Baník přerušil sérii proher

SK Uničov - FC Baník Ostrava 0:3 (0:0)

Hráno 24. srpna 2011 v 17:00 hodin

V Uničově se hrálo původně odložené utkání 2. kola nealko poháru a na Baník čekal celkem těžký úkol – chytnout se po sérii proher na půdě týmu, který si zatím vedl velice dobře v zápasech MSFL. Domácí tým s řadou zkušených hráčů určitě nechtěl dát kůži zadarmo a na to, jak vše nakonec dopadne, bylo zvědavo okolo půldruhé tisícovky diváků.

Uničov: Uvízl - Koubek, Jurátek (76. Machálek), Vejvoda, Šostronek - Řehák, Toman (70. Fiala), Kyselý, Švajda - Hrubý, Krč (56. Večeřa).
Baník: Pietrzkiewicz – Řezník, Marek, Adámik, Zawada – Fantiš (58. Lukeš), Poliaček (84. Badalyan), Droppa, Vaněk – Kraut, Šenkeřík (46. Svěrkoš)

Rozhodčí: Mojžíš – Kordula, Chytil
Diváků: 1566

Ve zlatých dresech hrající Baník provedl pro utkání několik změn v sestavě a ve snaze pošetřit síly na sobotní zápas s Klokany usedli na lavičku například Lukeš či Svěrkoš. Na hřišti jakoby nám chyběla při jejich absenci zkušenost a utkání bylo v prvním poločase naprosto vyrovnané. Domácí vycházeli ze zabezpečené obrany, Baník do ní bezmocně bušil a tak si paradoxně vytvořili největší šanci domácí, kteří nastřelili Řehákem tyč. Ani tato událost však Baník nenakopla ke zlepšení výkonu a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu poslal trenér Malura přece jenom Svěrkoše, ale k nějakému výraznému oživení hry to nevedlo. Úplně jiné kafe to bylo ale po příchodu Lukeše půlhodiny před koncem – Baník dostal úplně jinou sílu, najednou se objevily přesné balóny, šance – a góly. Lukeš byl na hřišti sotva sedm minut, když našel přesnou přihrávkou Svěrkoše a ten hlavičkou přes celou šíři branky otevřel skóre.

Baník se uklidnil a asi 200 jeho fanoušků, kteří byli roztroušeni po celém stadiónku, vidělo konečně výkon, na jaký jsou zvědaví. V 73. minutě je dočkal po přesné přihrávce do ulice prémiového gólu za Baník Poliaček, který byl asi nejlepším hráčem z těch našich, kteří hráli od začátku utkání. Dvě minuty před koncem se dostal míč po hezké spolupráci Lukeše se Svěrkošem k Vaňkovi, který zpečetil výhru Baníku 3:0.

Výhra a postup do dalšího kola (úterý 30. srpna v 17:00 v Šumperku) je hodně povzbudivá zejména psychicky a mohla (a měla) by pomoci v sobotním veledůležitém ligovém zápase. Při celkovém pohledu na zápas je ale určitě varující první poločas i to, že se tým nedokázal vyrovnat s absencí Lukeše či Svěrkoše. V sobotu by ale měli být na hřišti oba od začátku a snad to půjde tak, jak v poslední půlhodině v Uničově. Samozřejmě velice důležitá je také podpora fanoušků – Baník teď potřebuje jejich pomoc ze všeho nejvíce. Takže - V SOBOTU NA BAZALY OPRAVDU V HOJNÉM POČTU !

| Autor: kulajar | Vydáno dne 25. 08. 2011 | 1232 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek