Porážka jest koncem série a titulem Plzně

FC Viktoria Plzeň – FC Baník Ostrava 3:1 (2:1)

Hráno 21. května 2011 v 17:30 hodin v plzeňských Štruncových sadech.

Baník měl ke konci ligy zajímavý los, mohl zamíchat jak bojem o titul, tak bojem o zachránu. Dnes tedy hrál v Plzni zahrál svůj první part.

Do města piva přijel Baník v řádně kombinované sestavě. Už na tiskové konferenci prozradil Karol Marko, že k utkání nepocestuje zraněné kvarteto Daněk, Řezník, Fantiš a Zeher plus kvůli dohodě mezi kluby zůstane doma u manželky a potomka Varadi. S týmem nebyli ani Gligorov, nebo Musiol s Boháčem a tak měl Karol Marko k dispozici jen 15 mužů do pole.

Sestavou pořádně zamíchal, na lavičce zůstal opět Buček, aby mohl chytat Pietrzkiewicz, překvapivě pak odcházející Neves a ani Frejlach se do základní jedenáctky nedostal. Na lavičce pak byl premiérově Christu, jeho kolega z U21 Ferenčík zase poprvé nastupoval od začátku.

Domácí kouč Pavel Vrba přiznal problémy se spánkem, ale kvůli sestavě je rozhodně mít nemusel. Nastoupila tradiční jedenáctka, která později došla ke své metě.

Rozhodčí: Zelinka – Lakomý a Marek
Diváci: 7100 (Vyprodáno)

FC Viktoria Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský, Petržela (77. Ďuriš), Jiráček, Horváth, Kolár (86. Fillo), Rezek a Bakoš (90. Brezinský).

FC Baník Ostrava: Pietrzkiewicz – Marek, Bolf, Frydrych, Zejdler, Greguš (46. Frejlach), Lukeš, Šmejkal (66. Christu), Hušbauer, Šenkeřík, Ferenčík.

Průběh utkání:

Domácí nastoupili v modročervené kombinaci, Baník pak v bílém. Domácím přál los a tak vykopávali.

Od začátku duelu hrozila Plzeň převážně zleva, po ose Jiráček – Horváth, už po třiceti sekundách toto duo připravilo branku, která neplatila. Domácí byli i nadále aktivnější, ovšem v 6. minutě přišel šok, když Lukeš napálil přímý kop z dobrých 40 metrů a míč se s mohutným přispěním Limberského objevil za Pavlíkem. Domácí se otřepali, ale o pět minut později se ještě neradovali, to totiž Petržela ukázal, jak se dá mířit Pánu Bohu do oken. Příklad si z něj vzal za dalších 6 minut Rezek a tak Baník mohl živit naději na senzaci. Až do 25. minuty, kdy výborně hrající Jiráček skvěle umístěnou ranou po zemi překonal Pietrzkiewicze. Poté Baníkovce postračil Horváth, aby je vzápětí nahlodal Bakoš. Skvělou kombinací s Jiráčkem se ocitl sám před Pietrzkiewiczem, nechal vycukat obránce a mazácky zavěsil. Sice z dvoukrokového ofsajdu, ale akce se i tak musela líbit.
Do konce poločasu se obraz hry nezměnil, ale šance Plzně už nepřicházely.

Do druhé půle nahradil ne zcela ideálně hrajícího Greguše Frejlach.

Baník vyrovnal obraz hry, ale k ohrožení Pavlíka se nedostával. Totéž platilo o domácích, takže se náboj hry poněkud vytratil. Po deseti minutách se řítil na Pietrzkiewicze Petržela, ale snad i díky faulu Šmejkala v zakončení selhal. Poté ukázal opět své růžky Horváth, aby je v 65. minutě ukázal dokonale a umístěným přímákem už fakticky odstartoval mistrovské oslavy. Mimo pozornost médií si tak svou premiéru v Gambrinus lize začal odbývat Dennis Christu. Dvacet minut před koncem Baník naposledy zahrozil, když Pavlíka protáhl hezkou ranou Lukeš. Plzeň si už pak zápas zkušeně pohlídala a Štruncovy sady tak mohly zhruba v 19:30 začít bouřlivě slavit.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 21. 05. 2011 | 1256 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek