Baník - TS Podbeskidzie Bialsko-Biala 2:4 (1:1)

Po dvou vítězstvích v přípravě s Olomouc "B" a Karvinou jsem byl zvědavý na výkon s polským nováčkem Ekstraligy.

TS Podbeskidzie Bialsko-Biala byl zal. v 1907, v letošním roce nováček nejvyšší polské fotbalové soutěže. Trenérem je od r. 2009 44-letý Robert Kasperczyk. Po podzimních 17 zápasech v 16-členné polské Ekstraklase v klidném středu na 9.místě s 23 body, skóre 15:19, nejlepších střelcem 3-gólový Slovák Robert Demjan, předtím hrál na Žižkově.

Pro info sestava z posledního vítězného domácího zápasu s Belchatowem 1:0, hráči bez uvedené národnosti jsou Poláci: Zajac /SK/-Krol,Dančík /SK/, Konieczny, Sokolowski-Latka,Nather /SK/, Cohen/ISR/, Ziajka- Demjan /SK/, Patejuk, střídali Šourek /CZ/, Sacha a Rogalski.

Podobně jako Baník mají po kondičním soustředění, zatím sehráli jeden přípravák, ve kterém prohráli 14.ledna na zasněženém hřišti v Gutow Maly s druholigovým TUR Turek 1:2, poločas 0:1, jediný gól dávali z penalty. Mají 3 nové hráče - W.Reiman ze Stal Rzeszow, L. Mierzejewskiz řecké Kavaly a další Izraelec je Liad Elmalich z Maccabi Haifa.

Samostatným příběhem byla už cesta do Bílovce, vypadalo to, že za Příborem stávkují cestáři a u Studénky jakákoliv civilizace a jsme někde za polárním kruhem, takový bordel na cestách není na žádné polní cestě někde ve Starých Hamrech... Nakonec se mi i díky několika policejním oktávkám podařilo najít bílovecké hřiště, na můj vkus mi připadala tamní umělka 4. generace hodně betonová, ale neptal jsem se na to hráčů, tak to neberte jako tutovku.

I. poločas: Pietrzkiewicz – Zawada, Frydrych, Vomáčka, Cverna – Lukeš, Vašenda – Fantiš, Svěrkoš, Limanovský – Kraut

Richard Zajac - Krzysztof Król, Ondrej Sourek, Juraj Dančik, Marek Sokołowski - Wojciech Reiman, Dariusz Kołodziej, Sebastian Ziajka, Mariusz Sacha (30' Piotr Malinowski), Liran Cohen (44' Maciej Rogalski) - Ivan Curic

II. poločas: Andrejko – Vengřinek, Adámik, Kaizar, Velner – Vaněk, Marek – Šenkeřík, Greguš, Zejdler – Badaljan

Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Łukasz Mierzejewski, Bartłomiej Konieczny, Tomasz Górkiewicz - Dariusz Łatka, Liad Elmalich, Adrian Sikora, Sylwester Patejuk, Piotr Malinowski (60' Maciej Rogalski), Milan Nikolić

Počátečních 15 minut se odehrávalo mezi vápny, bez náznaku šance, beze střely.
19. za držení Svěrkoše dostal Ziajka ŽK. Nepřesný centr Lukeše, z protiútoku zachránil Cverna zablokováním střelu hostí.
23. roh Poláků odvrácen, Zawada má míč v rohu hřiště, nedostatečně odkopává míč, ten se po kombinaci dostává ke Cohenovi, který na střed zhruba 23 m přihrává Ziajkovi a ten neomylně míří k tyči 0:1
25. pěkná kombinace Svěrkoše s Vašendou, ten ale míří vedle
26. za držení Svěrkoše dostává ŽK Dančík
34. po další pěkné kombinaci střílí Lukeš ze 12 m "malou domů" Zajacovi
37. kombinace po levé straně Limanovského a Svěrkoše, v rohu vápna faulxnefaul, sudí píská penaltu, Kraut 1:1
40. pěkná střela Krauta, gólman chytá
42. Demjan z levé strany technicky, ale mimo - z protiútoku Vašenda po přihrávce Krauta doprostřed brány
43. roh Poláků, gólman chytá, následuje faul Zawady a střela z 28 m doprostřed brány
44. faul na nejlepšího hráče hostů Cohena, odnesen na nosítkách, z následného centru roh, ten odvrácen

Celkově 1. půlka většinou ve středu hřiště, bez větších šancí, hru hostů výborně dirigoval Izraelec Cohen. Baník se snažil tlačit dopředu, chyběla přesnost a moment překvapení.

Do 2. půle nasoupila za FCB úplně jiná sestava, hodně změn i v týmu soupeře.

Hned v úvodu krátký tlak Poláků, 2 rohy, ale bez větší šance.
50. Vengřínek ŽK za faul, z protiútoku po centru Velnera hlavička Zejdlera z nadějné pozice nad bránu
54. pěkná kombinace baníkovských mladíků, roh Greguše, brankář chytá
56. pěkné uvolnění Greguše, ale obrana zblokuje přihrávku před prázdnou bránu na roh, ten obrana odvrací, parádní střela Adámika levačkou z 20 m zblokována, střela Zejdlera a další roh
59. skvělá akce po ose Greguš-Velner, centr do šance Zejdlerovi a jeho hlavička vedle
60. pološance Poláků, ale Patejuk míří nad
64. střela Marka ze 30 m nad
65. po centru střela hostů nad
67. roh Poláků, Andrejko boxuje mimo vápno
72. uvolnění Greguše, ale střela doprostřed branky
75. pěkná akce Badaljana, střela Šenkeříka
76. z následující akce v šanci netrefuje ideálně v šanci míč Zejdler, míč ale se dotkl ruky obránce, sudí nařizuje další přísnou penaltu, Greguš k druhé tyči po zemi 2:1
80. centr z levé strany na neobsazeného Ciencalu 2:2
83. další centr z levé strany, tentokrát přetažený, ale Polák vrací hlavou na pětku a gól Gorkiewicze hlavou 2:3
88. chyba Velnera, brejk hostů končí střela ze 12 m a 2:4

Paradoxně prvních 30-35 minut byl výkon mladíků FCB pohlednější než 1. poločas, bylo tam více pohybu, chuti hrát, kombinací i zhruba 2-3 gólovky. Po penaltě však kluci úplně odešli, pravá strana si neuhlídala centry a obrana 3x inkasovala, což není až takovým překvapením, když si uvědomíme, že z celkových 8 v přípravě inkasovaných gólů dostala tato defenzíva v posledních 10 minutách hned pět !!!
Z hráčů FCB ve 2. půlce nejfotbalovější Greguš, potěšil mě i návrat Marka, další kluci to budou mít do základu složité.

Nesmíme zapomenout, že ještě nenastoupili Droppa /asi ten karvinský koňar/, Poliaček, Ferenčík /asi zranění/, no a zatím nemám info o stavu Šmejkala. Je ještě v FCB? Vím, že na něj bylo laso z Jablonce, tehdy se nedohodli, ale v poslednách dnech se zdá, že jednání o přestupech už řeší jiní lidé než TP a vše může být jinak...

Např. Koukal trénuje a hraje v přípravě v Příbrami, ač by měl být stále kmenovým hráčem FCB a leváka tu žádného pořádného nemáme.

Na závěr: dnes je Lausanne snad definitivní jednání arbitráže UEFA ohledně Magery, tak držte palce!!!

| Autor: Minolta | Vydáno dne 19. 01. 2012 | 1563 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek