Bolf a Jankulowski znovu v Baníku

Oldřich Haluska... Nadějný hráč, rodák ze Studénky, nestihl bohužel odehrát za Baník i repre U21 mnoho zápasů... Jeho život vyhasl na silnici hodně brzo, ale vzpomínka na něj zůstává. Ve Studénce se hrál 19. ročník jeho memoriálu.

Nás samozřejmě zajímá hlavně Baník, ale mrkněme se i na další účastníky – domácí Studénka, Stará Bystrica, Třinec, Frýdek-Místek, Vítkovice, Hlučín a Bílovec ( z něj mimo jiné pochází ten zku...n Hejda nebo nová naděje Baníku Velner). Dopoledne se hrály zápasy ve skupinách, gólové momenty Baníku jsou popsány následovně.

Ještě je třeba poznamenat, že turnaj je vypsán pro ročník 1997 a mladší, Baník vyslal ročník 1998 – letošní mistry republiky. Baník hrál také na mezinárodním turnaji v Praze, kde v konkurenci týmů jako například Juventus Turín získal krásné druhé místo.

Soupiska Baníku: Virec, Kebišek, Kopečný, Junkulowski, Lenhert, Holiš (K), Chvěja, Bolf, Dudek, Šašinka, Granečný, Kulig, Kubík, Břenek, Matějček, Petrlík, Řezníček
(ta dvě známá jména nejsou náhodou – jedná se o synovce slavných hráčů Baníku.v této kategorii se ještě netvoří repre, ale kandidátů je několik.)

Baník – Třinec 3:0
V první minutě a pak ve čtrnácté měl fantastické příležitosti vytáhlý útočník Šašinka, který šel sám na branku – ani jednou gól nedal...
18. 1:0 – při přímém kopu posunul Šašinka míč na metr Dudkovi a den dal hezkou střelou první gól
27. 2:0 – Holiš dal opravdu nevídaný oblouček za obranu a následoval nucený faul na Šašinku – penalta jasná. Holiš dal střelu metr nad zemí doprava, gólman risknul protější roh
29. 3:0 – Vysoký Šašinka seprotlačil středem přes dva beky, střela do odkrytého prostoru branky

Baník – Stará Bystrica 3:0
7. 1:0 – roh zprava zahrával Holiš, Šašinka hlavou nedosáhl, ale bek mu to dal nešťastně proti noze...
13. 2:0 – Bolf kopal roh zprava, na středu jsme netrefili míč a na zadní tyči měl Holiš opravdu lehkou práci
19. 3:0 – opravdu nenápadná akce zprava při níž poslal Granečný překvapivou přízemní střelu, která zapadla na milimetr přesně k tyči brankáře, který byl jinak vynikající a další tři góly lapil !!!
23. Aby to nebylo pouze jednostranné – brankář Baníku musel čelit během dvou minut dvěma opravdu nebezpečným situacím, zvládl je na jedničku¨

Baník – Studénka 6:0
10. 1:0 – domácí se drželi velice statečně, ale v desáté minutě se Dudek protlačil na hranici šestnáctky, dal na hrot Šašinkovi a ten už něměl problém
18. 2:0 – tečovaná střela Holiše z dobrých dvacti metrů skončila v prtipohybu brankáře
25. 3:0 – po závaru v šestnáctce prostřelil vše Holiš
28. 4:0 – Řezníček krásně zasekl míč na hranici vápna a Granečný už měl lehkou práci
29. 5:0 – hra Studénky se zcela rozsypala, Řezníček vyslal opravdu nádhernou střelu přímo k levé tyči
30: 6:0 – skvěle hrající Holiš poslal míč z odraženého k levé tyči

Turnaj dále pokračuje semifinálovými boji a pak finále.V té době už budu na cestě do Olomouce, takže sorry. Další zpravodajství z Olmíku a zítra z Uničova ze zápasu U21, Kua, snad toho zase není až tak málo.. :-) :-) Baník pičo!

| Autor: kulajar | Vydáno dne 06. 08. 2011 | 1979 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek