Tiskovka před klokanem

S tiskovkama se v poslední době roztrhl pytel – dnešní poledne bylo na Bazalech vyhrazeno tradiční předzápasové. Po včerejším (byť nelehkém) postupu v Poháru bylo přeci jen možná trochu veseleji než v posledních dnech. Se svými dojmy po zápase v Uničově a před blížícím se ligovým duelem s klokanem přišel tradičně trenér Malura a z kabiny Venca Svěrkoš.

P. Malura : Bohemka je pro nás v tuto dobu určitě přijatelnější soupeř než ti, na které jsme narazili v prvních čtyřech kolech. Tým má samozřejmě svoji kvalitu, do letošní sezóny vstoupili dobře – ale je tam přeci jen rozdíl proti týmům, které jsme potkali v úvodních kolech. Navíc my hrajeme doma a včerejší postup v Poháru přes Uničov by náš tým měl nakopnout, určitě můžeme jít do zápasu s větším sebevědomím. Marodka se nám pomalu vyprazdňuje – Zawada už odehrál včerejší pohárové utkání, Frejlach už se také dává dohromady (v sobotu ale ještě nejspíš hrát nebude), Šmejkal je pořád mimo hru.

V. Svěrkoš : ke slovům trenéra není moc co dodávat – samozřejmě nikdo nechce snižovat kvalitu soupeře, ale Bohemka je tým, kde musíme zabrat a udělat doma tři body. Věřím, že nám pomůže take včerejší vítězství v Uničově a že navážeme na výkon z druhého poločasu.

Tým posílil Banjamin Vomáčka – bude k dispozici?
P. Malura : Běhěm následujících dvou dnů se rozhodneme, jestli k utkání nastoupí

Co rozhodne o případném nasazení nebo nenasazení?
P. Malura : Můj osobní pocit – záleží na tom, jak zapadne do můžstva, jak si sedne s týmem během tréninků, dlouho nehrál… To vše se může promítnout

Včera jste nastoupili bez Svěrkoše a Lukeše. Byl to plan odehrát utkání bez nich a nasadit je pouze v případě nepříznivého výsledku?
P. Malura : Ne, ne – měli jsme to takto v plánu, že oba přijdou na hřiště během druhého poločasu, šli by tam I kdybychom už v tu chvíli vedli 5:0

Takže šlo o sehranost týmu?
P. Malura : Ano, potřebujeme jednak, aby si hráči zažili určité automatismy, jednak jsme si chtěli odzkoušet take další herní varianty. Ukázalo se nám take, v čem můžeme být silní do budoucnosti. Ještě něco ke včerejšímu soupeři – ano, Uničov hraje třetí ligu, ale mají zkušený tým, který předvádí kvalitní výkony, herně by určitě stačili týmům z druhé ligy – ale hrají třetí proto, že se do vyšší soutěže nesnaží (nechcou) postoupit. Pohár je specifická soutěž, ligové týmy vypadly už i s týmy z divize, Uničov včera podal skutečně výborný výkon.

V čem je síla týmu do budoucnosti?
P. Malura : (s úsměvem) to tady přece nebudu říkat…

Jak jste byl spokojen s výkonem týmu předtím, než přišli na hřiště Svěrkoš s Lukešem?
P. Malura : měli jsme opticky herní převahu, víc míč na kopačkách – ale zklamalo mě, že jsme odehráli první poločas bez střely na bránu. Kvalita hry se ve druhém poločase zvedla, ale ti tře hráči, kteří se pohybovali v prvním poločase na hrotu se musí nad svojí hrou zamyslet, zamyslet se nad tím, že se nedokázali prosadit proti třetiligovému soupeři

Co zápas, to gól (byť ne každý regulérní) – jak se cítíš?
V. Svěrkoša : každý den lépe, postupně se poznávám na hřišti s klukama, oni zase se mnou s tím kam a jak si nabíhám… Do optimální formy mi samozřejmě ještě něco chybí. Stejně jako Vomáčka jsem toho v poslední době moc neodehrál

V čem cítíš hendikep a v čem naopak posun?
V. Svěrkoš : určitě mi chybí herní rytmus, tréninky jsou sice super, s fyzičkou take není problem – ale zápas ničím nenahradíš. Fyzicky se cítím dobře, musíme si pořádně sednout s týmem, Luki ví jak hraju, on mě najde i naslepo – potřebujeme se vice sehrát se zbytkem týmu.

Kdo by mohl Martinovi herně sekundovat?
V. Svěrkoš : Líbí se mi Poliaček, v Uničově ukázal, že se umí dobřezapojit do kombinace, líbil se mi už první poločas doma s Boleslaví, ve druhém poločase ho už nebylo tolik vidět – ale tam byl celý tým
málo na balónu, málo aktivní. Poliačik má určitě předpoklady k tomu, aby se stál vůdčí osobností týmu.

Máte s týmem za sebou dva zápasy – kde je větší problem? Ve hře útoku nebo obrany?
V. Svěrkoš : řekl bych spíše styl hry – potřebujeme být víc na balónu, když budeme soupeře aktivněji napadat na jeho půlce, tak tým nebude mít tolik času nás přehrát. Musíme se víc zaměřit na aktivní napadání soupeře po každé ztrátě míče – pak bude mít naše obrana méně práce.

Po odchodu Daňka přišel Krbeček, teď odchytal dva zápasy Pietrzkiewicz – bude teď on jedničkou mezi tyčema?
P. Malura : jedničku zatím jasnou nemáme, ani jeden z gólmanů zatím nezachytal sérii dvou-tří dobrých zápasů, rádi bychom měli na tomto postu samozřejmě jistotu, ale tu zatím nemáme

Budete hledat nějaké jiné řešení?
P. Malura : můžeme někoho přivést, máme take jiné možnosti, máme své gólmany. Hráči musí ukázat svojí sílu na trénincích, kdo chce být jedničkou, musí jednoznačně dominovat…

Přišli vám do týmu Venca a Vomáčka, měl by být časem také Jankulovski. Můžete říct, že tým už bude konkurenceschopný?
P. Malura : pokud Vomáčka zahraje tak, jak ho znám, tak nás určitě zvedne. To same platí samozřejmě take o Jankulowském. Herně se potom zvednou všichni – viz výkon včera – jakmile se na hřistě dostalu Lukeš se Svěrkošem, hráli lépe všichni. Náš tým s příchodem nových hráčů se určitě stává konkurenceschopným

Co kabina před včerejším zápasem? Cítíte napětí, že se už vyhrát musí?
P. Malura : nerad mluvím o stavu kabiny před zápasem, už jsem zažil nabuzený tým před utkáním – který po příchodu na hřiště zvadl, který nebyl schopen odevzdat, co v něm je. Musíme v sobotu najít takovou sestavu, která utkání zvládne jak herně tak psychicky. Potřebujeme bodovat – ale nestavěl bych to do pozice, že musíme, ještě pořád je před náma hodně kol, hodně zápasů, pořád je prostor dohnad naši bodovou ztrátu
V. Svěrkoš : máme v kabině hodně mladých kluků, včerejší výhra jim určitě hodně pomohla, mladší hráči si po sérii špatných výsledků méně věří, pracujeme teď na tom, abychom začali umazávat bodovou ztrátu, kterou máme v tabulce, nikdo v kabině určitě není skleslý

Máte už jasno o sestavě v sobotu?
P. Malura : tak z osdesáti procent, vždy jsou dva-tři místa v sestavě, o kterých přemýšlím

Bohemka, to jsou hlavně dříči. Jak na ně, abyste je přehráli?
V. Svěrkoš : Bohemka je momentálně v pohodě, ale my se musíme dívat na sebe. To, co mají oni – bojovnost, důraz – v tom se jim musíme vyrovnat. A k tomu máme navíc kvalitní hráče, kteří přidají fotbalovost. Hrajeme doma a musíme lidem ukázat, že na Bazalech už nebudou soupeři vyhrávat!!!
P. Malura : souhlasím – s tou bojovností se musíme soupeři nejen vyrovnat, musíme soupeře i v tomto převýšit. Opakuji – Bohemka a další soupeři, kteří nás čekají, jsou hratelní. Nesnižuji nijak jejich kvality, ale týmy jako Jablonec, Olomouc či Sparta jsou momentálně jinde než zbytek ligy

| Autor: ammy | Vydáno dne 25. 08. 2011 | 1371 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek