Béčko nestačilo na Prostějov

FC Baník Ostrava B – 1. SK Prostějov 1:3 (0:1)

Hráno 2. září 2012 v 10:15 hodin ve Vřesině

Po utkání na silném Slovácku čekal naše béčko další silný protivník v podobě uměle penězi vytvořeného Prostějova. V jeho kádru se to jen hemží bývalými dlouholetými ligovými hráči a ve Vřesině se tak představili sparťan Zelenka, slávista Huňal, zlínský Zbožínek, liberecký Papoušek, jablonecký Pavlík či v brance velezkušený Bureš. Nic lehkého pro naše mládí, které bylo posilněno Gregušem, Vrtěm a Ebusem.

Baník B: Pavlenka – Vengřinek, Baránek, Skoupý, Velner (K) – Vrťo, Šustr, Greguš (58. Foltýn), Boháč (Pyclík) – Okuchukwu, Badalyan (46. Byrtus)
Prostějov: Bureš – Krejčíř, Huňal (79. Mazouch), Zbožínek (K), Kazár – Hirsch, Pavlík, Zelenka, Papoušek (88. Fládr) – Machálek (90. Svozil), Zatloukal

Gólové momenty:

36. Prostějov vedl 0:1 – sudí Ogrodnik daroval hostům roh po teči, kterou viděl jenom on sám, rohu jsme se ubránili ale po několika sekundách centrval Pavlík na zadní tyč, náš stoper míč zvedl hlavou, ale i to nezabránilo Hirschovi, aby ze dvou kroků vyslal prudce míč do sítě pod víko
65. Krejčíř fauloval Onuchukwu a nemohl uvěřit vlastním očím, že si sudí dovolil písknou pentli proti Prostějovu
66. Baník vyrovnal na 1:1 – Onuchukwu si postavil míč sám a střelou k pravé tyči po zemi nedal Burešovi šanci
68. Prostějov vedl 1:2 – standardku skoro od poloviny hřiště poslal do vápna Zelenka, Pavlík potvrdil čich na výběr místa a hlavou poslal míč do našeho pravého vinklu
70. Prostějov vedl 1:3 – nechali jsme postupoval Pavlíka středem hřiště s míčem a tak to zkusil z pětadvaceti metrů. Jeho střelu tečoval Baránek a Pavlenka neměl šanci na míč do protipohybu reagovat
90. Konec zápasu, FC Baník Ostrava B – 1. SK Prostějov 1:3 (0:1)

Hosté začali sebevědomě, ale první šanci jsme měli ve čtvrté minutě my, když po akci Badalyana a Greguše udělal kličku do šance Onuchukwu, ale Hunal jej nakonec zablokoval. Pak už se ale dostávali ke slovu především prostějovští třeba ze zbytečné standardky v šesté minutě, kdy Papoušek překvapil všechny přímou střelou místo centru a Pavlenka musel vytáhnout svůj první skvělý zákrok. My jsme kontrovali po hezkém průniku Vrťa střílet Badalyanem pouze velice slabě.

Po čtvrthodině se hosté začali zastřelovat ze střední vzdálenosti, pokusy Machálka a Papouška šly ale mimo tyče. Na druhé straně si poprvé na míč sáhl Bureš po dvaceti minutách, když nejprve vytáhl u pravé tyče povedenou střelu Badalyana a pak vyboxoval Gregušův roh. Ve 23. minutě se připomenul tvrdou střelou doprostřed branky Pavlík, zatímco my jsme po obrovské chybě Zbožínka v rozehrávce nadějný brejk tří na dva zazdili Vrtěm.

Ve 28. minutě šel do brejku i přes ustavičné držení za dres Greguš, sudí to pustil (kartu po akci ale nedal), následovala přihrávka na Onuchukwu, který na první tyči zvedl balón hlavou nad branku. O čtyři minuty později se pak tentýž hráč ocitl v obrovské šanci, ale místo zaseknutí obránce volil střelu, kterou mu zblokoval křižující Hunal.

No a pak přišel nejdiskutovanější okamžik zápasu, když po rohu Boháče zprava zpracoval Vrťo pro Onuchukwu, ten vstřelil gól, ale pomezní sudí zvedl praporek. No nevím, to by chtělo opravdu opakovačku. Ke vší smůle šli po dvou minutách hosté do vedení a poté už drželi utkání ve svých rukou. Kolem 38. minuty pálili hned třikrát za sebou, dvakrát jsme zablokovali a třetí střela letěla nad branku. Před pauzou jsme dali Onuchukwu ještě jednou gól, ale tentokrát byl jeho ofsajd po míči Boháče za obranu zřejmý.

Po přestávce se představil další výbornou střelou z přímého kopu Papoušek, zadní tyč minul pouze o vlásek. Hned poté podnikli hosté dva rychlé kontry a při tom druhém fantasticky vychytal Pavlenka autora prvního gólu Hirsche. Pak jsme ale měli stoprocentní tutovku my, když po rychlých přihrávkách Velnera a Vrťa pálil Boháč vedle levé tyče. Za dvě minuty dorážel na Bureše Onuchukwu, když gólmanovi vypadl míč po zatočeném centru Vengřinka – sudí ale pískal útočný faul.

V 63. minutě se podruhé zastřeloval Pavlík, po signálu ze standardní situace mířil těsně vedle zadní tyči. Po našem vyrovnání z penalty by se mohlo zdát, že dojdou třeba starším hráčům soupeře síly a naše mládí se dostane do hry více, dvě slepené Pavlíkovy branky však zápas rozhodly. Hosté dali i čtvrtý gól, ale i jim zvedl pomezní sudí praporek.

Velice hezkým okamžikem zápasu byl slalom Hirsche přes tři naše obránce, dostal se až před Pavlenku, který předvedl třetí skvělý zákrok. Zkušený Hunal pak zablokoval střelecký pokus Vrťa, tentýž hráč pálil pět minut před koncem vedle a po několika střídáních sudí Ogrodnik zápas ukončil.