Tři góly na výhru nestačily

FC Baník Ostrava – Anži Machačkala 3:4 (0:3)

Hráno 11. července 2011 v 18:30 hodin v Gleisdorfu

Ve druhém zápase přípravného rakouského kempu potkal Baník aktuálně čtvrtý tým ruské ligy (z dagestánského města Machačkala), za který hraje například brazilský mistr světa Roberto Carlos či bývalí sparťané Holenda s Prudnikovem. Baník šel do zápasu povzbuzen dobrým výkonem v sobotu proti reprezentaci Iránu.

Baník: Krbeček (46. Andrejko) – Zawada, Adámik (46. Frydrych), Coufal (57. Vašenda), Marek – Vaněk, Droppa – Tomanica (86. Šenkeřík), Frejlach (41. Fantiš), Badalyan (78. Kraut) – Musiol (70. Hušbauer)
Anži: Ревишвили, Ангбва, Тагирбеков, Жоао Карлос, Гаджибеков (Элиакву, 79), Ахмедов (Бакаев, 88), Роберто Карлос (Кебе, 46), Агаларов, Прудников (Гаджиев, 73), Иванов (Джуджак, 57), Голенда

První poločas jsem bohužel neviděl. Přes výraznou převahu soupeře jsme drželi bezbrankovou remízu něco málo přes půl hodiny. Ve 33. minutě přišel ale povedený centr soupeře zprava a Senegalec Angbwa se trefil hlavou přesně k pravé tyči bezmocného Krbečka. O několik minut později podnikli Rusové kontr po levé straně, lehce se dostali přes Coufala, následovala přihrávka pod sebe a lehké doklepnutí Holendou do prázdné branky. Katastrofální desetiminutovka byla završena kolmicí do vápna a střelou Agelarova, která prošla po zemi až do sítě.

Do druhého poločasu došlo k celé řadě střídání, ale obraz hry se prvních pětadvacet minut moc nezměnil – soupeř byl aktivnější, měl více příležitostí a brankář Andrejko si na nedostatek práce opravdu stěžovat nemohl. Nepomohla nám ani hezká branka Marka, ale přesto jsme hru nakonec vyrovnali a dvěma slepenými góly Tomanice a Vaňka (z penalty po faulu na Fantiše) jsme se dostali na dostřel. Vyrovnání měl na kopačce opět Vaněk, ale z nadějné standardky branku přestřelil.

Konečný výsledek 4:3 vypadá vyrovnaně, ale musíme si přiznat, že soupeř byl o dost lepší. Výmluvný je například poměr rohů 13:2 i střely na branku 7:4 – obojí ve prospěch protivníka. Ten mimochodem ukázal, že přípravě dával velký důraz – okolo hřiště běhaly ruské reklamy a s týmem byl i početný televizní štáb. Inu – ruský fotbal pro fanouška...

Osobně mě hodně děsí další čtyřka obdržených branek. Naše obrana je zatím děravá jako ementál a vynecháme-li první dvě přípravná utkání, pak dostáváme minimálně trojku celkem pravidelně. (Ne)propustnost obrany bude tedy zřejmě hlavním tématem závěru přípravy. A že je co zlepšovat!

Nejvýznamnější okamžiky 2. poločasu: (bude doplněno za chvilku)

48. Po faulu Marka nebezpečná standardka, kterou jsme zblokovali na roh. Po něm vytáhl Andrejka bravurní zákrok na zemi u levé tyče a vyrazil na další roh. Z něj už nic
51. Baník snížil na 1:3 – Marek natáhl ke střele z dvaceti metrů a po zemi se trefil přesně k soupeřově pravé tyči
53. Náš první roh v zápase (po osmi rozích soupeře, ale Badalyan na centr hlavou nedosáhl
55. Soupeř odskočil opět na tři branky 1:4 – po průniku po levé straně poslal hráč míč po zemi na malé vápno, první spoluhráč ho nezachytil (nebo pouštěl?), míč šel za zády Frydrycha k Prudnikovovi a ten lehce doklepl do sítě
57. Velice nebezpečná střela z 20 metrů minula naši levou tyč pouze o centimetry
59. Andrejko musel vyrazit z pod břevna bombu z dobrých 25 metrů
62. Při našem druhém rohovém kopu měl po odraženém míči dobrou střeleckou pozici Zawada, ale pálil hodně nad
66. Po přetaženém centru zleva nechal na zadní tyči hlavičkovat hráče Frydrych, míč mířil naštěstí do náruče připraveného Andrejka
68. Andrejko stahoval od břevna další hlavičku, když se nechal přeskočit Marek
69. Zawada ztratil míč při výletu po své straně, následoval brejk tří na tři, který zastavil skvělým zákrokem Marek
73. Baník snížil na 2:4 – potáhli jsme akci Fantišem po pravé straně, přihrávka našla přesně Tomanicu a jeho levačka vyslala nádhernou střelu přímo do pravé soupeřovy šibenice. Krásný fotbalový moment
75. Baník snížil na 3:4 – hned po výkopu jsme získali míč, šli dopředu a Fantiš byl faulován v pokutovém území – jasná penalta. Míč si postavil Vaněk, poslal levačkou balón k pravé brankářově tyči, gólman se tím směrem vrhnul, na míč si sáhnul, ale prudkou střelu vyrazit nestačil
83. Mohli jsme dokonce vyrovnat, ale Vaněk pálil z nadějné standardní situace z 18 metrů nepřesně
90. Konec zápasu, FC Baník Ostrava – Adži Machačkala 3:4 (0:3)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 11. 07. 2011 | 1280 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek