Baník sahal v Bolce po bodu

FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Hráno 19. února 2012 v 15:00 hodin

Do velice těžkého jara nastupoval oslabený Baník ve složité situaci, která vyplývala zejména z minima bodů získaných v podzimní části soutěže. Situace byla o to komplikovanější, že jsme hráli proti Boleslvi, která nám v poslední době vůbec nesedí. Body jsme přitom potřebovali jako sůl, protože se záchranou ligy je třeba začít ihned.

Baník nemohl počítat hned s několika hráči, asi největším oslabením byla nucená absence Vomáčky, i když jeho nádradník Adámik se ukazoval v přípravě ve výborném světle. Chyběl ale také například Poliaček či Šmejkal, potěšující byl návrat uzdraveného Marka. Na to, jak Baník do jara odstartuje, se přijeli podívat nejen noví majitelé klubu, ale třeba i primátor Ostravy Kajnar.

M. Boleslav: Miller – Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl – Zahustel, Ščuk, Kúdela – Chramosta (90+7. Mareš), Kulič (83. Štohanzl), Fillo (90+15. Janíček)
Baník: Pietrzkiewicz – Droppa, Frydrych, Adámik, Cverna – Marek, Vašenda (46. Greguš) – Vrťo (90+3. Kraut), Lukeš, Fantiš (81. Kukec) – Svěrkoš

Rozhodčí: Kovařík – Filípek, Ubias
Diváků: 3850

Běh minut:

1. Výkop měli domácí, kteří hráli celí bílí, Baník byl modrý a začínal ze strany našeho kotle, který byl zcela zaplněn, další naši fans zcela zaplnili nárazníkové pásmo a ještě asi 30 lidí bylo vedle těchto dvou sektorů.
1. Hned po výkopu dopnik lsoupeř ostrý průnik a po deseti sekundách se ocitli v našem vápně, vyřešil to náš rázný odkop
1. Choreo v našem kotli v podobě velké plachty a na něm znak Baníku ve formě srdíčka. Hráči ho na dresech mít nemohou...
4. Poprvé v domácím vápně Baník, Vašenda nikoho nemohl najít - všichni obsazení
5. Zatlačili jsme presingem, donutili obránce ke špatnému odkopu, Droppa pálil z 18 metrů nepřesně
5. Chramosta vrátil před vápno Kúdelovi, jeho střela šla hodně vedle
7. Výborný centr zprava Lukeše bohužel Fantiš podběhl a pak ještě fauloval
8. První roh utkání vybojoval v souboji se Cvernou Zahustej, po rohu zprava šel nebojácně do vzduchu mezi klubko hráčů Pietrzkiewicz, vyboxoval ven před Rolkem, ale po chvíli zakončil celou melu z otočky ve velice dobré pozici známý simulant Chramosta - naštěstí střílel půl metru vedle po zemi
10. Domácí ožili, teď musel stahovat Pietrzkiewicz další vysoký míč po centru zprava
11. Vrťo měl fantastickou příležitost po prodloužení našeho výkopu, sám mezi dvěma obránci míč špatně trefil
13. Boleslavský kotel teprve teď pověsil vlajky a poprvé se ozval. Náš kotel to posměšně ocenil "Tak se bojíte, že vlajky pozdě věšíte." Jinak je zatím slyšet pouze náš kotel, hrajeme s velkou podporou
16. Už poněkolikáté jsme zaváhali při vysokém míči na stopery, po několika odrazech se dostal k hlavičce Zahustlej a hlavou mířil jenom kousíček mimo tyče...
18. Od pravé lajny poslal na malé vápno vysoký míč Droppa, Miller si to pohlídal
19. Chramostovu střelu musel vyrazit Pietrzkiewicz na roh, nic z něj ale nebylo
20. Choreo v našem kotli v podobě velké plachty k šestému výročí havířovských fans
20. Náš brejk po levé straně domácí obrana pohlídala a včas zastavila
21. Zatím se hrál pěkný fotbal, při němž měli na hřišti jasnou převahu domácí a v hledišti zase Baník
21. Adamík musel po závaru kolem vápna odvracet prudký přízemní míč Kuliče
22. Boleslav nás teď hodně tlačila, po koloběžce Adamíkovi střílel těsně vedle naší pravé tyče Chramosta
23. Další domácí roh zprava po našem bloku střely, Kulič hledal Rolka, ale Adamík jej předskočil
25. Domácí vyslali kolmici na hranici ofsajdu, Chramosta v pádu prodlužoval mimo tyče
26. Z ničeho nic šance Baníku po obrovské chybě v rozehrávce, míč dostal Vašenda, ale centr nasměřoval za brankovou čáru!
26. Penalta Boleslavi po faulu Frydrycha na Filla v cípu vápna - to bylo o centimetry... Žlutá karta pro Frydrycha
27. Boleslav vedla 1:0 - nedáš, dostaneš... Míč si postavil Kulič, položil si Pietrzkiewicze napravo a dal mu to po zemi na druhou stranu
29. Zasahovali zdravotníci obou týmů po drsně vypadající srážce Vašndy s Kuličem, oba byli po ošetření schopni pokračovat
30. Pár světlic v našem kotli a hasiči použili stříkačku mezi lidi...
33. Po dlouhé době jsme se ocitli u domácího vápna, Cverna poslal před branku prudký centr, ale na Vrťa to bylo dlouhé. Po chvíli jsme měli roh Lukešem zprava, Miller si vysoký míč pohlídal a vyrazil do míst, kde nebyl z našich vůbec nikdo
34. Svěrkoš zpracoval míč (sice rukou), poslal do běhu na hrot Lukeše, ale toho lehce obránci doběhli a o míč obrali
35. Boleslav vedla 2:0 - domácí nás rozbrali jako malé kluky několika míči ze strany na stranu (Chramosta – Fillo – Kulič – Kúdela), naši absolutně nevěděli, kam skočit a krásná akce skončila střelou Kúdely s pomocí pravé tyče za brankovou čarou. To byla od Boleslavi opravdu paráda
36. Na pokřik "Druhá liga také liga" odpověď našeho kotle "Baníček nejlepší u nás"
39. Marek odvrátil Chramostův pokus o centr na roh zleva, Kuličův pokus o rozehrávku nakrátko přečetl Fantiš, Kuličovo zastavení rozbíhajícího Fantiše faulem se dalo ocenit i žlutou, ale nestalo se tak
40. Další dlouhý míč za naší obranu, Zahustlej přehrál Adamíka, vrátil Kúdelovi, ale střela byla naprosto nepřesná
41. Po Lukešově centru na zadní tyč od pravé lajně hlavičkoval hodně slabě Fantiš, Miller měl dostatek času míč lapit
44. Vrťo hledal zatočeným míčem Fantše, ale Rolko má snad tři metry výšky...
45. Konec prvního poločasu za dvoubrankového vedení domácích

46. Do začátku druhého poločasu utkání nastoupili domácí beze změny, v Baníku vystřídal Vašendu Greguš
50. Na hřišti nic podstatného, ale najednou v domácím kotli pocloumal modrobílý větřík domácí vlajku. Průvan se následně přenesl na hrací plochu i do sektoru vedle našeho kotle, kde sfoukl několik přítomných reflexních vest. A kde se vzali, tu se vzali kosmonauti :-) Nadržení po zimní pauze si přišli bouchnout
53. Asi po čtyřech minutách průvanu poslal rozhodčí týmy do šaten. a utkání bylo přerušeno
57. V přestávce vyklidili kosmonauti prostor vedle našeho kotle, pak odešli z prostoru před kotlem, ale zatím zůstali v jedné řadě v kotlu podél plotu. Před náš kotel nastoupily zase reflexní vesty
64. Nevím, kolik minut se nehrálo, pokračuji v minutáži dál :-) Třeba skončí reportáž ve 120. minutě :-)
65. Po dlouhém nákopu ze standardky šel míč kousek vedle naší tyče
66. Domácí diváci pískali při každém našem fandění, ale to bylo asi vše, co mohli v tomto směru dělat - jejich vlastní kotlíček se zmohl akorát na bubnování
67. Na hřišti nás Boleslav teď tlačila, teď odvracel na poslední chvíli Cverna
68. Kulič kopal roh zleva, před Zahustlejem stáhl míč Pietrzkiewicz, pak ho při rozehrávce fauloval Dimitrovski a viděl žlutou kartu
71. Svěrkoš vybojoval ve tvrdém souboji míč, Marek ho poslal na levou stranu do běhu Fantišovi, který ale ve finále ve vápně nepřetlačil Kalinu a navíc ho fauloval - žlutá karta
72. Okamžité přenesení hry před naší branku, kde se za beky dostal Kulič a v jasné šanci selhal!!! To mohlo ýt 3:0 a hotovo
73. Zase se začalo hrát živěji, teď pálil z osmnáci metrů hodně tvrdě Lukeš, Miller mu to vyrazil
80. Fantiš chtěl utancovat Kalinu, zčásti se mu to povedlo, ale následná střela Millerovi mnoho práce nepřidala
81. Fantiše nahradil Kukec
82. Při pokusu o nůžky po Lukešově standardce zleva trefil Frydrych pouze Dimitrovskeho a ukončil naše snažení při této akci
83. Domácího kapitána Kuliče nahradil Štohanzl, pásku převzal Rolko
85. Pohledná akce Baníku ve formě narážeček, Kukec našel Svěrkoše, ale toho obránce vytěsnil a nakonec jsme kopali pouze roh - nic z něj
87. Žlutá karta pro Filla za zdržování v rozehrávce naší standardky
90. Tak nastavovalo se nakonec 16 minut, tolik minut se podle sudích nehrálo při modrobílém větříku
92. Kukec prošel po levé straně do vápna, hledal na první tyči po zemi Lukeše, ale Miller to také na zemi jistil
93. Místo Vrťa nastoupil Kraut
94. Sudí Kovřík si dlouho rozmýšlel, zda odpískat zákrok Ščuka na Kukece, nakonec foukl. Kukec poslal standadku z 20 metrů levačkou vysoko nad branku
96. Baník snížil na 2:1 a dal tak gól asi po miliónu minut. Fantastické přečtení hry předvedl Marek, z hloubi pole vystartoval proti domácí rozehrávce, v šestnáctce se nádhernou kličkou zbavil Dimitrovski (???) a šanci nedal ani Millerovi
97. Místo Chramosty přišel Mareš
99. Nooooo mohlo být veseleji, když Kukec přetáhl míč od levé brankové čáry daleko napravo a Lukešův padáček skončil na horní síti!
102. Teď hodně tlačíme, ale domácí šli do brejku 3 na 3 a zakončili do přízemní bombou Ščuka, která se jen mihla kolem tyče
104. A domácí se z jasného zápasu nakonec báli o výsledek...
106. Konec zápasu, FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Můj názor:

- Baník udělal z jasného zápasu drama a mohl si nakonec odvézt bod
- domácí jasně dominovali ve většině prvního poločasu, ale třeba jeho prvních deset minut bylo z pohledu Baníku velice sympatických a byl lepším týmem
- přerušení nám pomohlo, domácí naopak zcela vypadli z rytmu a po jejich kombinační hře z první půle nebylo najednou ani památky
- naše obrana měla až příliš často problémy s vysokými míči na hranici naší zadní linie, zejména Frydrych působil často nejistě
- penalta asi byla, otázkou je, zda být musela...
- skvělý výkon podal Marek, jeho přehled byl velkou pomocí, byla na něm vidět hlad po fotbale a jeho gól? No zkrátka lahůdka
- stejně lahodný byla ale druhá branka Boleslavi
- podcenění zápasu ze strany domácích pořadatelů, kteří prodali vstupenky do zóny, která má být podle platných nařízení prázdná. To, co se pak stalo, jde z velké části na jejich vrub