Juniorka remizovala se Slováckem B

1. FC Slovácko – FC Baník Ostrava U21 1:1 (0:0)

Hráno 4. září 2011 v 10:15 hodin v Kunovicích

Naše rezerva zajížděla v dalším pokračování MSFL na horkou půdu do Slovácka k utkání týmů, které byly před zápasem v tabulce vedle sebe velice blízko. Domácí překvapili minulém kole výhrou 3:1 v Holicích nad HFK a bylo jasné, že naše naděje to budou mít v nedělním dopoledni hodně těžké.

Aktuální forma
Slovácko: remíza 1:1 s Lipinou, remíza 2:2 ve Zlíně B, výhra 4:1 nad Brnem B, výhra 2:1 nad HFK v Holicích, celková bilance 2-2-0 při skóre 9:5
Baník U21: prohra 1:2 v Uničově, výhra 2:1 nad Rosicemi, remíza 1:1 v Líšni, výhra nad Břeclaví 2:0, celková bilance 2-2-0 při skóre 6:4

Slovácko: Heča - Malý, Jeleček, Franta, Borusík, Poliaček, Lukáš, Daníček, Svízela (79. Ohnutek), Kolínek, Čtvrtníček (88. Bančák)
Baník U21: Andrejko – Velner, Kaizar (K), Skoupý, Konečný – Repa (56. Cverna) - Urban, Váňa (72. Lukáš), Dostál, Vengřinek (83. Stráský) - Boháč

Rozhodčí: Šenkýř – Vostřejž, Šumšál

Předpoklady začali domácí naplňovat hned ze začátky, když byli lepší v držení míče, ale dostali se pouze k celé řadě rohů. První nebezpečnější situací byla střela domácího Poliačika, mířil však – podobně jako jeho kolegové později – mimo tyče. Další větší nebezpečí bylo zaznamenáno až po půlhodině hry, kdy prosvištěla střela Borusíka těsně nad břevnem. Paradoxně mohl jít do poločasového vedení Baník, když se minutu před přestávkou ocitl po Dostálově přihrávce Vengřinek sám před brankářem, gólman Heča však jeho střelu k tyči vyrazil na roh.

Domácí začali lépe i druhou půli a přišly jejich velké šance. Tu první měl na kopačce Čtvrtníček, který se zbavil obránce, ale z otočky střílel těsně mimo. V 55. minutě měl další příležitost Lukáš, ale střelu jsme mu zablokovali a i když tam byla naše nastřelená roku, nebezpečí jsme odvrátili. Jinak tomu bylo v 56. minutě, kdy šli domácí do vedení po centru Borusíka a přesné hlavičce Danička.

Trenér Chalupa reagoval na vývoj zápasu střídáním a domácí se radovali z vedení pouze devět minut. Ještě před naší vyrovnávací brankou měl po přihrávce Vengřinka Dostál tutovku sám před gólmanem, ale Heča mu míč sebral mezi nohama. V 65. minutě už se Baník dočkal – ze střední vzdálenosti vypálil Urban míč, který těsně před Hečou skočil a bylo vyrovnáno.

Domácí měli ještě jednu příležitost jít znovu do vedení po narážečkách Svízely a Poliačika na Lukáše, jeho střela však byla opět nepřesná. Závěr zápasu už pak patřil několika střídáním a pečlivým bráněním na obou stranách. Zatímco domácím je asi remíza málo, Baník s bodem spokojen být musí.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 04. 09. 2011 | 913 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek