Rozhovor po Sigmě s Vencou

Prvním našim hráčem na rozhovorech po zápase byl Venca Svěrkoš. Jeho bezprostřední dojmy po utkání najdete uvnitř článku.

Můžeš zhodnotit zápas?
V. Svěrkoš Já si myslím, že jsme hráli dobře, chtěli jsme nějakým způsobem vycházet ze zajištěné obrany. Troufnu si říct, že jsme v prvním poločase byli lepší. Škoda, že Palo nedal gól, v situaci v jaké jsme nám to tam často bohužel nepadne, ale hrozně mě mrzí ta červená karta, protože jsme hráli 40 minut o desíti a kdyby Sigma byla ve větší herní pohodě, tak si myslím, že by nás vykombinovali, naštěstí to jen nakopávali od stoperů. Lepší manšaft by nás vykombinoval. Tím nechci říct, že mají špatný manšaft, ale momentálně si taky nevěří a mohli toho využít, ale naštěstí toho nevyužili.

Po červené kartě už to podle tebe bylo jasné, že můžete hrát jenom na tu remízu, že z vašeho pohledu je po zápase?
V. Svěrkoš Síly odcházeli, ale pořád jsme byli relativně vysoko, kdyby tam něco vyšlo, přišel tam čerstvý Jáno Greguš, ten tam s nimi bojoval, ale my jsme toho měli opravdu plné zuby a ten bod, po té červené kartě, je pro nás zlatý.

V jiných zápasech jste třeba honili výhru, a nakonec byla remíza, ale dneska to byl asi opačný příklad, po té červené kartě.
V. Svěrkoš Já jsem se po tom vyloučení podíval na hodiny a bylo mi na omdlení, protože tam toho času bylo spousta. Tam je určitě velká pochvala klukům co to odjezdili a je škoda, že Palo se nechal vyloučit, nebylo to, že by ten hráč šel sám a musel stáhnout, ale v té chvíli za ním mohl ještě 10, 15 metrů běžet a zkusit mu to vypíchnout. Nevím, jestli si v tu chvíli neuvědomil, že už kartu má... Stane se. Už je to pryč a bod je náš.

Olomouc jste nechali bodově za sebou, ale zase má lepší vzájemné zápasy.
V. Svěrkoš Máte pravdu, chtěli jsme vyhrát, ale podle toho vývoje ve druhém poločase jsme rádi, že to dopadlo, jak to dopadlo. Teď máme zase nějaký čas na přípravu, někdo se nám uzdraví a myslím si, že jak na Slavii, tak dneska, tak ti kluci co tam byli, kloubouk dolů, i když herně to samozřejmě může být lepší, musíme si víc věřit a trošku myslet u toho fotbalu.

Zimní příprava vždycky dokáže s tou formou mužstva hodně zamíchat.
V. Svěrkoš No, mohla by míchat někam nahoru, protože dolů už to moc nejde. Jo, já doufám, že to fajn, jak už jsem říkal, někdo se uzdraví. Důležité je, že snad zůstaneme nad tou čarou, to je pro nás dobré. Ale ten zápas v Olomouci jsme prohráli 3:0, takže víme, jaká je matematika v případě, že by se rozhodovalo na stejném počtu bodů.

| Autor: Lovana | Vydáno dne 04. 12. 2011 | 1628 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek