Baník Ostrava – Hradec Králové 3:1 (1:1)

1. liga žen

Ludgeřovice, 24. dubna 2011, 13.00 h

Naše Baňky nastoupily v Ludgeřovicích proti Hradci Králové a jistě chtěly zopakovat podzimní výkon a hlavně výsledek 1:3. Soupeřky přijely oslabené, ale ani Baňky nebyly kompletní. Lucka Schwarzerová ještě pořád není úplně fit a Jája Blahová stála pro 4 žluté karty.

Baňky nastoupily celé v bílém, Hradečanky kompletně v černém. Terén byl hodně hrbolatý a po dešti mokrý.
Naše sestava: Pospíšilová – Krzikalová, Michnová, Šoborová, Špacírová – Minolová, Hlavenková, Sedlačíková, Tomisová – Křečková, Stanjurová

Utkání bylo od začátku vyrovnané, útoky se střídaly na obou stranách. Brankářky měly taky dost práce nejen s krytím střel, ale i častým vybíháním proti kolmým pasům soupeřek.
Ve 22. minutě házela Lucka Špacírová aut z levé strany, asi 15 metrů od brankové čáry. Ve velkém vápně našla Hlavenkovou, která jí balón vrátila. Lucka z první odcentrovala na malé vápno, kam krásně naběhla Andrea Křečková a hlavou trefila po levé ruce brankářky k tyči. Vedeme 1:0!
Ve 34. minutě se opět vyznamenala Petra Pospíšilová, která prudkou a umístěnou střelu asi z 25 metrů vyrazila mimo branku a ještě před soupeřkama balón doběhla a chytila. Moc hezký okamžik.
39. minuta – centr Hradce z pravé strany. Na malém vápně zůstaly nebráněné dvě hráčky v černém a jedna z nich také hlavou umístili balón k tyči. 1:1

V poločasové přestávce se spustil liják, který se naštěstí po pár minutách zmírnil a kolem 50. minuty ustal. Hřiště se samozřejmě stalo ještě náročnější na pohyb i zpracování balónu.
V 54. minutě kopla Hlavenková roh na zadní tyč. Zde byla připravená Táňa Michnová a hlavou - prudkým „koníkem“ o zem poslala balón pod břevno. Vedeme 2:1! Další krásný fotbalový moment.
V 64. minutě Petra Antalíková vystřídala Minolovou.
68. minuta - uklidňující gól na 3:1 dává Hlavenková, která využila přesného pasu Tomisové z pravé strany za obranu. Brankářka vyběhnutím zmenšovala střelecký úhel, ale Adámek jí nedala šanci.
69. minuta – žlutá karta pro Antalíkovou. Faul na půlce. Že by odveta za předcházející hodně tvrdý zákrok soupeřky, po kterém musela být Petra ošetřovaná?
75. minuta – Kača Kaňová střídá Krzikalovou.
80. minuta – Radka Volfová střídá Stanjurovou.
85. minuta – žlutou kartu dostává Křečková za faul.
V 88. minutě naposled střídáme – Veronika Michálková jde na hřiště místo Křečkové.
Holky si už závěr zápasu pohlídaly a poprvé na jaře – a hned naplno – bodují.

Děkujeme za výsledek i výkon. Dresy a trenky holek vypadaly tak, jak mají po zápase vypadat: mokré, špinavé – prostě nejkrásnější pohled, který po zápase může fanoušek uvidět. Jako vždy nebudu hodnotit individuální výkony. Dneska ale lze pochválit všechny hráčky, každá makala naplno, každá má na vítězství zásluhu.

| Autor: Vita | Vydáno dne 24. 04. 2011 | 949 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek