Baník U21 – Grussmann 0:3 (0:0)

Tradiční nedělní dopoledne ve Vřesině přineslo malé derby. Naše U21 hostila jako nováček tradičního účastníka MSFL Fotbal Frýdek Místek. Oba týmy měly před utkáním bilanci 2-2-1 a tak se čekal vyrovnaný duel. Dění na hřišti ale přineslo něco úplně jiného…

Týmy nastoupily k utkání v těchto sestavách - kdo sleduje rezervu Baníku, najde v týmu hostí velmi početné zastoupení našich barev...

Baník U21 Andrejko, Frydrych, Velner, Váňa, Urban, Vaněk, Tomanica, Dostál, Kaizar, Vengřinek, Dressler (na laviččce připraveni Brunclík, Boháč, Stránský, Juřena, Lukáš, Hlaváč, Skoupý)

Fotbal FM Prepsl, Švrček, Wozniak, Hrdlička, Staněk, Kostorek, Soukup, Cabák, Byrtus, Chýlek, Grussmann (lavka Cesnek, Dvořák, Biolek, Prokeš, Lužný)

Nejzajímavější momenty :
1’ naši nastoupili celí v bílém, hosté v modrých dresech s bílou šerpou, utkání začalo minutou ticha
3’ hodně ostrý skluz hostujícího beka na hráče bez míče sudí řešil jen domluvou
4’ rychlý průnik Soukupa zprava, střelu Andrejko v poklidu jistí
7’ další ostrý faul sudí tentokrát vůbec nepískal, Urban byl dlouho ošetřován a pak ještě dlouho stál za lajnou
10’ Urban to na chvíli zkusil, ale nešlo to – byl střídán Juřenou
18’ Michal Švrček napřáhl z dobrých 25m, jeho střela šla jen kousek vedle
20’ Patrik Dressler zatáhl faulem vpravo od vápna za ruční brzdu – tentokrát se žlutilo. Následující standardka smrděla brankou, míč jsme ze skrumáže nakonec dostali na roh, ten jsme pak ubránili bez problémů
23’ další rychlý průnik hostí a šance – střela z pravé strany skončila na boční tyči, levá strana obrany nám zatím hoří
28’ další trma-vrma v našem vápně po rohu, hosté zatím výrazně lepší
30’ po průniku Velnera první pořádná střela v podání našich, po které jsme zahrávali roh
45’ poločas skončil bez branek, posledních 10min jsme se sice vymanili z tlaku hostujícího týmu, ale dopředu jsme byli téměř neškodní

46’ do druhého poločasu jsme nastoupili bez dalších změn v sestavě
59’ roh hostí jsme odvrátili jen na hranici vápna ke Grussmannovi, ten z první trefil míč přesně k Andrejkově levé tyči, Jakub byl bez šance
60’ Tomanica vystřídán Lukášem
63’ hosté jsou pořád lepší, Andrejko vytáhl další skvělý zákrok a drží kluky v zápase
67’ Andrejko likviduje další střelu Grussmanna a zakládá rychlý protiútok, ten zazdí Vengřinek (dnes ne poprvé ani naposled) zbytečnýma kličkama místo zakončení střelou
68’ další z ostrých zákroků hostí už sudí potrestal žlutou kartou pro Byrtuse
71’ hosté střídali, na hřiště přišel za Kostorka Hynek Prokeš a ještě více zvedl výškovou převahu hostí ve vápně
73’ Andrejko faulován při střele hostí na malém vápně, sudí nechal pokračovat, následovala dorážka do odkryté brány – jak tam Kuba strčil rukavici, to mi je záhadou – nakonec ani tento zákrok nestačil, na další dorážku od Grussmanna neměl nárok
74’ Grussmann stihl hattrick za čtvrt hodiny – hosté se řítili dva na jednoho, Radim dostal míč na male vápno a bez problem skóroval
80’ naši se snažili alespoň o čestný úspěch – střela ze standardky šla těsně nad
82’ ještě jedno střídání hostí, Soukupa nahradil Cesnek
88’ gól nám nebyl souzen – po centru zleva zůstal na pětce neatakován Frydrych, hlavou ale trestuhodně minul
89’ fanoušci hostí se asi těší na šichtu – poněkolikáté se vřesinským areálem nese pokřik Válcovny plechu… to místní fanoušci už pomalu odcházejí na polévku s játrovými knedlíčky

Několik postřehů po zápase
- Čekalo se vyrovnané utkání, větší zkušenost hostí byla ale viditelně vidět
- Sudí zápas neovlivnil, ale pískal jako ….
- Asi jediný hráč, který snesl u nás přísnější měřítko, byl Jakub Andrejko
- Málokdy přijede hostující tým podpořit tak početná skupina fanoušků jako včera
- Jak už to tak bývá – koho se zbavíme, ten nás v následujícím zápase ztrestá
- Palec nahoru Radimovi, že se kamarádsky Kubovi za vstřelené branky omluvil :-)

| Autor: BO-BAN | Vydáno dne 12. 09. 2011 | 1327 přečtení | Počet komentářů: 16 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek