U21 otočila přípravný zápas

FC Baník Ostrava U21 – FK Mikulovice 3:2 (0:1)

Hráno 13. července 2011 v 16:30 hodin v Šilheřovicích

V prvním přípravném utkání vyhrála juniorka Baníku v Polsku 4:0 a ve středečním druhém zápase ji čekal nedávný divizní soupeř z Mikulovic, jehož dres momentálně oblékají ex-baníkovci Přecechtěl, Blažek či Varkoček. V kádru Baníku se měli možnost ukázat další zájemci o modrobílé barvy, pouze v hledišti bylo naopak možno vidět Dresslera (natrhlý sval), Šimáčka či Grussmanna.

Sestava Baníku v 1. poločase: Hlaváč – Velner, Kaizar, Tchuř, Konečný – Vengřinek, Dostál, Váňa – Boháč, Stránský, Limanovský
Ve druhém poločase došlo k řadě změn, poznal jsem Cvernu, Pelána, Repu, Juřenu, Lukáše či Skoupého, zdá se mi že hráli i dorostenci Urban a gólman Matějka, ostatní hráče neznám. Sorry.

První třicetiminutovka byla ve znamení naší převahy a dvou nebo tří tutovek Boháče, z nichž zejména jedna byla tutovka opravdu tutová. Gól jsme nedali a po půlhodině jsme za to pykali gólem z přímého kopu z dvaceti metrů. V poslední minutě poločasu navíc chytil jasný gól Hlaváč, když vyrazil jedovatou přízemní střelu u své levé tyče.

Do druhé půle přišlo v dresu Baníku na hřiště úplně jiné mužstvo, ale byly to Mikulovice, které šly po deseti minutách do dvoubrankového vedení – kolotoč na pravé straně obrany kolem Pelána ukončil centr na zadní tyč a gól do odkryté branky. Naši se pokusili kontrovat po pěti minutách, kdy Urban vysunul opravdu nádherně Juřenu, ale hokejový blafák při sólovém nájezdu zmařil gólman.

Neproměněná šance byla signálem pro další zteče soupeřovy branky a v 62. minutě jsme se dočkali vyrovnání poté, co si Lukáš po Juřenově přihrávce seběhl po hranici vápna do středu a umístěnou střelou k tyči nedal brankáři Mikulovic šanci. O minutu později bylo vyrovnáno – konečně jsme vyslyšeli volání trenéra Malury po střele a Urban rozvlnil síť z dvaceti metrů.

Po vyrovnání následovala klidnější mezihra, ale okolo osmdesáté minuty jsme zahrozili hned třikrát Urbanem – nejprve pálil ze střední vzdálenosti do tyče, o deset sekund později nechal při sólovém nájezdu vyniknout brankáře a napotřetí ho neprostřelil ani při dalším samostatném průniku z ostrého úhlu. Nakonec jsme ale vítězství přece jenom strhli na svou stranu po průniku Urbana po pravém křídle, centru na přední tyč a Juřenově důrazné hlavičce. V poslední minutě jsme ale o výhru málem přišli, protože Mikulovice nastřelily tyč střelou z hranice pokutového území.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 13. 07. 2011 | 957 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek