U21: Tři desítky přinesly tři body

FC Baník Ostrava U21 – TJ Nový Jíčín 5:0 (3:0)
Hráno 10. října 2010 v 10:15 hodin ve Vřesině u Ostravy.

V magickém datu přijel do Vřesiny k utkání s Baníkem U21 tým Nového Jíčína.

Hosté nepatří k elitě Divize E, zatím odehráli devět zápasů, získali 10 bodů, při pasivním skóre mínus šest. Poslední zápas dopadl pro Jíčín skvěle, vyhrál 2:0 v Havířově. Jak již bývá tradicí, také v sestavě Nového Jíčína nechybělo známější jméno – s číslem sedm nastoupil exzlínský Jan Žemlík.

Domácí Baník U21 sice prohrál duel s béčkem Opavy, nicméně Divizi E stále vede. Na sestavě se dnes podespala reprezentační pauza, díky které nastoupila v základní sestavě hned šestice hráčů A kádru – Frydrych, Vašenda, Vaněk, Pilík, Hušbauer a Vrťo.

Diváci: 230
Rozhodčí: Miko – Šumšal a Bartoň

Sestavy:

FC Baník Ostrava U21: Hlaváč – Velner, Brunclík, Frydrych, Cverna (K), Vašenda, Vaněk, Pilík (67. Lukáš), Hušbauer (76. Dostál), Vrťo (78. Juřena), Musiol

TJ Nový Jíčín: Melčák – Hajdůšek, Hanzelka, Kalich, Anastazsovský, Gelnar (59. Dutka), Žemlík, Bajer (K), Pražák, Dědík, Bajger

Průběh zápasu:
Domácí nastoupili v bílých dresech a měli výkop. Hosté přijeli taktéž v bílém, jelikož neměli vlastní druhou sadu, tak nakonec nastoupili v černomodrých dresech Sokola Vřesina.

Nový Jičín hrozil hlavně na začátcích obou poločasů. Ve třetí minutě se musel předvést Hlaváč, střelu Dědíka ale vyrazil. O tři minuty později měli hosté po rohovém kopu možnost rychlé protiace, ale kombinace Bajgera, Kalicha a zakončujího Dědíka se jim nepovedla. V 16. minutě selhal v koncovce Vrťo, který z pěti metrů napálil gólmana. Gólová radost mohla vypuknout až za chvíli, kdy pas Pilíka pustil Vrťo na Zbyňka Musiola a ten střelou k tyči otevřel skóre. Do další zajímavé akce se Baník dostal v polovině půle, ale pokus Pilíka se neujal. O šest minut později prověřil pozornost gólmana Melčáka ranou z dvaceti metrů Vrťo. Deset minut před pauzou dostal míč do vápna Vrťo, neukvapil se, přihrál za sebe Pilíkovi a ten zvýšil na 2:0. Ke slovu se chvíli po druhé brance dostal také gólman Baníku Hlaváč, který předvedl dva úspěšné sprinty před Hejdůškem a Hanzelkou. I díky tomu vedl Baník ve 39. minutě 3:0, jelikož prudký pas Hušbauera z kraje vápna usměrnil do sítě stoper Roman Brunclík.

O poločasové pauze nedošlo k žádným změnám, snad jen pár hráčů Baníku U21 si vyměnilo dres za čistý.

Jako první musel zákrok ve druhé půli předvést Hlaváč, ale sražený míč po centru do vápna chytil. Jinak se hra odehrávala na polovině Jíčína a bylo jen otázkou času, kdy se gólové konto mladých baníkovců rozroste. Hosté zkusili po hodině hry oživit hru střídáním, kdy Dutka nahradil Gelnara, ale nováček byl hřišti pouhých pět minut, když se do střílené přihrávky perfektně položil Zbyněk Musiol a zvýšil na 4:0. Za chvíli předvedl technické dovednosti Hušbauer, prokličkoval se snad přes pět obránce, dokonce si i položil gólmana, ale v koncovce selhal. Podobný průnik předvedl o pět minut později Velner, jeho střelu gólman vyrazil na roh, po kterém napálil odražený míč nekompromisně do brány Tomáš Vrťo. Hosté se v samém závěru osmělili, nicméně do střeleckého pokusu Dutky se vložil Frydrych a gólman Hlaváč tak zasahovat nemusel.

Baník tak utkání, ve kterém se nenastavovalo a dokonce nepadla ani jedna žlutá, potažmo červená karta vyhrál 5:0.

Radomír Korytář: „Dnes jsme odehráli velmi dobré utkání. V celém jeho průběhu jsme byli lepší a na rozdíl od utkání v Opavě také dopředu produktivní. Takže panuje spokojenost.“

| Autor: Patriot | Vydáno dne 10. 10. 2010 | 819 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek