U21: Zeď jménem Andrejko vychytala tři body

FC Baník Ostrava U21 – MSK Břeclav 2:0 (2:0).
Hráno 28. srpna. 2011 v 10:15 hodin ve Vřesině u Ostravy.

V teplém dopoledni přivítal rezervní celek Baníku Břeclav, tradičního účastníka MSFL, který byl před duelem s U21 v tabulce dvanáctý, se třemi body.

Hosté přijeli se 13 hráči do pole a dvěma gólmany. Při pohledu na soupisku hostí se vyjímalo jméno Ondřeje Lysoňka, svého času obránce Slovácka. Tým obecně byl velice mladý, Lysoněk, narozený 3. září roku 1986 byl současně nejstarším hráčem.

Domácí Baník U21, vedený Milanem Chalupou měl před utkáním 4 body a patřila mu 8. příčka v tabulce. Na pomoc z A týmu přišli Andrejko, Frydrych, Zejdler a Tomanica.

Rozhodčí: Pochylý – Šumšal a Gloser
Diváci: 160

FC Baník Ostrava U21: Andrejko – Velner, Frydrych, Kaizar (K), Cverna, Dostál, Konečný, Tomanica (56. Lukáš), Zejdler, T. Urban (83. Juřena), Boháč (78. Váňa).

MSK Břeclav: Prokop – Navrátil, Lysoněk, Neuberg, Pukančík (46. Crla), Simandl (K), Sasín (68. Nevídal), Košulič, Málek, Šilingel (71. Ivančic), Cupák.

Průběh zápasu
Výkop měli hosté, nastoupivší ve žlutých dresech a modrých trenýrkách. Domácí U21 nastoupil v bílém s modrým lemováním.

V prvních pěti minutách se nic zásadního nestalo, ale u míče byla častěji Břeclav. Jako první ale zahrozil Baník, v 7. minutě Prokop lapil míč před Urbanem na poslední chvíli. 10. minuta a Andrejko rozehrává své velké představení. Kaizar stahuje ve vápně Sasína, penaltu Simandla ale Andrejko chytá a za bouřlivého potlesku likviduje také dorážku. Potlesk si vyslouží i ve 14. a 18. minutě duelu, když likviduje pokusy ze střední vzdálenosti. Na další part Andrejkovy show si poté diváci počkali 6 minut. Nejprve vytěsnil bombu Málka, aby po následném rohu reflexivně z čáry vytáhl hlavičku Cupáka. Jak to tak bývá, nakonec udeřilo na druhé straně. V úniku 2 na 0 se zčista jasna zjevil Urban, nezaváhal, obstřelil Prokopa a Baník vedl 1:0. Po brance se hra uklidnila, aby se posléze opět dostala k ohrožení branky Břeclav. Nicméně nebezpečné centry obrana odvracela, či Andrejko zneškodnil sám. Do konce poločasu ještě dostal Cverna žlutou, ale hlavně, křižnou ranou z hranice vápna se podruhé prosadil Urban. Nutno říci, že brance předcházelo fatální selhání čerstvě osmnáctiletého Pukančíka, který dostal okamžitě vyhubováno.

A nejen vyhubováno, trenér ho o přestávce stáhl a nahradil Crlou.

Ve druhé půli se dlouho nic nedělo, Břelav opět tlačila, ale nedostávala se do zakončení. V 56. minutě měl asi 4x možnost pálit Sasín, ale obrana jej pokaždé zablokovala. Po hodině hry se na vápně otočil Košulič, Andrejko byl ale opět tam, kde měl. O šest minut později zastavil slibnou akce domácích takticky Cupák a U21 se poté hodně zlobila na sudího Pochylého, že nenechal výhodu. Nicméně do šancí se o chvíli nato dostali, Boháč ale nejprve prudký centr neusměrnil a posléze, vracející se snad z hranice ofsajdu, vyřešil únik 2 na 0 sobeckou ranou, kterou Prokop lapil. Do konce zápasu ještě zkusil pozornost gólmana Zejdler a těsně před koncem se málem strhla v domácím pokutovém území potyčka, po posledním rohovém kopu hostí. Ne nadarmo uklidňoval Milan Chalupa svěřence tak vehementně, až téměř přišel o hlas. Sudí Pochylý ale situaci vyřešil, poměrně s citem, jen domluvou. Vždyť by to byla zbytečná kaňka na třech bodech.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 28. 08. 2011 | 1037 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek