U21: Černá dvouminutovka a bylo po utkání

FC Baník Ostrava U21 – FC Zbrojovka Brno B 1:3 (0:2)
Hráno 25. září 2011 v 10:15 hodin ve Vřesině u Ostravy.

Baníkovská U21 přivítala dnes ve Vřesině rezervu druholigové Zbrojovky.

Hosté přijeli do Vřesiny jako sedmý celek tabulky s třinácti body, Baník U21 měl bodů 11 a byl desátý. V sestavě brněnského béčka bylo možno najít zajímavá jména, trenér Petr Maléř měl k dispozici například gólmana Hladkého, záložníky Pernicu s Michnou, jméno exboleslavského Michala Sedláčka jistě neznámé také není.

Milan Chalupa dostal k dispozici z A týmu Frydrycha, Vaňka, Greguše a Vašendu, nicméně ani tak nenaplnil osmnáct míst na soupisce a jedno tak zůstalo volné.

Diváci: 155
Rozhodčí: Tomanec – Ogrodník a Krasula

FC Baník Ostrava U21: Andrejko – Frydrych (46. Boháč), Kaizar (K), Velner, Konečný, Vaněk, Greguš, Dostál (76. Vengřínek), Vašenda, Lukáš a Juřena.

FC Zbojovka Brno B: Hladký – Buchta, Kršák (84. Farmačka), Pernica, Hromek (78. Varaďa), Stehlík, Foukal, Michna, Vávra (90+1. Janoštín), Matyska a Sedláček.

Průběh zápasu
Vykopávali domácí, nastoupivší v bílém s modrými límečky. Zbrojovka nastoupila v červeném a taktéž měla modré rukávy.

Jako první zahrozilo Brno, ale pokusy Hromka byly sraženy mimo. Brno obecně hrálo velice pěkně v záloze a v 16. minutě přišlo první varování. - Stehlík se netrefil jen proto, že se předtím nedomluvil se spoluhráči. Za pár sekund ale napřáhl na hranici vápna Michal Sedláček a parádně otevřel skóre.

Ani ne za 120 sekund se nalevo prohnal Michna načechral centr, který prošel až k Vávrovi a ten měl na malém brankovišti snadný job – 0:2.

Baník se vzbudil a v polovině půle vyzkoušel Janko Greguš, žel neúspěšně, nůžky ve vápně. Poté jsme mohli vidět zajímavou situaci, kdy se tři brněnští tak dlouho domlouvali, kdo a jak zahraje volný kop, až Sedláček vyfasoval žlutou. Po půlhodině hry se nechal ošetřit Hladký, nicméně byl schopen pokračovat ve hře. Poslední čtvrthodina ale byla nudná a vzruchu si diváci ve Vřesině moc neužili.

Do druhé půle nenastoupil Frydrych, nahradil jej Boháč, ale vypadalo to, jakoby nastoupil úplně jiný Baník.

Hned ve 48. minutě nebezpečně hlavičkoval kapitán Kaizar, ale Hladký si jeho pokus nakonec pohlídal. Za další tři minuty se zaskvěl také Andrejko, když neutralizoval pokus Michny. Za 14 minut na to projel Konečný jako nůž máslem středem hřiště, ale bránu bohužel netrefil. Minutu poté hlavičkoval Lukáš, míč se ještě otřel o Foukala, ale Hladký jej na poslední chvíli chytil. Morová rána pro Baník přišla v 73. minutě. Vávra totiž zatočil míč od praporku rovnou do brány. Baník se v závěru snažil, ale gólman Hladký byl proti a když už Baník měl možnost zahrát nepřímý volný kop ve vápně, naložil s ní věru prachbídně. V samém závěru utkání dal výsledku konečnou podobu Greguš střelou zblízka po rohu.

| Autor: Patriot | Vydáno dne 25. 09. 2011 | 753 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek