vřesině.

Indiány z Havířova přivítala juniorka Baníku v dnešním deštivém poledni.

Havířov byl před zápasem v tabulce třetí od konce, tedy 13., se sedmi body na kontě a skóre 11:17. V minulém kole měl z důvodu odřeknutí Poruby volno. V sestavě našeho soupeře bylo možno nalézt známá jména – Husárik s Galajdou ještě nedávno patřili Baníku, Radim Sáblík pak dlouho hrával v Hlučíně. Na lavičce byl připraven gólman Svatoš, hostujíc taktéž z Baníku.

Domácí Baník U21, lídr Divize E také nenastoupil kompletní. Brankářská jednička Andrejko mířila s A týmem do Prahy, v bráně proto nastoupil Hlaváč a záda mu kryl dorostenec Pavlenka. Kdo naopak do Prahy nemířil bylo trio Vašenda, Vaněk a Fantiš, posily z A týmu, které nastoupily v základu.
Diváci: 140
Rozhodčí: Mrázek – Gloser a Záloha

Sestavy:
FC Baník Ostrava U21:
Hlaváč – Velner, Brunclík, Šimáček, Cverna (K), Juřena (46. Dostál), Vašenda, Vaněk, Fantiš, Musiol, Lukáš (65. Dressler)

MFK Havířov: Mrozek – Szkuta, Suchý, Husárik, Valový, Sittek, Pištěk, Sáblík (K), Michalčák, Psík (67. Jan Pristaš), Galajda

Průběh zápasu:
Výkop měli hosté, kteří hráli v modrobílé kombinaci, domácí Baník U21 nastoupil v bílém.

Úvod zápasu moc fotbalové krásy nenabídl. Hosté měli ve druhé minutě možnost volného kopu z kraje vápna, kterou nevyužili. O minutu později pálil nad z dvaceti metrů Vašenda. Skóre otevřel vlastní brankou kapitán U21, Cverna. Galajdův centr nejdříve trestuhodně podcenil Hlaváč, vyrazil jej na roh a míč od praporku uklidil do sítě právě levý bek FCB. Na další zajímavou akci se čekalo do 20. minuty, kdy pálil nepřesně po průniku do vápna Musiol. V polovině poločasu opět chyboval Cverna, když podklouznul a křižný pas Psíka tak našel Pištěka, který uháněl do vápna. Domácí kapitán ale chybu vzápětí napravil, když se vápně, po rychlém sprintu, statečně vrhl Pištěkovi do střely. Oba týmy měly v následujích minutách možnost volných kopů, které nevyužily. Ve 34. minutě pálil z třiceti metrů havířovský Husárik a míč skončil jen těsně, vedle tyče. V závěru poločasu se neúspěšně zkoušel prosadit samostatnou akcí Lukáš.

Do druhé půle již nenaskočil Václav Juřena, nahradil jej Tomáš Dostál.

Po bouři v kabině nastoupil na hřiště úplně jiný Baník. Prakticky celý poločas držel soupeře v zámku na jeho obranné polovině a bylo jen otázkou času, kdy se dokáže prosadit.V prvních minutách druhé půle přinesl tlak pouze nepřesný pokus Lukáše. Po dalších čtyřech minutách se zkoušel prosadit Fantiš. V 65. minutě nahradil Lukáše Dressler a to se ukázalo jako klíčové. Po chvíli na hřišti se dostal do zakončení z pěti metrů, které ovšem díky teči skončilo nad. Vyzdvihnout je třeba výkon Musiola, který předtím skvěle vybojoval míč. Hosté dostali ojedinělou možnost ohrozit Hlaváče v 67. minutě, volný kop z dvaceti metrů ale Sáblík poslal jen do gólmanovy náruče. Tlak Baníku zesílil, nicméně sérii tří rohů v 73. minutě ještě nevyužil. O tři minuty později ale přiklepl Fantiš Richardu Vaňkovi a ten nechytatelnou střelou z 30 metrů vyrovnal. Za další tři minuty nejprve střelec první branky ke zděšení diváků nepálil z první poté, co k němu doputoval vyražený míč, nicméně prošel k lajně, odcentroval a zděšení rázem vystřídala euforie, protože míč posadil přímo na hlavu Zbyňka Musiola, který nemohl neminout. Na konečných 3:1 pak upravil střídající Tomáš Dostál, když pohotově dorazil vyraženou Fantiše, který se předtím skvěle uvolnil.

Radomír Korytář: „Dnes jsme rychle prohrávali 1:0 ze standartky, na které jsme se v průběhu týdne hodně připravovali a potom jsme se nemohli dostat do hry. Ale do druhé půle jsme vystřídali, do hry šel malý Dostál, který je rychlý a umí s míčem a on toho soupeře rozhýbal, takže jsme jej dostali pod tlak a on už pak i vlivem únavy nestíhal naše kombinace. Utkání jsme tedy zaslouženě vyhráli 3:1."

| Autor: Patriot | Vydáno dne 26. 09. 2010 | 1106 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek