Baňky – Zbrojovka Brno 2:2 (0:1)

Další zápas 1. ligy žen odehrály naše holky neděli 16.10.2011 od 13 h v Petřkovicích.

Shodou nepříjemných okolností či povinností se mi podařilo navštívit teprve první zápas našich holek v této sezóně. I z tohoto důvodu byla četnost našich článků o Baňkách menší než v minulé sezóně, za což se hráčkám omlouváme.

Utkání začala tato sestava:
Pospíšilová – V. Káňová, Blahová, Krzikalová, Hýlová – Tomisová, Hlavenková, Schwarzerová, Sedlačíková – Stanjurová, Břeská
Na tribuně tedy opět musely zůstat některé hráčky, který kdyby byly zdravé, asi by hrály v základu nebo by byly aspoň na lavičce připravené naskočit na trávník v průběhu zápasu.

Nejdůležitější okamžiky:
17. minuta: po rohu hlavička Brna do břevna
24. minuta: první střídání Brna. Po nevinném souboji odnášejí pořadatelé hráčku Brna na nosítkách, za chvíli ji odváží sanitka. Přejeme brzké uzdravení!
35. minuta: rozhodčí odpískala zcela nesmyslně faul asi 30 metrů od naší branky. Centr šel mírně doleva, na hranici velkého vápna ho hlavou nešťastně zasáhla Káňová (?) a stočila směr balónu do levého horního vinklu. Petra se tam vrhla, na balón už ale nedosáhla a ještě se zranila o tyč nebo síť - 0 : 1
39. minuta: hezký pas středem na rychlou útočníci Brna, která šla sama na Petru. Ta vyrazila a odražený balón asi z 20 metrů napálila po zemi další dobíhající hráčka. Petra vytlačila balón na tyč a od ní na roh.
Poločas 0:1

Ve druhém poločase se Sedlačíková stáhla na levou obranu a Hýlová hrála převážně na levé straně zálohy.
55. minuta: naše zbytečná ztráta balonu asi ve čtvrtině hřiště (na půlce Brna). Následoval pas mírně doleva za naší obranu a levé křídlo Brna šlo na Petru samo - 0 : 2
58. minuta: Káňovou střídá Andrea Křečková.
59. minuta: rozhodčí odpustila Brnu penaltu za faul na Křečkovou.
67. minuta: Krzikalovou střídá Nela Šoborová.
70. minuta – podobná situace jako před druhým gólem Brna, Pospíšilová perfektně vyráží těsně vedle tyče.
78. minuta: krásný pas, který navíc obránkyně Brna minula, se dostal ke Schwarzerové. Kikina po pravé straně potáhla balón a po zemi nedala brankářce šanci - 1 : 2
85. minuta: Martina Břeská pěknou střelou po zemi k pravé tyči vyrovnává - 2 : 2

Holky v závěru zápasu bojovaly tak, jak jsme byli zvyklí v minulé sezóně. Nechybělo mnoho ke vstřelení vítězného gólu, ale nepovedlo se. Nevadí, jedeme dál!

Většinou se nevyjadřuji k výkonu rozhodčích a ženských rozhodčích už vůbec ne. Za ty roky, které jsem strávil na dívčím fotbale (jak v první lize, tak i v nižších soutěžích), jsem si zvykl, že ženské rozhodčí pískají „divně“. Nepouštějí souboje – kdo spadne, je faulován, nemají cit pro hru... To, co prováděl dneska trojlístek potvor v dresech rozhodčích, to bylo hodně smutné. Pomezní nezvládaly ofsajdy, hlavní nevidí ruku hráčky stojící dva metry před ní, odpustí penaltu... Tohle všechno by se dalo pochopit i prominout, pokud by to bylo ojedinělé, nikdo není neomylný. Ale „faul“, který uviděla „rozhodčí“ před prvním gólem Brna, dokazuje, že tato osoba nemá o fotbale ponětí a na hřišti by se měla ukázat maximálně jako zahradnice pečující o trávník – a to ještě raději jen umělý! Ženské jedny nešťastné, proč to fotbalistkám tak znechucujete? Nestydíte se? Nebylo by vám líp, kdybyste se – slovy Ladislava Stroupežnického – věnovaly zábavě jakékoli, ale jiné???

| Autor: Vita | Vydáno dne 16. 10. 2011 | 783 přečtení | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek