Baňky ukončily podzimní část sezóny

Baňky – Hradec Králové 0:0
Poslední podzimní zápas hrály Baňky v sobotu 4.11.2011 od 11 h na hřišti v Petřkovicích proti Hradci Králové.
Utkání přihlíželo necelých 200 diváků, z toho 6 bylo fanoušků z HK.

Naše sestava:
Bednaříková – Krzikalová, Blahová, Robotová, V. Káňová – Tomisová, Antalíková, Šoborová, Sedlačíková – Hlavenková, Břeská

Začátek zápasu patřil hostům. Hráčky Hradce hrály se sluncem v zádech, ale hlavně lépe kombinovaly a dostaly se několikrát do našeho velkého vápna. Baňky měly problémy se zpracováním balónu a přesností přihrávek. Přesto první větší šance byla naše – Lucka Hlavenková asi z 15 metrů levačkou přestřelila.
Také v dalším průběhu prvního poločasu držely častěji míč hráčky Hradce. Do vyložených šancí se ale nedostaly. Radka Bednaříková působila v brance jistě, centry spolehlivě stahovala a když bylo potřeba, dokázala včas vyběhnout a jít pod nohy soupeřek.
Ve 34. minutě dostala Břeská hezkou kolmou přihrávku středem, ale bohužel byla v ofsajdu. Závěrečných pět minut poločasu patřilo Baňkám. Nejprve se ke střele ve velkém vápně dostala Hlavenková, ale „mířila“ vedle.
Ve 43. minutě jsme měli asi největší šanci zápasu – balón se dostal na levé křídlo k Sedlačíkové, která šla sama na branku. Brankářka hostů vyběhla asi 10 metrů před branku a střelu Iris srazila těsně vedle tyče. Z následného rohu se balón dostal až „za“ zadní tyč. Blahová perfektně vyskočila, ale její hlavička šla vedle. Po dvou minutách nastavení poločas skončil 0:0.

Do druhého poločasu nastoupila do branky Pospíšilová za (podle některých informací zraněnou) Bednaříkovou a v poli vystřídala Hýlová Šoborovou.
V 51. minutě se centr dostal do šestnáctky hostů, kam zleva výborně nabíhala Hýlová. Brankářka ale byla u balonu o chloupek dříve a nedovolila Barči skórovat.
V 60. minutě nastoupila Lucka Schwarzerová místo Petry Antalíkové.
V 62. minutě kopala Hlavenková trestný kop z pozice našeho pravého křídla na úrovni velkého vápna – prostě „zkrácený roh“. Levačkou zamířila k bližší tyči. Brankářka balón vyrazila, Sedlačíková se snažila dorážet, ale ve vzniklé skrumáži se pořádně o balón neopřela a byl z toho roh. Po něm se balón zase dostal k Iris Sedlačíkové, která zkusila zády k brance střelou přes hlavu překvapit brankářku, ale balón skončil kousek nad břevnem.
V 69. minutě jsme naposledy střídali(y) – Eliška Stanjurová nahradila Martinu Břeskou. Chvíli poté Blahová zbytečně kličkovala na půlce hřiště, kde ji napadaly dvě hráčky Hradce. Jája nakonec balón vybojovala (podle mě čistým) skluzem zpět, ale rozhodčí pískla faul a Blahová dostala žlutou kartu.
V 74. minutě Baňky přečíslily na půlce hráčky hostů. Hýlová vedla středem balón, vlevo jí nabíhala Hlavenová a vpravo Sedlačíková. Přihrávka směřovala doprava, ale Sedlačíková balón nezpracovala.
O 4 minuty později obětavě odvrátila prudký centr zprava Blahová, ale balón ji trefil buď do obličeje nebo zboku do hlavy, takže Jája zůstala na chvíli ležet otřesená na trávníku – což se jí často nestává. Naštěstí byla za chvilku v pořádku.
Baňky se tlačily stále více dopředu. V 80. minutě téměř z brankové čáry centrovala zprava Stanjurová. Balón přeletěl brankářku, letěl podél celé branky a zapadl za brankovou čáru bohužel až za tyčí...
V 83. minutě 2x po sobě pěkně vybojovala balón Hýlová, ale nepodařilo se jí přesně přihrát. Tři minuty před koncem jsme pěkně drželi(y) balón před šestnáctkou Hradce, snažili(y) se vytvořit šanci, ale nepovedlo se. Za chvilku se výborně ukázala Petra Pospíšilová, která včas vyběhla před vápno, skluzem sebrala balón útočící hráčce Hradce a dovedla si ho do vápna a zde chytla rukama. Důležitý zákrok!
V poslední minutě pravděpodobně pomezní pustila ofsajd, hráčka Hradce šla středem na naši branku, ale vracející se Blahová ji dokázala natolik vyvést z míry, že Pospíšilová byla u balónu opět dříve.
Kupodivu bez nastavení skončil i druhý poločas bez gólů.

Holky, podzim zdaleka nebyl tak krásný jako loni. Ale vzhledem k tomu, že hrajete v lize druhým rokem, dalo se čekat, že letos to bude o něco horší. Velmi nepříjemná je velká marodka. Kvůli zranění se sestava často měnila, loňské opory (namátkou Michnová, Schwarzerová, Antalíková, Blahová, ale i další – holky, nezlobte se, že nejmenuju všechny – díky!) dlouho nebo úplně chyběly.
Podzim máte za sebou. Odpočiňte si, vyříkejte si problémy, které si vyříkat lze a ty horší problémy, které vás trápí, ale které nemůžete ovlivnit, zkuste aspoň částečně hodit za hlavu.

Těšíme se na vás zase na jaře!

| Autor: Vita | Vydáno dne 05. 11. 2011 | 739 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek