Brest vítězem turnaje

Proběhlý víkend se v Evropě musel obejít bez ligového fotbalu a tím se pro kluby uvolnil časový prostor pro přátelské zápasy nebo i pro méně tradiční způsoby zpestření přípravy. A právě jednou z těchto aktivit byl zajímavý halový turnaj ve známé pařížské hale Bercy.

Jednalo se již o čtvrtý ročník turnaje, kterého se tentokrát zúčastnil i nováček Ligue 1 Stade Brestois 29 a v jeho sestavě i náš bývalý hráč Mario Lička. Další dobrou zprávou, a to hlavně před nadcházejícím důležitým utkáním v Sochaux, je to, že v dresu Bretonců se po třech měsících pauzy zaviněné zraněním (spíše zraněními) objevil jejich klenot Nolan Roux.
Dalšími účastníky turnaje byl vedoucí celek Ligue 1 LOSC Lille, místní ligový tým a ve Francii velmi populární Paris SG (v sestavě s bývalým spoluhráčem Svěrkoše ve FCSM Erdingem a hvězdou Makélélém) a divácky velmi atraktivní výběr mistrů světa FRANCE 98 (Thuran, Djorkaeff, Karembeu, Leboeuf a Dioméde).

Turnaj byl nepochybně důležitou přípravou, ale taky dobrou zábavou a pochopitelně i možností uvidět v trochu jiné úloze mnoho skvělých fotbalistů současnosti i minulosti. A taky budoucnosti, neboť součástí byl i turnaj mládeže regionu Île-de-France. A 10 tis. diváků se určitě dobře bavilo při utkání, spíše exhibici, ex-hráčů PSG proti výběru osobností (7:2). No a fanoušci PSG využili turnaje k vyjádření protestu proti současnému presidentovi klubu panu Leprouxovi. Situace mezi fans PSG (mezi sebou i mezi vedením) je hodně složitá a nemá cenu ji tady dále řešit, to si musí vyřešit sami. My jen musíme doufat, že současný trend v Baníčku, kdy v důsledku kritické situace dochází spíše ke sbližování různých fans skupin, bude zachován (myslím to sbližování, ta krize snad brzy pomine), protože k rozkolu nebylo daleko.
Ale zpět k turnaji. Hrálo se pět proti pěti (brankář plus čtyři hráči v poli), střídání bylo volné, po pěti faulech následovala penalta z 10 metrů.

Hlavní turnaj :

Výprava Brestu jde na svou schůzku s dějinami

V semifinále se střetly napřed celky Lille a FRANCE 98. Vedoucí celek ligy neponechal nic náhodě a „staříky“ porazil 7:4.

V druhém semifinále pak Brest dost překvapivě porazil domácí PSG 10:8 (poločas 5:5). V 6. minutě vedli domácí 2:1 a za Brest nastoupila druhá čtverka, včetně Ličky. Brest vyrovnal a tři minuty vstřelil Mario svůj první gól, který znamenal otočení skóre na 3:2 pro Brest. Ovšem domácí to nepoložilo a rychle otočili stav na 5:3, ale i díky příchodu Rouxe ve 14. minutě skončil nakonec poločas remízou. V druhém poločase pak Brest rozhodl celkem jednoznačně o svém postupu do finále.

V utkání o 3. místo už domácí PSG nezaváhal a porazil výběr mistrů světa FRANCE 98 6:3.

A nakonec se odehrálo velké finále, ve kterém Brest porazil Lille 8:3, poločas 4:2.
Lille se ujalo vedení hned v první minutě, ale ve 4. minutě po akci kapitána pro tento turnaj Grougiho vyrovnala letošní posila z Nîmes Ayité, na 2:1 zvyšoval v 5. min sám Grougi a Lička v 7. minutě zvyšoval už na 3:1. Do poločasu daly ještě oba celky po jednom gólu. Mezi 19. až 28. minutou Brest postupně zvyšoval skóre až na 7:2 a nakonec Lička vstřelil ve 32. min poslední gól Brestu a zvýšil na 8:2. V samém závěru utkání pak Lille ještě snížilo na konečných 8:3.

Po turnaji se slavil triumf, doufejme, že hráčům Brestu vydrží pohoda i do ligových bojů a Mariovi nezvlhne střelecký prach a v sobotu dokážou trenéru Gillotovi, že zbavit se Svěrkoše nebylo příliš rozumné. A že má FCSM z utkání určité obavy svědčí i tato zpráva na jejich webu zde.

Více o průběhu turnaje se dovíte a prohlédnout si fotky můžete zde a zde.

| Autor: Emil | Vydáno dne 28. 03. 2011 | 1687 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek