Tiskovka po utkání s Boleslaví

Přinášíme přepis tiskové konference s trenéry Malurou a Koubkem v plném znění.

Pavel Malura: „V úvodu utkání byla Boleslav taková živější, i když si nějaké super šance nevytvářela. Měla tam ale dvě nebo tři nebezpečnější střely. Pak to utkání zlomila penalta, protože pak už jsme museli samozřejmě hru více otevřít. Bohužel se Boleslavi fantasticky povedl jeden brejk, který zahráli opravdu úžasně a dokázali z něj dát gól. Stav 2:0 se už nám pak doháněl těžko, i když jsme ve druhé půli soupeře zatlačili a měli jsme drtivý tlak. Bohužel ze dvou šancí jsme proměnili pouze jednu, tu druhou tam měl ještě Martin Lukeš. Byly tam i další náznaky, ale e srovnání se soupeřem nám scházelo to, že jsme se nebyli schopni prosadit se po stranách hráči, kteří na to byli určení. Ti měli vytvořit pro útočníky nebezpečnější situaci. V situacích jeden na jednoho nám chyběla větší kvalita a řekl bych, že to byl ten hlavní důvod k tomu, že jsme gólů nedokázali dát více.“

Miroslav Koubek: „Jsme rádi, že jsme toto očekávaně náročné utkání zvládli a urvali tři body – to je pro nás to nejhlavnější. Během zápasu jsem si ale vzpomněl na včerejší zápas Liberec – Hradec, který jsem sledoval přímo ave kterém si Liberec utkání také zkomplikoval. Bylo to ve chvíli, kdy jsme Markem Kuličem nedali na 3:0 ve druhé poločase. Ale vrátím se ještě k poločasu prvnímu... Hráli jsme dobře. První poločas v pořádku, jsem s ním spokojený. Měli jsme tam řadu vynikajících akcí a myslím, že druhá branka byla výstavní. Měli jsme dobrý přechod do útoku a byli jsme dostatečně koncentrovaní v obranné činnosti. Zase jsme toho tolik dnes dobrému Baníku nedovolili.Škoda, že jsme neproměnili další šance, jako měl Chramosta, jako měl Zahustel, jako měl Fillo. Myslím si, že vzhledem k tomu, jak jsme hráli, jsme mohli třetí branku vstřelit už v prvním poločase.

Pak tam byly okolnosti, které vedly k přerušení zápasu a i když se nechci na nic vymlouvat, nám to přerušení nepomohlo. Vstup do zápasu po přerušení sice nebyl špatný, měli jsme tam určitý tlak, který kulminoval tou šancí Kuliče. Když se ta branka nedala, poznal Baník, že je pořád v zápase a nikdy se nevzdal. Hrál ohromně bojovně, ohromně agresivní, byl lepší v osobních soubojích. V tomto směry měl Baník lepí konec zápasu. Po naší individuální chybě se mu podařilo dát kontaktní branku a v tu chvíli jsme ztratili kontrolu nad utkáním. Závěr zápasu jsme si tím zkomplikovali, protože jsme znervózněli, znejistěli. Utkání jsme do vítězného konce ubojovali. Tam m mrzí, že jsme nebyli schopni udržet balón, že jsme zpanikařili. Nakopávané míče k našemu hernímu stylu normálně nepatří. Je to ale otázka psychologická, my jsme v tu chvíli byli nervózní. Suma sumárum a zaknihováno – jsem rád,že máme tři body a že jsme překročili hranici třiceti bodů v tabulce. S ohledem ke všem faktorům, k prvnímu poločasu a naší útočné fázi si myslím, že naše výhra je zasloužená.“

| Autor: kulajar | Vydáno dne 20. 02. 2012 | 1106 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek