Tiskovka po zápase s Ústím

Nebýt posledních pěti minut zápasu, tisková konference po zápase mezi Baníkem a Ústím by proběhla úplně v jiném duchu a její aktéři by byli úplně jinými lidmi. Takhle na ni přišel nasupený trenér Baníku Karol Marko a celkem v pohodě vypadající trenér hostů Stanislav Habanec.

S. Habanec: „Mi se bude zápas určitě hodnotit lépe než Karolovi. Viděli jsme z obou stran slušný první poločas a ačkoli jsme ho prohráli 2:1, byl jsem s naším výkonem celkem spokojen. Bohužel po přestávce přišla velice rychle třetí branka Baníku, která nás na nějakou dobu srazila do kolen. Naštěstí ale znamenala i sníženou aktivitu domácích a my jsme ucítili šanci dohrát to se vztyčenou hlavou. Vytáhli jsme se dopředu, Baník se zatáhl a nakonec nám to vyšlo... Za bod jsme nesmírně rádi, je to hezká tečka za naším účinkováním v první lize. Jsem s výsledkem samozřejmě spokojený, dali jsme tři góly a možná mohli ještě jeden přidat. Samozřejmě – v obranné fázi jsme měli velké díry, ale to máme v celém průběhu ligového ročníku.“

K. Marko: „My jsme dnes urazili fotbalového boha... Dali jsme rychlý první gól, pak jsme ale začali hrát lehkovážně neplnili jsme to, co jsme si řekli před zápasem. Já už jsem říkal v týdnu, že Ústí je vepředu nebezpečné a oni to dnes dokázali, když vyrovnali na 1:1. Pak jsme sice dali na 2:1, ale ani to nezabránilo mému velkému křiku v kabině v poločasové přestávce. Po ní jsme dali další rychlou branku na 3:1, po které jsme se měli uklidnit, hrát jednoduše po zemi. Místo toho jsme se zbavovali míče, neproměnili další příležitosti a falešná exhibice se nám nakonec nevyplatila. Ano, dnes nás potrestal fotbalový bůh za to, že jsme si mysleli, že zápas je vyhraný. Ukázali jsme neúctu k soupeři, který nás za to potrestal. Takhle hráči pod mým vedením v žádném případě hrát nemohou a nebudou.“

Trenére, dneska jste dali tři góly. Nemrzí vás třeba, že neznamenaly tolik kýžené plné tři body a případnou šanci na záchranu?
S. Habanec: „Tak samozřejmě po zápase taková myšlenka může být a je. V žádném případě jsme ale se třemi body z Ostravy nepočítali. Chtěli jsme odehrát důstojný zápas a to jsme dokázali.“

Baník v posledních dvou zápasech dvakrát vedl o dva body a dvakrát vedení k výhře nedotáhl. Je to spojitost mezi zápasem v Jablonci a utkáním dnešním?
K. Marek: „Ne, ta utkání byla rozdílná. Zejména dnes to byla nedůslednost našich hráčů zejména v defenziv, kde si neplnili své základní povinnosti. Při první brance tam byli dva osamocení nehlídaní hráči, při druhém gólu zase jeden. To není profesionální přístup. Pokud to hráči nechápou, nemohou hrát profesionální fotbal.“

Remíza znamená, že Baník není stále ještě zachráněn v lize...
K. Marko: „Dnešní remíze nerozumím... Profesionální fotbalisté musí takové utkání dohrát do vítězného konce, to jinak nejde a je to velký problém. Můžou brečet, že jim chybí to či ono, že se jim tamto zase nelíbí, že je kolem nějaký problém... Na hřišti ale musí vystupovat za každé situace jako profesionálové a ne si pouze na to hrát! To ať pak jdou dělat třeba do železáren... S takovým přístupem, jaký jsem viděl dnes, otráví spoluhráče, diváky, vedení – takhle to dělat nejde. To je jako bych třeba já odešel z tréninku 20 minut před jeho koncem nebo vy byste nedopsali článek v polovině a poslali ho do redakce.“

Jak se motivuje tým, který vůbec neví, co s ním bude v příští sezóně a co vlastně bude hrát?
S. Habanec: „Musíme dát pokaždé hlavy dohromady a najít alespoň chuť k tréninku. O sestupu uvažujeme v podstatě od prvního kola – ostatně postup byl v těch podmínkách, jaké jsou v Ústí, malým zázrakem. Myslím si, že tým udělal maximum. Možná jsme mohli mít o pár bodů více, ale v každém případě si to chceme nyní užít až do konce.“

Trenére, budou za dnešní zápas nějaké postihy?
K. Marko: „Já myslím, že už mě znáte a víte, že vám to neřeknu. To musí zůstat v kabině. Takže bohužel – váš bulvár nebude mít o čem psát...“

| Autor: kulajar | Vydáno dne 15. 05. 2011 | 1264 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek